С какво ви дразнят свекървите - тема 108

  • 37 111
  • 795
  •   1
Отговори
# 765
  • София
  • Мнения: 24 839
Такива свекърви са жени,които нямат какво да правят.Без никакви интереси и хобита.

Те и снахите им са същите- хоби да реве от свекървата и да се изживява като жертва. Mr. Green

# 766
  • Мнения: 1 004
Според мен, логиката е, че има хора, без значение дали са снахи или свекърви, за които борбата за власт е смисъл на съществуването им. И като снахи, и като свекърви, те драпат до последно да командват парада и да дресират всеки, имал лошия късмет да е в тяхното обкръжение. Вътрешната неувереност ги кара постоянно да проверяват дали са единствени и най-безценни за близките си.
Типично свекървенско мислене. Много е показателно, че изобщо не допускаш възможността за каквото и да е решение на семейството, мъжа да  е участвал. Ако не ти харесва, задължително снахата е с мания за власт и изобщо не съществува вариант сина да е на нейното мнение, според своето собствено. Ама как, нали мама не би мислила така. Смешно е, но пък е показателно. Не само ти и Абсурт явно мислите така, вероятно са повечето свекърви
Ти сигурна ли си, че прочете какво съм написала? Мисля, че го формулирах сравнително простичко, за да не е трудно да се разбере.

# 767
  • София
  • Мнения: 1 901
Решенията, вземани в едно семейство са общи, защото после и отговорностите за тях са общи, т.е. изключете варианта "снахата" сама да си е навила нещо и да кара милото синче да ѝ "уйдисва" (разбира се, ако става дума за зрели и мислещи хора). Обаче, в повечето случаи (незнайно защо), свекървата решава, че има изконното право да се бърка в решенията, защото както знаем, мама винаги знае кое е най- доброто за СИНА! И за съжаление въпросното "право" често се упражнява, което не винаги е в интерес на семейството (и в частност на снахата).

# 768
  • Мнения: 7 776
Моля някой да поднови темата, защото мина 50та страница. Аз се отказах да чета константните принципни спорове на едни и същи потребители тука.

# 769
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Много добре го разбрах. "Имал лошия късмет да е в нейното обкръжение" не е аргумент. И той си избира жената, както жената си избира мъжа, но майка си не избира. И жената гледа него, а не майка му, защото все пак него избира нали? И това е много простичко. Него трябва да опознава, не майка му и дали има мании за контрол и власт. А ако пък жена му ги проявява е негов избор дали да е с нея.

# 770
  • Мнения: 1 004
"Имал лошия късмет да е в нейното обкръжение" се отнася най-вече до синовете на такива жени, защото не са избирали коя да ги роди. Най-добре, прочети пак написаното и помисли.

# 771
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Такива свекърви са жени,които нямат какво да правят.Без никакви интереси и хобита.

Те и снахите им са същите- хоби да реве от свекървата и да се изживява като жертва. Mr. Green
О, да така е.Права си.Имахме такъв пример в нашето семейство.На вуйчо ми покойната му жена все обвиняваше баба,майка ми и мен за всички проблеми в брака им.Реално тогава аз бях 18г тийн.Дали ми е пукало за брака им.До последно баба й беше виновна.То сигурно и на мойта снаха съм й крива, макар да се виждаме супер рядко.Вчера сина ми звъни да ме пита кви хапчета да пиел, че го болял корема.Ми да пита жена си кво пита мен.

# 772
  • София
  • Мнения: 24 839
Много добре го разбрах. "Имал лошия късмет да е в нейното обкръжение" не е аргумент. И той си избира жената, както жената си избира мъжа, но майка си не избира. И жената гледа него, а не майка му, защото все пак него избира нали? И това е много простичко. Него трябва да опознава, не майка му и дали има мании за контрол и власт. А ако пък жена му ги проявява е негов избор дали да е с нея.

Разбра, ама не съвсем, въпреки че си една идея по- близо.

Той си избира жената, ама не с мисълта, че тя тепърва ще го дресира според собствените си нагласи.
Права си, че него трябва да познава, ама в повечето случаи не се напъват много- много с опознаването, а си правят списък на нещата в характера му, които ще променят.

