Пролетта дойде с пъстри цветове--още мъничко остана, мое МАЙско дете!

  • 29 652
  • 720
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Здравейте, мами, малко късно се включвам, но ви следях през цялата бременност и някои от съветите ви ми бяха много полезни. Hug
Как се справяте с отоците, освен обичайните намаляне на солта, прием на повече течности и повдигане на краката? В 35 г.с. съм и от няколко дни насам започна голямото подуване вечер. Pensive

# 76
  • София
  • Мнения: 856
Happy life, не че ще ти помогне, но облекчава и е приятно- вечер мажа с Лиотон 1000. В 12г.с. поради моя си стара болежка несвързана с бременност, бях на съдов хирург. Той ми го изписа и каза, че е ОК за бременни. На мен лично не ми се подуват, но от тежестта чувствам умора. И вечер се намазвам, охлажда и е приятно.

# 77
  • Мнения: 528
Момичета много се извинявам че се меся  в темата ви, но имам един проблем..в 24г.с съм и от няколко дни страшно много ме стяга в слабините от ляво все едно някой с нож ме реже..минава през корема и отива към левия крак...питах АГ-то тя ми каза че са сухожилия или може би някоя дископатия..та въпроса ми е знаете ли нещо за мазане или пиене да облекча малко..Sad пия магнезий и но-шпа но ефект 0

# 78
  • Мнения: 2 843
Моят съвет е да искаш рецепта за каквото и да е от АГ-то, и то след хубав преглед, ако трябва - иди до невролог (ако е някой нерв), нефролог (ако се окажат бъбреци например) или ортопед (ако се окажат кокали). Не мисля, че тук ще може да ти дадем добър съвет така...

Момичета, аз днес пуснах стерилна урина, която не знам колко успях да я взема 'стерилно' сутринта полузаспало... в болницата за всеки случай пуснах и още една обикновена, която вече излезе - левкоцитите са 2 при норма до 9. Сега да не се окаже, че е било много шум за нищо Triumph само дето се притеснявах...

# 79
  • Мнения: 2 050
the doors- пожелавам ти го  от сърце да е много шум за нищичко !
Аз пак съм с корем камък и тук -таме болки  долу. Вече не мога да вървя повече от 2 метра. Така ще е.... Свикнах.

# 80
  • София
  • Мнения: 856
Lolita, не е задължително да е така докрай. Аз не можех да вървя. Всяка стъпка беше болка в таза и краката, едвам ставах до тоалетната за около седмица. От няколко дни съм супер пу-пу. Мислех, че 1 месец ще съм като инвалид, а ето че от няколко дни си водя и кучо в парка. Не мога да си обясня това чудно подобрение. Единствено ми хрумва, че минах на леките летни маратонки и може би това ми облекчи кръста 🤔

# 81
  • Мнения: 2 050
Koko, аз вече свикнах Simple Smile Около 4 месеца съм така нон стоп и вече ми писна да се тревожа. Не вървя, не излизам никъде. Това беше и препоръката на лекарите. У дома се движа само из апартамента, но повече от 5 минути права абсурд. Вижда му се края. Здраве да е с бебето ще се родя и аз , отново. Моля се и си мечтая за въздуха навън, за вятъра Simple Smile Просто детето в мен ще е чудо, да е живо и здраво , направо си ме измъчи Simple Smile

# 82
  • Мнения: 354
Лолита, точно днес ММ няколко пъти се шегуваше с мен (колко на шега, колко наистина), че веднъж да родя и той ще се роди Stuck Out Tongue Winking Eye
Много го изтормозих милия, постоянно се чува подай ми това, подай онова, приготви ми вечеря... Толкова не съм свикнала така, а да не говорим за него. И на него не му е лесно, но какво да се прави, такива са обстоятелствата и двамата знаем, че е за добро и е временно положение.
Аз също продължавам да съм 99,5% от времето на легло, а така ми се иска да излезна и да се разходя на слънце, да подишам свеж въздух, да се полюбувам на птичките и цъфналите пролетни дръвчета Nature SunnyFlowers Deciduous TreeAnimal Bee
Но да си имам едно здраво, пухкаво пролетно бебче около термин ще ме направи безумно щастлива и после цялото време на света е наше Heart Eyes

