Лека и безаварийна на тези, които карат ШОФЬОРСКИТЕ - 13

  • 44 705
  • 932
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 15 356
Ох😁😁😁,ами и аз не знам защо го казах на теб😂,искала съм да се обърна към cutie honey,на въпроса й за точките.Малко съм разсеяна тия дни.Сори!

# 91
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 030
Ами, да ви кажа девойки, малко ви е рано да карате така Grinning
Не, че всички не го правят, или поне доста нахални, но все пак на изпита не е редно Grinning
Успех следващия път!
С най-добри чувства!

# 92
  • Мнения: 104
Милите, не се чудете защо са ви скъсали, когато не можете да карате, а отивайте да се учите още малко. Изпита не е сложен, трудното идва след това. Бъдете концентрирани и най-важното спокойни. Покажете на изпитващия как се кара, а не обратното. Следващия път ще успеете, просто сега не е бил вашия момент.

# 93
  • Мнения: 3 789
Аз пък да питам, дали има някой който се е спрял на Ситроен С3(около 2003/4г.) за първа кола, да сподели мнение 😊
Честито на взелите книжка и успех на тези които ще се явяват на изпити😊

Аз взех книжка още в края на 2017, но чета тук от време на време. Това е първата ми кола - C3 2003 1.4i, бензин, 73 коня, много съм доволна, лека, удобна и маневрена. Научих се да паркирам с нея. Най-добрата ми приятелка кара 2005 бензин и нейната калинка също върви перфектно.
Да чукам на дърво, сериозни грижи не съм имала с нея.

Но категорично препоръчвам бензин пред дизел!!

# 94
  • Мнения: 1 418
Аз пък да питам, дали има някой който се е спрял на Ситроен С3(около 2003/4г.) за първа кола, да сподели мнение 😊
Честито на взелите книжка и успех на тези които ще се явяват на изпити😊

Аз взех книжка още в края на 2017, но чета тук от време на време. Това е първата ми кола - C3 2003 1.4i, бензин, 73 коня, много съм доволна, лека, удобна и маневрена. Научих се да паркирам с нея. Най-добрата ми приятелка кара 2005 бензин и нейната калинка също върви перфектно.
Да чукам на дърво, сериозни грижи не съм имала с нея.

Но категорично препоръчвам бензин пред дизел!!
Благодаря  ти  за споделеното мнение 😊Колата изглежда подходяща за това, което търся 4 врати, сносен багажник и да не е голяма. Извинете за отклонението от темата за курсовете.

# 95
  • Мнения: 445
Здравейте! От 2 седмици имам книжка, но общо взето шофирам в района, в който карах и курсовете(просто работата ми се намира тук) и почвам да усещам голям страх да карам на друго място. При вас как е, в смисъл кога започнахте(добихте смелост) да карате по непознат маршрут?

# 96
  • Мнения: 3 044
pipi66, на същата седмица. Опитваха да ме убедят да си седя на познато, да карам само вечер, да не се набутвам в задръствания, но тук във форума една дама ми даде кураж да почна да излизам с колата насам натам, та паля след работа и тръгвам на някъде. За месец и половина й навъртях 1000км градско и 300 извънградско, но гледам да си взимам компания за обиколките ми Simple Smile

# 97
  • Мнения: 2
Здравейте!

Трябват ми БЪРЗИ отоговри относно ситуацията обяснена по - долу.


В момента карам курсове за кола при един инструктор. Много скоро ми е изпита за листовки и вече съм си платила изпита предварително, обаче искам да напусна сегашния си инструктор и да отида при друг.

Имам следните въпроси:

1. Нали пак мога да се явя на изпита по листовките ако преди това съм се отписала от сегашния си инструктор?

2. Ако се запиша при друг инструктор, само изпита за кормуване ли ще трябва да мина при условие, че вече съм минала теоретичния изпит?

Също така се чудя дали по - нататък ако реша да се запиша при друг инструктор, би се наложило наново да минавам изпита за листовки, понеже от време на време вкарват нови неща, които трябва да се научат.


Благодаря предварително!

# 98
  • София
  • Мнения: 1 249
Здравейте!

Трябват ми БЪРЗИ отоговри относно ситуацията обяснена по - долу.


В момента карам курсове за кола при един инструктор. Много скоро ми е изпита за листовки и вече съм си платила изпита предварително, обаче искам да напусна сегашния си инструктор и да отида при друг.

