Какъв крем за лице използвате? – Тема 14

  • 56 216
  • 737
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 791
За да предпазва сленцезащита, тя трябва да бъде подновявана на 2-3 часа и нанасяна в голямо количество (пример Авен флуйд 6 помпи за лице и шия, от 3 ми изглежда достатъчно, но само изглежда). Слънцезащита не трябва да съдържа алкохол (допустим е само в спрей, който може да се използва за подновяване, но не и самостоятелно и то се воръсква от поне 25-30см, за да може част от алкохола да се изпари). Това важи за всяка кожа, особено за чувствителните и податливите на петна. По-добре да се спести с покупка на по-достъпен хидратиращ крем (примерно) и да се вложи по-голяма сума в слънцезащитата.
Това е най-голямата простотия,която съм чувала! Крема за лице е грижа,която НЕ може да бъде заместена от от някакво си факторче там,което отговаря за защитата от слънцето.

# 91
  • Мнения: 1 270
Ако някой знае наистина хубав избелваш крем,който СИ ВЪРШИ работата,да споделя наистина.
От личен опит,каквото и да съм пробвала,нищо не помага при слънчеви петна.Зимата почти изчезват(не от кремовете) и лятото - отново се появяват на същото място.
В темата за азиатската козметика момичетата много хвалят есенцията с витамин с на Мелано и серума с вит.с на Tiam. Аз взех първия и го ползвам от около седмица. Възлагам му големи надежди, тъй като боря слънчеви петна и петна от пъпки. Взела съм и един серум с вит.с на Пурито, корейски. След Мелано ще продължа с него.

# 92
  • USA
  • Мнения: 7 308
И аз боря слънчеви петна,кожата ми е много податлива на слънце и въпреки,че мажа с фактор 60,за няколко дни на пек,са ми достатъчни,за да се сдобия с кафеникави петна на челото.
Зимата изчезват(бих казала от самосебе си),лятото се връщат с пълна сила.

Ползвала съм серума за избелване на ЕЛ.Щом не съм повторила,явно не съм била мн впечатлена.
И избелващата серия на Герлен ползвах - бях супер разочарована.

# 93
  • София
  • Мнения: 6 264
Но ми се иска нещо като къшън, ако може да е с физически фактор над 50, имате ли предложения? За лятото ще ми е най-удобно, но нз към какво да се насоча.
Диор и Ланком имат къшън фдт с фактор 50.

# 94
  • Мнения: 171
Благодаря, ще погледна.
 eautendre, според мен не е глупост, защото аз примерно на 33 нямам нужда от кой знае каква грижа за кожата, пък и ползвам нощни маски и серуми вечер. Но през деня ако нямам хубава слънцезащита колкото и да съм си изпънала лицето отдолу със скъпи серуми и хидратанти, кожата ми се прецаква- петна,  капиляри...

# 95
  • Мнения: 11 097
А те слънцезащитата да не я правят от краставици и кисело мляко? Крем си е, често с доста добри качества (невинаги).
Неслучайно опитите да се съчетават формулировки на качествени дневни кремове с 20, 30 фактор SPF продължават... Надявам се, че е само въпрос на време да се появи 50, защото друг работа не ми върши на мен 10 месеца от годината.

# 96
  • USA
  • Мнения: 7 308
?
Отдавна има кремове за лице с СПФ 50.

# 97
  • Мнения: 11 097
Имена чакам, ще съм благодарна Simple Smile В дрогериите в България не съм виждала такива. Всъщност у нас дори не се продава систематично слънцезащита извън летния сезон, това ми скъсва нервите.

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 4 707
Did-ko, кой крем с мед и мляко ползваш? Взех си орифлеймския с мед и мляко (но за суха кожа) , не съм го отворила още.
Моята кожа много се дехидратира през по-студените месеци. Всъщност не съм сигурна дехидратирана ли е, суха ли е. Но най-ероятно е от дехидратация. С ударна хидратация се спасява положението, винаги нанасям обилно серум и крем,че даже и подновявам. Но без крем кожата ми изглежда суха. С крем сякаш светва .


