С какво ви дразнят свекървите - тема 108

  • 37 113
  • 795
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 12 006
absurT ти четеш ли изобщо преди да пишеш? Хубаво е да започнеш! Никъде не говоря за дресировка, а за това, че когато една свекърва си навие на пръста да си завира носа в младото семейство, може много успешно да го прави и без разрешението и благословията на сина си, поставяйки го пред кардиналния въпрос  - да зачеркне ли мама от живота си завинаги, т.е. да прекъсне вскакъв контакт или да продължи да е между чука и наковалнята. Тук въпросът е кому е нужно такива циркове?

# 751
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Разбира се, че сама си избираш мъжа, никога не съм твърдяла друго. И съответно си носиш последствията.
Но, ако свекървите, които не престават да се месят, дори когато синовете им са направили всичко възможно в тази насока и ако това не беше "патент" именно на свекървите, то темата нямаше да е навъртяла над 100 издания, нали? Ако снахите бяха виновни за това, другата тема щеше да е на 108 издание. И оплакванията са горе долу едни и същи, което също показва, че свекървите за темата не са изключение. А ти може да се съдираш да ги защитаваш, просто защото вероятно правиш и разсъждаваш като обсъжданите свекърви, но това не те прави капацитет или права в разсъжденията ти

# 752
  • Мнения: 48 171
Проблема е, че някои неща проличават след време. Не веднага. Съответно още време чакаш мъжът да се сети. Още време, когато решиш да пробваш като човек да се разбереш. И още време,когато ти писне и направиш и някой скандал или номер...и дотогава чувства, деца, имоти вече са се задълбочили... съответно не винаги може на мига да хукнеш да търсиш друг мъж. Мислиш, че все някак ще се разберете човешки и културно, че семейството и децата са най важни и в тяхно име и останалите ( свекървата) ще загърбят селяните, но...не винаги става
Между другото, моята вече раздава "справедливост" в новата работа, демек изпокарала се е с колегите. Не е минал и месец. Тъпо ми е. Млад човек е, няма стаж, няма доходи, няма осигуровки, живее ден за ден, от купон до купон. Нямам думи. За мен това е непривичен начин на живот. Чудя се. Необяснимо ми е.

# 753
  • София
  • Мнения: 24 839
absurT ти четеш ли изобщо преди да пишеш? Хубаво е да започнеш! Никъде не говоря за дресировка, а за това, че когато една свекърва си навие на пръста да си завира носа в младото семейство, може много успешно да го прави и без разрешението и благословията на сина си, поставяйки го пред кардиналния въпрос  - да зачеркне ли мама от живота си завинаги, т.е. да прекъсне вскакъв контакт или да продължи да е между чука и наковалнята. Тук въпросът е кому е нужно такива циркове?

Чета, бе, жено, чета!
И пак ти казвам, че не само свекървата, а и снахата ако си навие нещо на пръста, ще мине, ако си е избрала мъж, който се поддава на дресировка.
Ама, ще е точно това, което ти описваш- ту мама ще се бърка и дресира, ту снахата ще тропа с краче "аз или мама ти, избирай".
И така ще си седи между чука и наковалнята, докато на някого от участниците в цирка не му писне.
Всяка снаха като си избира мъжа, си избира и свекървата. Simple Smile



# 754
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
absurT ти четеш ли изобщо преди да пишеш? Хубаво е да започнеш! Никъде не говоря за дресировка, а за това, че когато една свекърва си навие на пръста да си завира носа в младото семейство, може много успешно да го прави и без разрешението и благословията на сина си, поставяйки го пред кардиналния въпрос  - да зачеркне ли мама от живота си завинаги, т.е. да прекъсне вскакъв контакт или да продължи да е между чука и наковалнята. Тук въпросът е кому е нужно такива циркове?
Чета, бе, жено, чета!
И пак ти казвам, че не само свекървата, а и снахата ако си навие нещо на пръста, ще мине, ако си е избрала мъж, който се поддава на дресировка.
Ама, ще е точно това, което ти описваш- ту мама ще се бърка и дресира, ту снахата ще тропа с краче "аз или мама ти, избирай".
И така ще си седи между чука и наковалнята, докато на някого от участниците в цирка не му писне.
Всяка снаха като си избира мъжа, си избира и свекървата. Simple Smile
Къде видя да пиша за дресировка? За втори и последен пит ти казвам, че не говоря за дресировка /понже явно ти трудно да асимилираш написаното от пръв прочит/. Аз говоря за едно ти за друго. Твойта работа е "Добър ден" и отг. - "да, добре съм" CloseSatisfied