# 83
  • Мнения: 2 050
Така е Лейла Simple Smile След всички мъки имам чувството, че гледането на бебе , стига да сме здрави, ще ми струва  детска игра Simple Smile
Аз да ви се оплача. Реших да си правя кола с ленти на вийт. Толкова косми не съм имала през живота си ! Това в бикини зона. Така дръпнах, че се посиних. Едва остъргах остатъка от лепкавото, звънях на козметичка. Тя ме навря да не казвам къде.  Чудо неземно съм, наистина. Сега кълките ми са сини, ама без косми Rolling Eyes.

# 84
  • Мнения: 1 071
Така е Лейла Simple Smile След всички мъки имам чувството, че гледането на бебе , стига да сме здрави, ще ми струва  детска игра Simple Smile
Аз да ви се оплача. Реших да си правя кола с ленти на вийт. Толкова косми не съм имала през живота си ! Това в бикини зона. Така дръпнах, че се посиних. Едва остъргах остатъка от лепкавото, звънях на козметичка. Тя ме навря да не казвам къде.  Чудо неземно съм, наистина. Сега кълките ми са сини, ама без косми Rolling Eyes.
Такова е 😁. Другия път да знаеш, лепкавото със зехтин или кокосово масло и памучен тампон ми се маха супер лесно.
При мен играе бръснача и всеки път е игра на сляпо 😂.

# 85
  • Мнения: 423
Днес бях на преглед. Бебето продължава да изостава. Уж е качило 100 гр. Докторът, обаче каза, че  според него, водите ми намаляват, което не е много добре.Sad В четвъртък съм пак на феталната да видим дали е така и какво се случва. Засега ще ходя два пъти в седмицата на тонове. Ако се наложи и по-често.
koki7o0o, взех си шуслерова сол 5  на маз. Пише, че е за невралгии и т.н. Снощи се мазах се нея. Пооблекчиха се доста нещата. Ето това е, виж я ако искаш можеш да я пробваш https://apteka.framar.bg/30064998/%D1%88%D1%83%D1%81%D0%BB%D0%B5 … 2-50-%D0%B3%D1%80
Soul, точно за това питах, защото не обичам ей така да ми изписват разни неща конвейерно, само защото масово се правят неща за профилактика, които не е ясно дали ще са ми от полза.
sneji.23, ако всичко е наред при прегледите  и се изключи някой кръвоносен съд, е нормално да имаш подобни болки. Връзките навсякъде се разтягат от хормоните и болки могат да се появят къде ли не, едни по-краткотрайни, други за по-дълго (като при мен). И при мен ефект много от но шпа и магнезий няма особено, ама си ги пия. Аз не разбрах твоята болка в самия крак от къде минава точно.
Lolita1213, разбирам те, същата история. А колко ми беше хубаво миналата седмица, когато отивах на тонове в Надежда и ми вдигнаха колата и аз ходеща превивайки се, трябваше да хващам такси и да търся паркинга в покрайнините на София на разбитите улици, от които коремът ми беше станал още по-твърд. Аз така ревах през цялото време  в таксито, че таксиметровият шофьор се видя в чудо, ама какво да каже.

# 86
  • София
  • Мнения: 856
Shakri и всички ходещи в Надежда, последните 2 месеца паяците са нон стоп там. Предполагам, че от платените паркинги ги викат. Аз също 7 месеца пестях 😉, но в последно време не правя икономии. По-добре 5-6 лв за изедниците от паркинга, отколкото 80+  за паяк

# 87
  • Мнения: 2 050
shakri- е, каква е тая гадория Angry
Между другото миналата седмица при измерване на плода лекарката каза, че отговаря на 30 + 5. Аз бях в 31 + 3 или 4. Не ми хареса, ама никак. Разбира се моята аг си свирка и ме вика веднъж в месеца, а в Пловдив съм чак на 08.04. Та запазих аз един час тук да видя какво става тази седмица, че до другата може да лудна.
Колко изостава ? В коя седмица си ? Стискам палци за прегледа.