Мързеливке, аз доколкото съм чела, кремовете и маските съдържащи мед, а и мляко хидратират чудесно и също така и подхранват.По принцип хидратиращите продукти са за суха кожа, но и другите видове имат нужда - може би по-малка , но имат.
Моя крем е на Ейвън, но съм ползвала и на Орифлейм и също много го харесвам за зимата.Аз го ползвам само 1-2 пъти в седмицата най-много и то вечер.В момента в който кожата започне да го връща го спирам и преминавам на лек хидратиращ крем за мазна кожа.
Скрит текст:
       Орифлейм имаха преди години една маска за лице пак с мед и мляко , но я спряха отдавна.Беше страхотна за мен.

Благодаря за мнението, Did-ko. Аз още се чудя дали да започна да ползвам крема сега или да си го оставя запечатан до есента, защото е за суха кожа и мисля, че може да ми дойде тежък сега, когато времето се затопля и кожата ми вече не е дехидратирана, както през по-студените месеци.

# 99
  • София
  • Мнения: 1 434
Имаме си тема за слънцезащитатаhttps://https://m.bg-mamma.com/?topic=1059682

# 100
  • Мнения: 11 097
Franie,
аз не питам за тематична слънцезащита. Чела съм я спорадично и съм писала дори. Имам си чудесен слънцезащитен крем (хвалила съм го там, намерих го след много проби и грешки) и през част от дните го ползвам даже без друг дневен за основа.
Питам за дневен крем с хидратиращи свойства и всички салтанати на дневната грижа ПЛЮС 50-и фактор, който се продава във физически магазини в България. Пазаруване по интернет не ме интересува.

Последна редакция: ср, 27 мар 2019, 23:43 от Параход

# 101
  • София
  • Мнения: 12 374
Алтея имат, но е с 25-ти. С 50, плюс всичките салтанати и аз не съм виждала из реалните магазини.

# 102
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 474
Eдна приятелка имаше две сериозни слънчеви петна под очите и ги избели с някакъв скъпичък местен (германски) крем с неизвестно за мен име от неизвестен за мен сайт. Бих могла да я попитам, но едва ли на някой ще му свърши работа тази информация. Тя се кълне в марката иначе - Доктор Незнамсикойси. Аз поне тоз проблем го нямам - моят кожен док ми каза да не посягам изобщо към слънцезащити, защото правели кожата по-чувствителна към слънце и разрушавали естествените й филтри - нещо такова. Ако случайно има филтър в крема е ок, но целенасочено не ползвам.

Моята кожа просто не иска кремове. Ще ми се да ползвам за превенция от бръчки, но става по-зле. Карам основно с леки на Есте и Клиник, в момента експериментирам с GlamGlow(имам към 40 тестера от поръчки, тук яко рекламират марката) и съм сравнително доволна, от някои учудващо доволна. Всичко, което попива в кожата ми е цяло чудо - а цели два нощни крема на марката ми се отразяват много добре и няма следа от мазно на сутринта. За съставите нищо не мога да кажа, усещането е различно от други кремове - шпакловат някак кожата, сякаш има силиконов слой върху нея. Но пък е гладка и изглежда добре. Затова съм раздвоена.

# 103
  • USA
  • Мнения: 7 308
Имена чакам, ще съм благодарна Simple Smile В дрогериите в България не съм виждала такива. Всъщност у нас дори не се продава систематично слънцезащита извън летния сезон, това ми скъсва нервите.

Kiss my face - имат слънцезащитен крем за лице и деколте със СПФ 50(вмомента го ползвам)
Clarins също имат слънцезащитен за лице със същия фактор,в една жълта тубичка съм го виждала и стуваше към $40
Neutrogena Hydro boost също е със СПФ 50
La roche posay anthelios SPF 50(ползвала съм го)

За тази се сещам на прима виста.

# 104
  • Мнения: 11 097
Anthelios си е най-обикновен слънцезащитен крем, ползвала съм го и аз (Ла Рош е сред любимите ми марки, но не и за слънцезащита). Ще погледна другите, благодаря, но подозирах, че това ще се окаже.

Общи условия

Активация на акаунт