С какво ви дразнят свекървите - тема 108

  • 37 112
  • 795
  •   1
Отговори
# 780
  • София
  • Мнения: 12 006
Афродитке, вмешателство има само там, където има кой да го позволи.
Колко пъти да напиша очеизвадната истина?

Вмешателството, ако води до изпълнение на желанието на вмешателя, си е точно дресировка- намесва се, разваля дресировката на снахата/ свекървата, замествайки я със собствената си дресировка.

По- пространно обяснение на "шарените случаи" не мога да ти дам, а и не е нужно- ако искаш да разбереш, ще можеш. Peace
Бъркаш вмешателсвто и дресировка и то яко! Различни понятия са, проумей го. Ако свека се появи в работата на снахата и вдигне цирк и скандал, както това е дресировка върху мъжа - никак - различни деяния са! Но пък си е вмешателство в семейството. Сега по-ясно ли ти стана какво искам да кажа последите си постове, че за по-елементарен начин на обяснения не се сещам, та да асимилираш поне малко.

# 781
  • Мнения: 18 830
Да ви кажа ,че всичките напъни са временни.В началото мъжът поддава  и се старае  да направи романтика и  съгласие да го кажа със жена си.То и така трябва, да я  превземе,  завладее, направи своя. Мама не пее в хора по това време. Може да се вслушва , да  слугува дето се вика , да  е вързан още със старото си семейство ,но то не е на първи план.Поне в сърцето му. С времето  нещата стават други и  фабричните настройки се завръщат.Няма такъв индивид ,дето да остане променен , да се дресира.Щом спрат причините да поддава-връща се на фабричното.
Така че, кой какъвто си  е...И който вярва в друго , независимо пол и  възраст се разочарова...

# 782
  • Мнения: 7 006
Твоето гнездо, свекървата ли го строи?
Не,Ма ко.
Съвместно с милото.Заедно.С общи усилия
Вдигаме покрива вече,въпреки кривите пирони и опитите на свекървата да подкопава основите на градежа ни.
Но,и двамата,подчертавам,двамата,поправяме щетите и се стремим до колкото е възможно да възпрепятстваме нанасянето на нови.Сама не бих могла,нито съм хамалин,нито супержена.Но съм инат,и вместо да пиля на милото каква е майка му,гледам с хумор и шега да възприемам нещата,и си редя тухлите както аз си знам..Ама това,че съм  загубила поредица от битки със свекито?Не е болка за умиране,даже напротив,тактика за приспиване на бдиделността у "врага"..Важното е,че войната,накрая я спечелих аз,и синът ѝ сам започна да се променя,защото с времето идеята за семейство която е залегнала в съзнанието,претърпя промени.Не като концепция,а като наличие и положение на фигурите в семейната конфигурация.Времето го стабилизира в позицията на глава на семейство и го откъсна съвсем от детската стая и полата на майка му.Време,време и пак време..
Някои плодове узряват по-бързо де:)

# 783
  • Мнения: 46 640
Моля, пуснете нова тема.

# 784
  • София
  • Мнения: 24 839
Афродитке, вмешателство има само там, където има кой да го позволи.
Колко пъти да напиша очеизвадната истина?

Бъркаш вмешателсвто и дресировка и то яко! Различни понятия са, проумей го. Ако свека се появи в работата на снахата и вдигне цирк и скандал, както това е дресировка върху мъжа - никак - различни деяния са! Но пък си е вмешателство в семейството. Сега по-ясно ли ти стана какво искам да кажа последите си постове, че за по-елементарен начин на обяснения не се сещам, та да асимилираш поне малко.


Не, нищо не бъркам.
Ако сега свеки се появи в МОЯТА работа, за да прави циркове, ще я наритам като мръсно псе, задето се опитва и мен да дресира.
Няма да го играя жертва, била в кома, като съм се женила.

Само че, това никога не е имало начин да се случи през всичките ми години като снаха, защото не съм си избирала недорасляк, нито кукла на конци, която всеки, и аз в това число, може да размята накъдето му се прииска.