Имам следните въпроси:

1. Нали пак мога да се явя на изпита по листовките ако преди това съм се отписала от сегашния си инструктор?

2. Ако се запиша при друг инструктор, само изпита за кормуване ли ще трябва да мина при условие, че вече съм минала теоретичния изпит?

Също така се чудя дали по - нататък ако реша да се запиша при друг инструктор, би се наложило наново да минавам изпита за листовки, понеже от време на време вкарват нови неща, които трябва да се научат.


Благодаря предварително!

1. Нямаш ограничение никакво за листовките, можеш да се явиш като си ги заплатиш.
2. Ако си минала вътрешен и външен листовки, то да остава ти само практическият изпит.
3. След като вече веднъж вземеш успешно изпита пред ДАИ, то той има давност 1 година. Т.е. като си вземеш листовките имаш срок 1 година, за да си вземеш и практиката.

Успех!

# 99
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Здравейте, в момента и аз съм пред външен изпит пред ДАИ. Едвам обаче минах вътрешния. Инструктура ми доста ми се кара според мен за незначителни грешки (а и според мои близки шофьори). Принципно ми е малко трудно с ръчните скорости.
Питанията са ми:
- мога ли да изкарам изпита пред ДАИ в друга школа?
- мога ли да взема изпита с кола автоматик, след като съм карала курс за ръчни скорости?
- има ли смисъл от допълнителни часове?
Колата, която ще карам в последствие ще е автоматик. Не исках книжката ми да е за тази категория само, тъй като винаги може да се наложи да се кача на друга кола и няма да имам право да я карам.

# 100
  • Мнения: 3 044
1) мога ли да взема изпита с кола автоматик, след като съм карала курс за ръчни скорости? - Не.
2) Има ли смисъл от допълнителни часове? - Има, ако не се чувстваш готова Simple Smile
"Незначителни грешки" - кои според теб са тези грешки?

# 101
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
1) мога ли да взема изпита с кола автоматик, след като съм карала курс за ръчни скорости? - Не.
.......

Няма да претендирам за В, а за В1. И тогава ли не може?
Незначителни грешки - преминаване на мигащо зелено или спиране на жълто, но с предните гуми върху пешеходна, на светофар защо съм се пристроила в лявата лента за ляв завой като има дясна лента пак за ляв завой и аз трябва да съм там, в еднопосочна улица ще навивам наляво защо не съм застанала в ляво на улицата, а по-скоро в средата (от двете страни имаше спрели коли и се появи кола, която искаше да завие надясно, пък аз съм й пречела), на кръстовище без нито една кола, аз съм без предимство, няма и знак стоп, защо не съм спряла и огледала, а съм минала директно и тн.

# 102
  • Мнения: 3 789
За другите неща няма да коментирам, но естествено, че трябва да намалиш, дори понякога да спреш и да се огледаш насред кръстовището. Знаеш ли откъде някой ще изскочи в последния момент? Шофирам от почти 2 години и въпреки това си намалям до минимум, понякога и спирам на кръстовища или места без достатъчно голяма видимост. Никога не знаеш откъде ще изскочи някой и ще те помете като куцо пиле - домат.
Категория Б1 е до 550 кг автомобил, какво мислиш да шофираш? Че и автоматик, че и толкова лек?
Отделно цял живот това ли ще караш? Стегни се, отиди при друг инструктор, ако трябва, да те научи да се пазиш сама и да шофираш като хората. Търпение и пак търпение му е майката! Карах си курса около 5 месеца, можеше и за 2, но накрая не се чувствах сигурна, взех допълнителни часове и честно казано не съжалявам за нищо. Инструкторът ми се справи перфектно с работата си, не ме е подвел и за 1 секунда, като ми е казал, че са ми необходими. В момента си шофирам най-спокойно и за сега, да чукам на дърво, нямам нито сериозни ПТП, нито рискови или опасни за живота ситуации. Успех!

# 103
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Нормална кола смятам да карам, взели сме една Форд Фиеста, която е автоматик. Но ми е трудно да се вместя в разните там детайли на закона, правилника и тн.....

# 104
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 030
Успокой се, ако искаш си вземи допълнително часове! Мисля, че ти трябват!

Общи условия

Активация на акаунт