И като видят, че те променят от единия край, а мама връща настройките от другия, става страшно- тя се меси, тя разваля семейството. Mr. Green
Ми, не- двете с мама си тренират хобито- дресура на малодушното "мило".
И ако ги питаш, и двете са жертви една на друга.

# 773
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Не е така, Абсурт. Никоя не иска да променя никого, напротив. Повечето гледат дали може да постигнат компромиси взаимно, че да се разберат. Да си с нагласата, че може да превъзпиташ някого може да го мисли някой от твоето поколение, от сегашното, надали. И, а мъжа е отстъпил с нещо и е направил компромис за жена си, защото все пак и тя е направила същото, то майка му задължително ще се напъва да му върне настройките, тук съм съгласна

# 774
  • София
  • Мнения: 24 839
Не е така, Абсурт. Никоя не иска да променя никого, напротив. Повечето гледат дали може да постигнат компромиси взаимно, че да се разберат. Да си с нагласата, че може да превъзпиташ някого може да го мисли някой от твоето поколение, от сегашното, надали. И, а мъжа е отстъпил с нещо и е направил компромис за жена си, защото все пак и тя е направила същото, то майка му задължително ще се напъва да му върне настройките, тук съм съгласна

Вярваш ли си, след като четеш темите в този форум, се питам?
Я, виж оплакванията от мъжете и колко от оплакващите се са на мнение, че след като са го взели такъв, е редно да го приемат с това му качество, вместо да се тресат от нерви и да почнат да не го понасят!?
Почти няма такива.

Моето поколение имаше по- избистрени очаквания от мъжа, а розовите сериали не ни бяха настолни, та да хвърчим в облаците и да си търсим виновни за всичко, което не ни се получи.

# 775
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Едно е да не можеш да понасяш нещо в някого, съвсем друго предишното ти твърдение, че всички жени, на всяка цена се опитват да го променят. Има и различно решение и повечето взимат него, ако наистина не могат да се примирят с някое качество на мъжа си.
Не сравнявам други теми, не мога като теб да съм във всяка в раздела и не пиша в много, така, че примера не е релевантен

# 776
  • София
  • Мнения: 24 839
Едно е да не можеш да понасяш нещо в някого, съвсем друго предишното ти твърдение, че всички жени, на всяка цена се опитват да го променят. Има и различно решение и повечето взимат него, ако наистина не могат да се примирят с някое качество на мъжа си.
Не сравнявам други теми, не мога като теб да съм във всяка в раздела и не пиша в много, така, че примера не е релевантен

Хайде, пак почна със свободните съчинения.
Къде писах, че ВСИЧКИ жени на всяка цена искат да променят мъжете си?
А, като не си запозната с нещо, или се запознаваш, или не даваш мнение, защото то- мнението ти ще е "нерелевантно" на 100%. Simple Smile

# 777
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Като пише общо, че жените искат да променят мъжете си, значи считаш,че е правило. А това и да не включва всички, пак твърдиш, че е правило, а това не е вярно

# 778
  • София
  • Мнения: 12 006
Absurt-ke, спри с тая дресировка, приеми, че не всичко се върти около дресировка и не на всички проблемите им идват от дресиране на мъжа. Има и такива де, но са изключение, т.е. рядкост. Повечето проблеми идват от вмешателство пагубно за младото семейсто, което няма общо с не/дресирането на мъжа от чиято и страна да е. Знаеш 1 нещо и само него дъвчеш. Живота е шарен и има различни аспекти.

# 779
  • София
  • Мнения: 24 839
Афродитке, вмешателство има само там, където има кой да го позволи.
Колко пъти да напиша очеизвадната истина?

Вмешателството, ако води до изпълнение на желанието на вмешателя, си е точно дресировка- намесва се, разваля дресировката на снахата/ свекървата, замествайки я със собствената си дресировка.

По- пространно обяснение на "шарените случаи" не мога да ти дам, а и не е нужно- ако искаш да разбереш, ще можеш. Peace

Общи условия

Активация на акаунт