На какъв език да ти обясня, че на такъв човек нито мама му, нито жена му могат да се катерят по главата, че и да скачат трупешката?
И че точно на мама му няма да ѝ мине през ум да прави циркове, познавайки сина си отлично.

# 785
  • Мнения: 48 171
Супер
Тогава защо си в темата? Тя е за тези с оплаквания от свекървата. Ти явно нямаш

# 786
  • Мнения: 9 942
tays, забавен нюанс  има сега, тогава изненадата надделя
Какъв забавен нюанс може да внесе дебелашка шега на мъж сеирджия? Трагедия.
как реши, че е сеирджия? Много добре си я е поставил на мястото. Как пък ще ми нахлува в къщата и ще търси под вола теле??
И мм един път тъй подреди майка си. Тя беше с претенции да й обзаведем стая в нашата къща. Такова легло, онакъв шкаф и телевизор. Мм каза: добре, ще ти ги осигуря тези неща. Тя цъфна от кеф. Обаче си намери къде да ги държиш, защото няма да е в моята къща. Тя поосвирепя, и изфуча навън. Но после си седна на Д.
Е, какво да ги правиш такива, ако не да се надсмееш над акъла им?

# 787
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 341
Някои свекърви възприемат снахата,като нов член на тяхното семейство.И смятат,че имат пълното право да се бъркат навсякъде,да дават непоискани съвети.Искат да знаят всичко и да контролират изцяло живота на младото семейство.

Те не могат и не искат да разберат ,че сина се обвързва с жена ,за да създадат двамата свое отделно семейство.

Да,съгласна съм,че е нормално мъжа да обича и да уважава майка си ,както и да потдържа контакти с нея.Но това не означава,че майка му има право да си вре носа навсякъде и да се опитва да командва.

Що се отнася до това кой взема решенията-след като един мъж и една жена са създали семейство,значи би трябвало важните решения за тяхното семейство да се вземат само от тях двамата.Като се съобразяват един с друг и с децата.Не със свекървата.
Нормално е и мъжа и жената да променят някои свои навици .
Всяка къща си има свой ред.Обаче ако жената върти цялата къща,мъжът ще свикне с нейния ред .Ако жената готви,той ще свикне с нейните ястия.
Ако жената не ще да слугува,ще трябва и той да се включи в домакинската работа...И да се превъзпита...

Всичко това разбира се,ако младото семейство живее отделно.
Което пак е много голяма драма за някои свекърви.И за моята беше...

# 788
  • Мнения: 17 415
А на чие семейство е нов член снахата, че и тяхната фамилия да носи?

# 789
  • София
  • Мнения: 29 047
Снахата е член на създаденото от нея и мъжа ѝ семейство.
Семейството, на което съм член, в момента се състои от мен, мъжа ми и сина ни.

За името има различни варианти.

# 790
  • Мнения: 2 050
А на чие семейство е нов член снахата, че и тяхната фамилия да носи?
Нося си гордо фамилията на баща ми. Семейството ми се състои от трима души. Останалите са роднини.

# 791
  • Мнения: 17 415
Обаче, мъжът продължава да има семейство - това на родителите си. За жената - това явно не важи. Дават я - взимат я и тва е. До живот.

# 792
  • Мнения: 2 050
Дренке, жената да не животно 🤣🤣🤣

Последна редакция: сб, 04 май 2019, 18:15 от lolita1213

# 793
  • София
  • Мнения: 29 047
Нека мъжът да си има семейството на родителите си, разбира се, негово право е. В крайна сметка никой не е длъжен да се жени/омъжва, да има деца...  Сещам се за двама мъже, които продължават да живеят с родителите си и, поне засега, нямат проблем с това.  Имам предвид мъже, минали 40-те.

П.П. Мога да направя нова тема, но ще помоля някой ако има снимка да ми прати.

# 794
  • Мнения: 17 415
Дренке жената да не животно, бе 🤣🤣🤣

Не знам. Чети внимателно темата за дразненията от мъжете, също.

Общи условия

Активация на акаунт