В търсене съм на мъжко име

  • 2 844
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Принципно харесвам Стефан, обаче колкото минава времето - все по-малко ми харесва, някакси имам чувството че нямат късмет тия хора. Поне тези около мен имат много трудна съдба. Иначе навремето, ако първото ми дете беше момче, щеше да е Стефан или Константин. Второто ми е още страшно любимо.
Противно на повечето тук, допада ми Спас много. Симеон ми е грубо.
Освен Константин, харесвам Адриан и Мариан.

# 31
  • Мнения: 220
Синът ми се казва Ивайло! Адски пристрастна съм към това име. Вече две години чета и името Ивайло го няма дори в тридесетицата на най-употребяваните мъжки имена. Което за мен е супер. Сега не можеш се обърнеш и да не чуеш поне сто пъти Калоян,  Симеон, Самуил, Александър, Кристиян. Теодор не толкоз, но и то е често срещано. Да питам как им викат майките на галено на Калояновците? Вярно, че и на мен ми е любимия цар, ама чак пък толкоз? Мони и Сами за Симеон и Самуил, ок, но вече прекаляват. Нариеха се много. Алекс и Крис , съответно на Александър и Кристиян/ан, ок, но и те са много, а отделно не знаеш момче ли е или момиче. Александрини, Александри, Кристияни, Кристиани и т.н. Всеки път ще питат детето ти как точно се пише името му ако е Кристиян/ан. Аз се колебаех между Йордан /накратко Дани, а пък и в чужбина е лесно с това име, но мъжо каза че няма да го кръстим на баща му и ме отряза/, исках и Борислав много, но там се скарахме с него. Аз Борислав, той Борис. Ми Борислав ми стои по-тежко, по-хубаво, но като се запъна говедото и не та не. Накрая остана първото име, за което се сетихме че ни харесва и на двамата, когато разбрахме че малкото човече е момче. Там се почудихме дали да не е само Иво, но в крайна сметка решихме да е Ивайло. Можеш Иво, Ивчо, Ивко, както искаш да му викаш. Можеш и строго Ивайло да му кажеш .... не че ще те отрази малкия като говориш де Grinning Отделно празнува зимата и така няма да са и двата празника заедно. Та така. От мен - Ивайло. Моя сега е е един несядащ на дупето си мъник, в който всички са влюбени.

# 32
  • Мнения: 8 026
...Да питам как им викат майките на галено на Калояновците?
Амииии, Калоян му викам Thinking Хем ми е галено, хем ми е сериозно... Като беше бебок и "Калоянче" съм му казвала, ама рядко... Сам се представяше за "Ян", та мъж ми често така му казва Wink

# 33
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Чувала съм на Калоян да казват Коко и Коки. И според мен изтъркаха хубавото име от масова употреба. Калоян ми е като Виктория и Алекс - под път и над път.
Толкова ми е хубаво, че в последния момент кръстих голямата Валентина, навсякъде е единствена, без да носи изкилиферчено или странно име. Sparkling Heart. В чужбина обаче е пълно с Валентини, особено в Италия, та там няма да е "самотна" Laughing.
Валентин също много харесвам, а не се ползва напоследък.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 098
Много забавен пост, Тони78Grinning Още не е окончателно, но може и наистина да изберем Ивайло. Поне по последни данни и на ММ му харесва.

# 35
  • Мнения: 8 026
Чувала съм на Калоян да казват Коко и Коки. И според мен изтъркаха хубавото име от масова употреба. Калоян ми е като Виктория и Алекс - под път и над път.
Толкова ми е хубаво, че в последния момент кръстих голямата Валентина, навсякъде е единствена, без да носи изкилиферчено или странно име. Sparkling Heart. В чужбина обаче е пълно с Валентини, особено в Италия, та там няма да е "самотна" Laughing.
Валентин също много харесвам, а не се ползва напоследък.
Мдаааа, като избрахме това име аз не познавах ни един Калоян, в никаква възраст Rolling Eyes В детската градина бяха двама в група, в училище бяха 3 класа с по един в клас (пък за Йоаните да не говорим... по 3 в клас), сега с малката 7 години по-късно Александър и Александра (7 броя в клас 25 деца Head Band). Валентина все по-често се среща... две момиченца във випуска на щерката (3 класа по 25-26 деца).
Но все пак се търси мъжко име в темата... Hands V

Много забавен пост, Тони78Grinning Още не е окончателно, но може и наистина да изберем Ивайло. Поне по последни данни и на ММ му харесва.
Супер, поне за едно име имате съвпадение Simple Smile А и хубаво име при това! Леко раждане!

# 36
  • София
  • Мнения: 3 098
Благодаря.

# 37
  • Мнения: 1 325
От традиционните бих добавила още Кирил, Камен, Светлин.

# 38
  • Мнения: 24 276
Симеон

# 39
  • Мнения: 1 174
Емил/Адриан/Мариян са ми любими имена.

# 40
  • Мнения: 2 462
Харесват ми всички имена, които ти допадат. Спас ми е прекалено архаично, а не завиждам на Кристиан, който цял живот ще се обяснява с К ли е, с Х ли е, с А ли е, с Я ли е.

# 41
  • София
  • Мнения: 3 098
Избрахме Ивайло. Simple Smile Благодаря на всички, които се включиха в дискусията.

# 42
  • Мнения: 1 765
Като прочетох заглавието на темата, първото име, което ми дойде наум беше Калин. Идея си нямам откъде дойде тази асоциация, нямам ни един познат, но ми се струва звучно и  красиво.

# 43
  • Мнения: 2 475
Ооо, браво, както казах в началото, Ивайло бих избрала и аз. Да бъде много здрав и щастлив с това хубаво име Heart

Общи условия

Активация на акаунт