# 88
  • Мнения: 528
Днес бях на преглед. Бебето продължава да изостава. Уж е качило 100 гр. Докторът, обаче каза, че  според него, водите ми намаляват, което не е много добре.Sad В четвъртък съм пак на феталната да видим дали е така и какво се случва. Засега ще ходя два пъти в седмицата на тонове. Ако се наложи и по-често.
koki7o0o, взех си шуслерова сол 5  на маз. Пише, че е за невралгии и т.н. Снощи се мазах се нея. Пооблекчиха се доста нещата. Ето това е, виж я ако искаш можеш да я пробваш https://apteka.framar.bg/30064998/%D1%88%D1%83%D1%81%D0%BB%D0%B5 … 2-50-%D0%B3%D1%80
Soul, точно за това питах, защото не обичам ей така да ми изписват разни неща конвейерно, само защото масово се правят неща за профилактика, които не е ясно дали ще са ми от полза.
sneji.23, ако всичко е наред при прегледите  и се изключи някой кръвоносен съд, е нормално да имаш подобни болки. Връзките навсякъде се разтягат от хормоните и болки могат да се появят къде ли не, едни по-краткотрайни, други за по-дълго (като при мен). И при мен ефект много от но шпа и магнезий няма особено, ама си ги пия. Аз не разбрах твоята болка в самия крак от къде минава точно.
Lolita1213, разбирам те, същата история. А колко ми беше хубаво миналата седмица, когато отивах на тонове в Надежда и ми вдигнаха колата и аз ходеща превивайки се, трябваше да хващам такси и да търся паркинга в покрайнините на София на разбитите улици, от които коремът ми беше станал още по-твърд. Аз така ревах през цялото време  в таксито, че таксиметровият шофьор се видя в чудо, ама какво да каже.

първо идва от слабините минава по корема надолу и отива към бедрото...дано не ме боли до края на бременоста по този начин

# 89
  • Мнения: 2 843
shakri, ти започна ли Фраксипарин или дурзофам или каквото и да е? В смисъл, нещо въобще oт тези неща, които коментирахме наскоро започна ли? Знам, че ходи паралелно в Токуда - защо не отидеш отново? В сряда е Колева, отиваш на рецепция и казваш, че трябва да те види и ще те наместят, ще почакаш малко, но ще имаш още едно мнение. Предлагат ли ти да останеш в болница за наблюдение? Кой те гледа в Надежда? Колко точно е изоставането? Тонове пускаха ли, как е бебето? Имай предвид, че ако продължат така нещата може да се наложи да го извадят по-раничко, но не се притеснявай от сега за това, само го имай на ум. Според мен трябва да започнеш някаква спомагателна терапия и протеин. Стискам палци!

Аз в Надежда съм ходила само на фетални и винаги съм си оставяла колата на платените паркинги, никога не съм намирала местенце отвън около входа или сладкарницата. Гледам, че има знак да не се паркира и масово някой седи в колата 'на аварийки' и чака в готовност да запали и да се махне, ако се появи паяка. Да ви кажа за 2-3 лева за паркинг хич не съм се замисляла да се занимавам да търся къде да спра около болницата... по принцип и така процедирам навсякъде, да ми е спокойна главата.

Относно обезкосмяването - нямам търпение след като родя да се замъкна на лазерна. Миналата година точно ми беше време за процедура, когато забременях и док каза твърдо не. От тогава съм се минавала с бръснача 2 или 3 пъти, тъй като от процедурите преди това почти нищо няма. Сега обаче видимостта е нулева и какво ще правя като му дойде времето не знам, а със сигурност преди раждането трябва да свърша тая работа, не искам "тоалет" в болницата със сигурност Close ама не ходя и на кола маска, така че някак ще трябва сама да се оправя, как точно идея нямам...

Последна редакция: вт, 02 апр 2019, 11:11 от the doors

Общи условия

Активация на акаунт