Математически турнири 1-4 клас. Тема №54

  • 80 473
  • 736
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21 455
Математически турнири 1-4 клас. Тема №53

К А Л Е Н Д А Р Е Н П Л А Н на състезанията по математика, информатика, информационни технологии
иматематическа лингвистика през учебната 2018/2019 година


Библиотека със задачи от национални и международни състезания

Математика за всеки - задачи от математически състезания

Да учим математика

Българският сайт за математика

Математически турнир " Черноризец Храбър"

Математически турнир " Иван Салабашев"

Математическо състезание " Хитър Петър" - Габрово

Математика без граници

Eвропейско кенгуру

Математически турнир " Академик Кирил Попов" - Шумен

Съюз на математиците в България

МОН - олимпиади и състезания

Национални математически състезания, които могат да участват в балообразуването за прием в в V клас в профилирани гимназии с профил „Математически" или „Природни науки":

PushpinНационално математическо състезание „Европейско кенгуру“ за ученици от I до XII клас:
     Областен кръг – 23.03.2019 г.
     Национален кръг – 01.06.2019 г.

PushpinПролетно математическо състезание за ученици от IV клас, 30.03.2019 г.
PushpinМатематическо състезание „Питагор“ за ученици от IV клас, 13.04.2019 г.
PushpinМатематическо състезание „Откриване на млади таланти“ за ученици от IV клас, 18.05.2019 г.
PushpinНационална олимпиада по математика:
     Общински кръг - до 15. 12. 2018 г. ( проверете точната дата за вашата област)
     Областен кръг - 02.02.2019 г. 9:00 ч.



Как да търсим в темата:
Влезте в темата. Кликнете върху трите точки най-отгоре на страницата и изберете " отпечатай". Едновременно натиснете бутоните ctrl и f на клавиатурата си. В горния десен ъгъл на прозореца ще се отвори поле за търсене. Напишете избрана от вас ключова дума - например име на град, състезание или просто " резултати". Използвайте стрелките, за да се придвижвате по откритите съвпадения.


# 1
  • Мнения: 29 230
Благодаря за новата тема.
Не видях никъде резултати над 80 т. на ЕК за първи клас. Толкова ли е било трудно?!?

# 2
  • Мнения: 504
В предишната тема бяха писали, че има и резултати над 90 т. И да, май наистина са били трудни задачите...

# 3
  • Мнения: 732
Благодаря за новата тема,пожелавам успех на всички малки математици!

# 4
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 297
Ще има ли общо класиране за ЕК?

# 5
  • Мнения: 5 234
Благодаря за темата. Не бях виждала толкова ниски резултати от ЕК за 1 и 2 клас.

# 6
  • Мнения: 8 006
Появиха се резултати и в нашето училище, 69макс резултат за 3ти клас, 5резултата (от 15) са 60-69, най-ниския е 18т. Впечатлих се на тези 18 и 21т. Тази година се явяваха сравнително малко деца, ходили и в първи и втори клас, не бих очаквала да са изненадани Thinking Аз не съм видяла задачите, за да преценя трудност, но 50% са с точки м/у 40 и 47.

# 7
  • Мнения: 653
По-трудни са от предишните години, затова е така.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 557
При нас списъците с резултатите от ЕК са навътре в коридор, където няма как да влезеш, освен ако охраната не те пусне. Не знам защо така. Иначе моята се е усетила да снима класирането на 4ти клас и ми показа резултатите.  

# 9
  • Мнения: 980
Благодаря за темата!
И при нас излязоха резултатите, както от Кенгуруто, така и от Математика без граници и са слаби - говоря за 1-4 клас.
Според мен проблемът при ЕК е, че задачите са с прекалено дълги и объркано написани условия, които са объркали децата. При нас е повлиял и факта, че не са имали чернови и са драскали безразборно по листовете със задачите.

Последна редакция: чт, 28 мар 2019, 08:50 от dea76

# 10
  • Мнения: 4 014
Освен в 32, никакви други резултати от ЕК не видях.

# 11
  • Мнения: 427
Моля, напишете в кои училища има над 80 точки на ЕК за първи клас!

# 12
  • Мнения: 2 755
Колко точки трябват за да се премине на следващия кръг от ЕК? 

# 13
  • София
  • Мнения: 35
В Питагор има над 80 т. за първи клас.

# 14
  • Мнения: 3
Здравейте, искам и аз да помоля за задачите от ЕК за 4 клас, ако някой ги пази още, благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт