Математически турнири 1-4 клас. Тема №54

  • 80 557
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 427
Can Can,  3 са общо деца с над 80 до 100?

Също смятам, че в Питагор е логично децата да имат повече точки и затова се интересувам за сравнение.
Сега и ако някой се включи със статистика за СС.

# 31
  • Мнения: 4 247
Търся книжката   "Математически състезания 2005-2013" от Иван Симеонов.Нали не е същото като тези сборници?

В 145-то за 3 клас има 2 деца над 90 точки, 6 деца (80 -89]

# 32
  • София
  • Мнения: 67
Can Can дано , радвам ви се, Имах предвид че у-щето е с математическа насоченост и е нормално да има високи оценки в ЕК състезание, децата са там именно понеже е у-ще с математическа насоченост и това им е профила на тези деца, в сравнение с другите нормалните у-ща и ДУ....( всъщност знаете ли колко деца има в Питагор, 1ви и 2 ри клас с над 60 точки, за да се сравни наистина?)
Нямах предвид, че плащате само и само , за да сте напред по състезания... Grinning
А че е логично да сте напред.
Наистина е така. В 1ви клас има 14 резултата над 60 точки, от 30 явили се.

# 33
  • Мнения: 7 154
Търся книжката   "Математически състезания 2005-2013" от Иван Симеонов.Нали не е същото като тези сборници?
Аз имам тази. Не я продавам или подарявам.
Мога да я дам на някой, който се интресува с уговорката да я сканира, да публикува тук тестовете и да ми я върне.
Съдържа теми и отговори от 3-ти -9-ти клас. За различните години обхваща различни класове.
Скрит текст:

# 34
  • Мнения: 23
Can Can, имаш предвид , че е логично да има по-високи резултати на Питагор в сравнение с Кенгуруто ли, ако правилно съм те разбрала. Моите впечатления от миналата година за четвърти клас са, че Питагор е много по-трудно и има типове задачи извън училищната подготовка. Кенгуруто е много логическо ориентирано и деца с такова мислене и без подготовка имат високи резултати.

# 35
  • Кърджали
  • Мнения: 10 264
Аз още си нямам идея какви точки има дъщеря ми от кунгуруто. Няма изкарани резултати. Днес случайно видях заместник директора и го питах. Каза че до 4ти април трябвало да изпратят резултатите до РУО, за обявяване в училището нищо не спомена.  Иначе мисля че ще е със 76 точки някъде, но докато не ги видя официално...

# 36
  • Мнения: 7 154
Can Can, имаш предвид , че е логично да има по-високи резултати на Питагор в сравнение с Кенгуруто ли, ако правилно съм те разбрала.
На става въпрос за състезанието Питагор, а за ЧНУ "Питагор".

# 37
  • Мнения: 23
Извинявам се, горният ми пост е насочен към Желязно ветрило, а не към CanCan. Трудно ми е през телефона да прочитам всичко.

# 38
  • Мнения: 23
Ок. Разбрах. Blush  Обаче сравнението между състезанията си остава.

# 39
  • Мнения: 427
melisainas, логично за мен е от Питагор да има високи резултати, защото там са събрани деца с интерес към математиката плюс допълнителната подготовка. Без допълнителна подготовка според мен няма как да се достигнат високите точки. Най - малкото си има типове задачи разяснявани и упражнявани.

# 40
  • Мнения: 7 154
Сега остава някой да сравни състезанието Питагор със състезанието ЕК. Simple Smile

Резултати 18-то СОУ

# 41
  • Мнения: 127
И друго да питам - дъщеря ми е с най-висок резултат на ЕК за 3 клас в нашия град - 71 точки. Как става класирането за националния кръг и дали ще има шанс?

Колко точки трябват за да се премине на следващия кръг от ЕК?  
канят децата с най-много до 10 точки по-малко от максимума за класа.Ако е 100, ще поканят всички до 90
А определен брой от област си ходят на следващия кръг  от съответния клас или гледат само точките?

Прегледайте регламента: https://www.mon.bg/upload/18061/regl_kenguru_2018-2019.pdf - края на 4-та началото на 5-та страница.
За 3 клас има постигнати 100 точки и предполагам ще има поне 20 деца над 90, така, че ми се струва малко вероятно тази граница да я мръднат надолу за 3клас. Остава ви да се надявате на: "За постигане на
представителност на всички региони от страната по решение на националната комисия до
националния кръг могат да бъдат допуснати и ученици с по-ниски резултати." - доста неясно звучи, но определно няма сигурни квоти за областни първенци. Предполагам имате по-голям шанс, ако никой от областа или най-много 1(не само за 3 клас) се вмества в изискванията за 5-10 точки от максимално постигнатия резултат и от първенците по класове вашият резултат изглежда най-убедетиелен.(Не очаквайте първенците от всеки клас от всяка област да могат да отидат - това са 12.30=360 ученка колкото е горе-долу цялата квота за националното състезание.)
71 точки от една страна е добър резултат(предполагам ще е между първите 10-тина процента, което на едно МБГ би клонило към злато), но ако не е имало някакви форсмажорни обстоятелство, които да са попречили на детето да си покаже възможностите е нисък резултат за явяване на национален кръг, където отиват под 1% от явилите се на областен и задачите са такива, че доста често няма макс резултат, а средният резултат е към 30-50% от макса. Така, че ако случайно отидете на национален кръг внимавайте да не сте с прекалено високи очаквания към детето.

# 42
  • Мнения: 2 352
Много слабо участие като брой деца на ЕК има тази година.

# 43
  • Мнения: 1 479
Здравейте, дали имате линк със заввление и декларация за Питагор на 13.04? Благодаря

# 44
  • Мнения: 21 455
ЕК - резултати 122 ОУ - София
Защо да са малко участниците? Миналата година имаше училища домакини, а сега състезанието се провежда на повече места.

Общи условия

Активация на акаунт