# 755
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Изначало е груба грешка да чакаш мъжа да се сети, каквото и да е. Ако нещо не ти харесва го казваш, искаш от него да каже и той гледната си точка и нагласата и решаваш можеш ле да направиш компромис с това, което те дразни или не. И в никакъв случай не е добре това да се случва след като са се появили деца или вече си мислиш, че имаш семейство с този човек.
Абсурт, пак ти казвам, че снахата нищо не си навива на пръста. Каквото и да е решила, в повечето случаи не е нейно решение, а общо на тях двамата. Така, че в множествено число трябва да се коментира този въпрос, не в единствено.
А мъжа, ако не иска да е м/у чука и наковалнята, само и единствено от него зависи да си реши въпроса, нито от жена му, нито от майка му. Ако е в това положение сам си е виновен. Би трябвало да ограничи поставящия го в него и да му е приоритет другия. Но не жените поставят мъжете си в това положение, много по-често са майките им. Те са тези, които отказват да разберат, че времето на този мъж не може да стигне едновременно да си гради семейството и да уйдисва на майка си колкото преди връзката

# 756
  • Мнения: 1 004
снахата нищо не си навива на пръста. Каквото и да е решила, в повечето случаи не е нейно решение, а общо на тях двамата.
Губи ми се логиката на идеята, че една жена в качеството си на свекърва може не само да си навие нещо на пръста, но и няма сила на света, която да ѝ попречи да го постигне, но в качеството си на снаха нито е възможно да си навие нещо на пръста, нито да постигне нещо, ако евентуално все пак е взела решение.

# 757
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Не съм казала, че е невъзможно. Казах, че обичайно не се случва и решенията в едно семейство, обичайно не са само на снахата, а общи. И  не може да е "в качеството си на снаха", за мен това няма смисъл. Не са ѝ приоритет отношенията със свекървата, а с мъжа ѝ. с него си взима решенията, не със свекървата или поне би трябвало. Виж мъжа ѝ е много по-зависим от майка си, отколкото жена му и затова е негов проблем ситуацията, каквато и да е

# 758
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
снахата нищо не си навива на пръста. Каквото и да е решила, в повечето случаи не е нейно решение, а общо на тях двамата.
Губи ми се логиката на идеята, че една жена в качеството си на свекърва може не само да си навие нещо на пръста, но и няма сила на света, която да ѝ попречи да го постигне, но в качеството си на снаха нито е възможно да си навие нещо на пръста, нито да постигне нещо, ако евентуално все пак е взела решение.
Логиката е, че обикновено снахите не си навиват на пръста на отделят сима от майка му, ако връзката им е в границите на нормалното и приемливото, докато масово свекървите със зъби и нокти бранят синчето "да не им го открадне някоя змия". Тогава се започва със селските номера, вмешателсто, тормоз на снахата и т.н. Което предизвиква избор в мъжа да си ограничи ли изцяло контактите с майка му или не. А за мен лично смисълът от подобни простотии е никакъв и много семейства /или бъдещи такива/ се разпадат - защото снахата преценява, че не си заслужава да търпи, а синът се опитва да укроти майка си, вместо да я зареже на 100% и да изключи от живота си.

# 759
  • Мнения: 1 004
Според мен, логиката е, че има хора, без значение дали са снахи или свекърви, за които борбата за власт е смисъл на съществуването им. И като снахи, и като свекърви, те драпат до последно да командват парада и да дресират всеки, имал лошия късмет да е в тяхното обкръжение. Вътрешната неувереност ги кара постоянно да проверяват дали са единствени и най-безценни за близките си.

