Лека и безаварийна на тези, които карат ШОФЬОРСКИТЕ - 13

  • 44 667
  • 932
  •   1
Отговори
# 705
  • пловдив
  • Мнения: 300
Здравейте, аз съм много нова Simple Smile днес ще ми е трети ден от теорията.Въпроса ми е, това което пишем достатъчно ли е да се подготвя и ако не е какво да си закупя за да се подготвя?
Трябва да са ви дали учебник с теория и тестове.
Не са ми дали, пишем по 2-3 часа и това е
Здравейте, аз съм много нова Simple Smile днес ще ми е трети ден от теорията.Въпроса ми е, това което пишем достатъчно ли е да се подготвя и ако не е какво да си закупя за да се подготвя?
Някъде по-назад бях качила снимка на учебника-абсолютно същите са въпросите,които се падат и пред ДАИ. Simple Smile
Предполагам във всяка книжарница мога да го намеря?

Последна редакция: пт, 04 дек 2020, 14:02 от AnMary

# 706
  • Сливен
  • Мнения: 4 231
Аз го купих директно от преподавателят,даже 10лв ми взе, вместо 12.При нас НЕ беше задължително  да се купува учебника, можеше да се върне, след като вземеш теорията. Но аз реших да си го купя. Да допълня-всеки ден,в продължение на 7 дни (от Понеделник до петък,и следващите Понеделник и Вторник) ,от 17:00-18:30 имахме теория,която включваше :презентации и снимки на ГОЛЯМ бял екран ,едновременно с говоренето и обясненията на преподавателят.Винаги започвахме часа с това,ако някой има въпроси и не е разбрал нещо от предният път,съответно да каже и пак ще обясни преподавателят.Дори преподавателят каза,че ако на някого не му стигат тези часове,може да дойде през следващата седмица пак,като НЯМА да заплаща допълнително. Simple Smile

Последна редакция: чт, 03 дек 2020, 14:50 от сикрет

# 707
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
На мен ми го дадоха от курса,  не съм го плащала. Отделно си бяха лекциите - рисунки, обяснения, накрая решаване на тестове и ако някой има въпроси при възникнал казус от теста.

# 708
  • пловдив
  • Мнения: 300
Днес го купих, ще сядам да чета. Стискайте палци Simple Smile

# 709
  • Мнения: 73
Здравейте! Мисля да почвам курс, но исках да попитам дали е нормална цената от 900 лв? Казаха ми че включва всичко, изпити и тн. Онлайн инструкторът имаше добри препоръки и ми изглежда способен, но леко може би се стреснах от цената дали e много над нормата.

# 710
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Здравейте! Мисля да почвам курс, но исках да попитам дали е нормална цената от 900 лв? Казаха ми че включва всичко, изпити и тн. Онлайн инструкторът имаше добри препоръки и ми изглежда способен, но леко може би се стреснах от цената дали e много над нормата.
Горе-долу в рамките на нормалното е. Ти колко очакваше? Simple Smile Аз карах курс за 580 май...но повечето бяха за 750-900-1000 дори. Но аз търсех да е по-евтино, защото знаех, че едва ли ще взема от първия път изпита и ще имам доп. разходи пък и исках да ми е близо до работата.

# 711
  • Мнения: 73
Здравейте! Мисля да почвам курс, но исках да попитам дали е нормална цената от 900 лв? Казаха ми че включва всичко, изпити и тн. Онлайн инструкторът имаше добри препоръки и ми изглежда способен, но леко може би се стреснах от цената дали e много над нормата.
Горе-долу в рамките на нормалното е. Ти колко очакваше? Simple Smile Аз карах курс за 580 май...но повечето бяха за 750-900-1000 дори. Но аз търсех да е по-евтино, защото знаех, че едва ли ще взема от първия път изпита и ще имам доп. разходи пък и исках да ми е близо до работата.
Аме предполагах че ще е около 600-700. Аз гледах да е близо до нас и да не ме мамят с нещо.  Simple Smile

# 712
  • Мнения: 823
Преди месец изкарах книжка, така че мога да кажа моя курс колко излезе. 650лв 31 часа кормуване + теория.
Цена вътрешен изпит - теория  20 лева;
Цена вътрешен изпит практика 15 лева
Цена изпити пред "ДАИ" - теория и практика по 60 лева, т.е. 120
Значи курс + 4-те задължителни изпити -805лв
След това ме скъсаха веднъж и си платих още 160лв, но дано не стигнеш до там.
Иначе после си приготви още изваждане - за БЧК, медицинско и книжка, още около 100лв.
Успех Simple Smile

# 713
  • Сливен
  • Мнения: 4 231
Ами горе-долу толкова излиза.При мен беше така:
-450лв.кормуване
-50лв.теория
-Вътрешният по Теория, не помня дали беше 30 или 35.
-Изпитите пред ДАИ,по теория 30 и по кормуване 35 лв=75
-БЧК е при нас 60 лв.
-10 лв.Медицинско
-И копия на документите,както и подаването за книжка,бърза поръчка.
Излиза горе-долу 700-750лв. ,като става дума за малък град.Simple Smile

# 714
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
На местата, на които аз питах всички изпити бяха по 60лв. Заедно с теорията и 31 часа шофиране, ако не се лъжа беше към 600лв. Това беше миналата година есента в София. Отделно после 60лв БЧК и вадене на книжка 50лв - пуснах бърза.
Аз имах и още разходи, защото не взех от първия път кормуването.

# 715
  • Мнения: 206
Към 900 лв дадох миналата година,като в цялата сметка влизат и допълнителни 4 часа и изпити,всичко.

# 716
  • Сливен
  • Мнения: 4 231
Ами горе-долу толкова излиза.При мен беше така:
-450лв.кормуване
-50лв.теория
-Вътрешният по Теория, не помня дали беше 30 или 35.
-Изпитите пред ДАИ,по теория 30 и по кормуване 35 лв=65 ,a ne 75. Grinning
-БЧК е при нас 60 лв.
-10 лв.Медицинско
-И копия на документите,както и подаването за книжка,бърза поръчка.
Излиза горе-долу 700-750лв. ,като става дума за малък град.Simple Smile

Мале,чак сега след 1 седмица видях какво съм написала.Изпитите пред ДАИ,по теория 30 и по кормуване 35 лв=75 . Grinning 65лв,какви 75..ужас.. Grinning

# 717
  • Мнения: 5
Здравейте!
Извинявам се,че темата не е за тук,но не знам кого да попитам.
Въпросът ми е следния - на изпита по кормуване съществуват ли още наказателните точки,които се дават ако сбъркаш нещо или направо те късат,каквото и да сгрешиш? Благодаря предварително!

# 718
  • София
  • Мнения: 288
Зависи от нарушението.
При предпоставка за ПТП директно те късат, при неспиране на стоп, при навлизане в настещното платно.
Както и при теорията има определен брой допустими наказателни точки и след тях вече автоматично си скъсан.

# 719
  • Мнения: 363
Имаш право на 9 отнети точки, като има първостепенни грешки (по 3 точки) и второстепенни (по 1 точка). Ако направиш 3 първостепенни грешки те късат, нищо че са 9 точки. Това ако са грешки, при които не се налага намеса на изпитващия. Ако се наложи да ти натисне педала или да хване волана те късат веднага, както и ако не спреш на СТОП.

Общи условия

Активация на акаунт