Пролетта дойде с пъстри цветове--още мъничко остана, мое МАЙско дете!

  • 29 653
  • 720
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 508

Shakri, Soul - как сте момичета, с вас треперехме за мерките и теглилките, прееклампсиите и прочие. Не сте писали скоро, да не се похвалите Hug

Живи и здрави, другата седмица ми е датата за секциото. Надявам се всичко да е наред. Първата ми упойка и операция в живота ще е, а тя е доста сериозна. Почнах лекичко да се подготвям за тази дългоочаквана среща. Иначе за мерките, по-малка е(в понеделник беше 2750 гр), ама вече и с това свикнах. Ще разберем скоро колко е голяма. Ще се изненадам, ако прехвърли трите килограма. То не може всички бебета да са по 3,5-4 кг Simple Smile иначе карам 38-ма седмица и няма да се учудя на някоя изненада. Кръст ме боли, левия ми крак не слуша, от няколко дни леко ми се гади сутрин - може и от глад да е, имам зверски апетит, ей такива при мен.
Иначе като каза прееклампсия, много ме измъчи това през цялата бременност, но нямам нито отоци, нито белтък, пия си хапчетата за кръвно и това е. Притеснява ме как ще стане кърменето и дали кърмата ще е годна въобще, предвид хапчетата. Имам голямо желание, да видим. Лошото е, че прееклампсията може и след раждането да се прояви, около месец май беше най-рисковано.

Последна редакция: ср, 24 апр 2019, 15:52 от _Soul_

# 661
  • Мнения: 1 159
Здравейте момичета, присъединявам се към вашата темичка, въпреки че термина ми на 05.06. Ние чакаме госпожица, която от 4 месец е седалищно и правя и струвам, но не се завърта и това е. Днес вече ми насрочиха дата за секцио 28.05 и се местя при вас Simple Smile. Връщам се да изчета назад темичкта Wink.

В коя седмица си в момента? Моето бебче се обърна в 35+. Така че ако искаш да ражда естествено, дано се обърне. Аз много исках Simple Smile

# 662
  • Мнения: 2 461
Cheburita, благодаря ти за инфото. Всички лекари до момента ми казват, че съм за операция, иначе голям риск. Ако не беше се изпуснала лекарката по ЖК, дори нямаше и да се замисля, че е възможно да родя нормално. Дори съм сънувала кошмари, че ако тръгне нормално, ще се случи нещо с мен. Имам още месец до термин, ще видим как ще се развият нещата. Но определено ми е по-спокойна с тази информация.

Амурче, първото кофти раздвижване е минало. Вече ще бъде по-добре и по-добре Hug

на Данито майка му, стискам палци за престоя. Взимай книжка и хубава плейлиста с музика. Важното е да те стабилизират и бебчо да си стои на топло Flowers Four Leaf Clover

Соулче, ще стискаме палци като му дойде времето. Няма да се поддаваме на страха! И аз си мисля, че моята беба ще е около 3 кг, не може всички по 3,5 - 4  Grinning

# 663
  • Мнения: 179
Честито бебче Монамур, да е жива и здрава и да расте щастлива и палава! На теб бързо въстановяване!

# 664
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Здравейте момичета, присъединявам се към вашата темичка, въпреки че термина ми на 05.06. Ние чакаме госпожица, която от 4 месец е седалищно и правя и струвам, но не се завърта и това е. Днес вече ми насрочиха дата за секцио 28.05 и се местя при вас Simple Smile. Връщам се да изчета назад темичкта Wink.

В коя седмица си в момента? Моето бебче се обърна в 35+. Така че ако искаш да ражда естествено, дано се обърне. Аз много исках Simple Smile

В 34г.с. съм сега, а секциото ми е средата на 38-а, оставила съм шанс да се обърне и да отменя секциото Wink.