# 760
  • София
  • Мнения: 24 839
Губи ми се логиката на идеята, че една жена в качеството си на свекърва може не само да си навие нещо на пръста, но и няма сила на света, която да ѝ попречи да го постигне, но в качеството си на снаха нито е възможно да си навие нещо на пръста, нито да постигне нещо, ако евентуално все пак е взела решение.
Логиката е, че обикновено снахите не си навиват на пръста на отделят сима от майка му, ако връзката им е в границите на нормалното и приемливото, докато масово свекървите със зъби и нокти бранят синчето "да не им го открадне някоя змия". Тогава се започва със селските номера, вмешателсто, тормоз на снахата и т.н. Което предизвиква избор в мъжа да си ограничи ли изцяло контактите с майка му или не. А за мен лично смисълът от подобни простотии е никакъв и много семейства /или бъдещи такива/ се разпадат - защото снахата преценява, че не си заслужава да търпи, а синът се опитва да укроти майка си, вместо да я зареже на 100% и да изключи от живота си.

Да си дойдем на думата- вечната жертва, горката Афродита.
Няма лошо, щом така се чувстваш добре, но не е за всеки тази роля. Peace

# 761
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Губи ми се логиката на идеята, че една жена в качеството си на свекърва може не само да си навие нещо на пръста, но и няма сила на света, която да ѝ попречи да го постигне, но в качеството си на снаха нито е възможно да си навие нещо на пръста, нито да постигне нещо, ако евентуално все пак е взела решение.
Логиката е, че обикновено снахите не си навиват на пръста на отделят сима от майка му, ако връзката им е в границите на нормалното и приемливото, докато масово свекървите със зъби и нокти бранят синчето "да не им го открадне някоя змия". Тогава се започва със селските номера, вмешателсто, тормоз на снахата и т.н. Което предизвиква избор в мъжа да си ограничи ли изцяло контактите с майка му или не. А за мен лично смисълът от подобни простотии е никакъв и много семейства /или бъдещи такива/ се разпадат - защото снахата преценява, че не си заслужава да търпи, а синът се опитва да укроти майка си, вместо да я зареже на 100% и да изключи от живота си.

Да си дойдем на думата- вечната жертва, горката Афродита.
Няма лошо, щом така се чувстваш добре, но не е за всеки тази роля. Peace

Поредното ти неадекватно включване Joy

# 762
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Според мен, логиката е, че има хора, без значение дали са снахи или свекърви, за които борбата за власт е смисъл на съществуването им. И като снахи, и като свекърви, те драпат до последно да командват парада и да дресират всеки, имал лошия късмет да е в тяхното обкръжение. Вътрешната неувереност ги кара постоянно да проверяват дали са единствени и най-безценни за близките си.
Типично свекървенско мислене. Много е показателно, че изобщо не допускаш възможността за каквото и да е решение на семейството, мъжа да  е участвал. Ако не ти харесва, задължително снахата е с мания за власт и изобщо не съществува вариант сина да е на нейното мнение, според своето собствено. Ама как, нали мама не би мислила така. Смешно е, но пък е показателно. Не само ти и Абсурт явно мислите така, вероятно са повечето свекърви

# 763
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Такива свекърви са жени,които нямат какво да правят.Без никакви интереси и хобита.

# 764
  • София
  • Мнения: 29 047
Скрит текст:
Проблема е, че някои неща проличават след време. Не веднага. Съответно още време чакаш мъжът да се сети. Още време, когато решиш да пробваш като човек да се разбереш. И още време,когато ти писне и направиш и някой скандал или номер...и дотогава чувства, деца, имоти вече са се задълбочили... съответно не винаги може на мига да хукнеш да търсиш друг мъж. Мислиш, че все някак ще се разберете човешки и културно, че семейството и децата са най важни и в тяхно име и останалите ( свекървата) ще загърбят селяните, но...не винаги става
Между другото, моята вече раздава "справедливост" в новата работа, демек изпокарала се е с колегите. Не е минал и месец. Тъпо ми е. Млад човек е, няма стаж, няма доходи, няма осигуровки, живее ден за ден, от купон до купон. Нямам думи. За мен това е непривичен начин на живот. Чудя се. Необяснимо ми е.
Да се оправя, Хепи. Не се превръщай в патерица на здрав човек.

Общи условия

Активация на акаунт