# 665
  • София
  • Мнения: 856
Момичета, напомням след като родите и улисани в болка и любов, не забравяйте да мажете гърдите! След кърмата моите от мандаринки станаха кокосови орехи 🙈 И днес в огледалото видях пресни стриии. Моите са тотал щета още от миналия път, но вие може да имате щанс да се опазите

# 666
  • София
  • Мнения: 4 014
И аз се прецаках миналата бременност. Мазах 9 месеца и накрая в болницата за 7 дни се нацепиха.

# 667
  • София
  • Мнения: 5 762
Здравейте момичета, присъединявам се към вашата темичка, въпреки че термина ми на 05.06. Ние чакаме госпожица, която от 4 месец е седалищно и правя и струвам, но не се завърта и това е. Днес вече ми насрочиха дата за секцио 28.05 и се местя при вас Simple Smile. Връщам се да изчета назад темичкта Wink.
Ноя се обърна от упражнениетя за обръщане. Обаче сега ме е страх да не реши пак да се завърти. Спряла съм упражненията, защото ми тежаха, киселините ми ставаха още по зверски от това висене под наклон.

# 668
  • София
  • Мнения: 4 014
Аз тамън да ги започна и той взе, че се обърна.

# 669
  • Мнения: 574
Малко отчет от мен - приеха ме с разкритие 1.5 см. На системи съм, май имам подобрение. Значи тия менструални болки това са били - разкритие.

# 670
  • Мнения: 2 837
Честито на родилите мами 😍
Аз от днес съм с леки менструални болки, утре ми е последния преглед при АГ 37ма седмица.
Свърши му фембиона, чудя се дали до края трябва да се пие 🙄
Иначе яко си пия желязото... Че нисък хемоглобин

# 671
  • София
  • Мнения: 5 762
С предишната бременост така имах от време на време болки +контракции, но бяха хаотични. Почнеха, спираха. Едвам докарах до 2,5 разкритие за 2 седмици, преносих и го предизвикаха и него. Хем докторката при прегледите за разкритие, усещах че подпомагаше, ама тц, слаба работа.
Сега през някоя и друга вечер се появява болка + контракция, но за 2-3часа и после спира. Със сигурност се подготвя организма ми, но да видим дали няма пак да пренося.

# 672
  • Мнения: 529
Хммм... това попринцип при всички ли е така или конкретно при теб На данито майка му . В смисъл и аз имам от няколко дена ,та мисълта ми е дали имам разкритие и аз или?!? Утре имам контрол в болницата аз ,да видим какво ще кажат. Аз обаче имам много странно опъване ли да кажа ,само докато се движа е ,ниско долу и сякаш само от едната страна. Така ме секва сякаш ток ме удря. Явно момента наближава 😏

# 673
  • Мнения: 164
Monamour,  честита принцеса! Да ви е жива и здрава и само радости да ви носи! Heart

Аз както бях с контракции от 4тия месец и пиех конски дози магнезий, така от 36гс ми го спряха (нали чакаме раждането) и сега, колкото по ми наближава термина, толкова по- рядко имам контракции Close
А се наливам със специални чайове,  мъкна тежки торби ... И всички други забранени неща. 
Така беше и първия път- даже в 6м лежах за задържане заради силни контракции и скъсяване на шийката. Помня как лекарите ми поставяха малки цели - да избутам до 28гс, после до 30та и тн. Накрая предизвикваха раждането 20+ часа в 40гс и даже се стигна до обяснението,  че ако не тръгне раждането до 24ч, те връщат в стаята и след 20часа почивка - пак... Cold Sweat
И като гледам сега сценария се повтаря....

# 674
  • Мнения: 574
Аз си го направих този извод въз основа на моя случай и на една моя приятелка. Тя се мъчи 6 часа да ражда и накрая секцио. И тя ми каза, че я е боляло като менструация, но много по-силно. Но не знам дали при всеки е така. Отделно моха да кажа, че имах и болка в шийката и влагалището. Особено при ходене и стоене седнала. Тук там и кръста. Koreander , ако можеше да се прехвърлят разкритията бих ти дала моето. Hug

Общи условия

Активация на акаунт