Пазарът на недвижими имоти-какво се случва реално? - 36

  • 38 992
  • 750
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Ето и още един СС на същото място, доста по-евтин,  защото е първи над гаражи и е целият орешетен. Гаражите по норматив от преди 1990-та са на 2,3-2,40, сега са по-ниски, вижда се на последната снимка на каква височина идва апартамента.
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c15440158619175 … k=4hn7ol&f1=1

Цена 190 К евро, две спални, хол и кухня, две бани с ВС, мокро помещение.
Точно затова човек трябва да купува като намери нещо на 85-90% от идеалното според критериите. Пък ако после излезе нещо по-добро, тогава да му мисли. Най-често обаче нищо не излиза, защото идеалният апартамент май е фикция.

Не споделям това мнение, защото местенето е досадна работа, а пък ако трябва и да продаваш това, в което живееш, и с парите да купуваш друго, нещата стават много неприятни. Не че е невъзможно, но предпочитам да не си го причинявам, и без тези усложнения купуването на жилище си е трудна и изнервяща работа, затова за живеене се купува внимателно и да отговаря на всички критерии - по мое мнение. Но ако ще купуваш след като продадеш жилище,  в което не живееш, тогава става.

Последна редакция: пн, 01 апр 2019, 15:32 от Анонимен

# 31
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 705
Ииии.. не пропускайте да вземете предвид факта, че често продавачите, които са продали завишават цената, на която са продали, както купувачите пък занижават...явно им е готино да покажат, колко добра сделка са направили. И на двата варианта често съм пряк свидетел.
Според мен не е добра идея да си оставиш най-ценния капитал на чиста случайност, пускайки го в интернет с презумпцията "Пазарът ще си покаже", само че пазарът не е само сайтовете за имоти, където както казвате е набъкано с фалшиви и подвеждащи обяви. Вероятността да си навлечеш повече беди и загуби, стреляйки в тъмното е много по-голяма.
Каквото и да казвате за брокерите, те пари за консултация не вземат, най-малкото може да срещнеш с няколко... 4-5-6-10... все ще си свериш часовника по-вярно, от колкото да разчиташ на " вътрешно" усещане и на градски легенди и митове. Също така може и с оценител да поговориш или с кредитни инспектори....

# 32
  • Мнения: 825
Шанса да изскочи нещо след две години търсене е 50/50. Или ще стане или няма да стане. Запис в новата тема.

# 33
  • Мнения: 639
Там е работата, че в момента няма съвсем нищо ново. Квартала го знам наизуст направо. Почти винаги се ориентирам къде  е имота по обявата. Към момента по зададени критерии стаи и квартал излизат не повече от 10 апартамента реално. И това без да съм дала таван на цента, който опрвделено имам.
Просто 3 спалните апартаменти са кът. В новото строителство - я има един, два в целия блок, я не. В последния блок, в който проверявах дори няма 4стайни.
Брокерите до сега не са ми пускали нещо различно от видяното в imot.bg.

Може би в квартала е проблема, ама какво да направя като си го харесвам. Ей на, в Кръстева вада е пълно с предлагане, ама като не ме влече...

# 34
  • Мнения: 19 352
fanfanito, не визирах постовете към потребителката с въпроси за Контракт сити, а отговорите с цитат към моя въпрос. Питах за наблюденията им за липса на обяви и всички отговориха само за строежи. Странно ми е, че единствено ново се подразбира, че се търси.
То се търси и СС, и то доста, но читаво не излиза на пазара често. Питай Таф - тя търси от години жилище с определени параметри в определени райони и няма.

# 35
  • Мнения: 1 467
Там е работата, че в момента няма съвсем нищо ново. Квартала го знам наизуст направо. Почти винаги се ориентирам къде  е имота по обявата. Към момента по зададени критерии стаи и квартал излизат не повече от 10 апартамента реално. И това без да съм дала таван на цента, който опрвделено имам.
Просто 3 спалните апартаменти са кът. В новото строителство - я има един, два в целия блок, я не. В последния блок, в който проверявах дори няма 4стайни.
Брокерите до сега не са ми пускали нещо различно от видяното в imot.bg.

Може би в квартала е проблема, ама какво да направя като си го харесвам. Ей на, в Кръстева вада е пълно с предлагане, ама като не ме влече...
Не е ли възможно обединяване на 2 съседни 2стайни.

# 36
  • Мнения: 19 352
Тинки да, и аз щях това да те посъветвам. При НС е възможно да се обединят два съседни двустайни в един с повече спални. Ако нямаш против пиши тук квартала, може да помагаме с инфо. И аз съм на мнение, че полезно инфо досега от брокер не съм получила. Предлаганите от тях имоти вече ги бях отхвърлила като неподходящи в имот бг.

# 37
  • Мнения: 639
Обединяването вече изстрелва цената над възможностите ни. Поне в блока, който гледах.

Квартал не искам да пиша за момента. Но то е ясно, че става въпрос за стар комуникативен квартал.
Един познат ми каза, че не съм на зор, затова все махна намирам.
 

# 38
  • Мнения: X
Тинки, много добре те разбирам, да търсиш в точно определен квартал е трудно, а ако е такъв с малко предлагане (не тип Младост или Люлин), става още по-трудно. Но щом си го харесваш, дебнеш, чакаш и това е.
Обединяването вече изстрелва цената над възможностите ни. Поне в блока, който гледах.
Квартал не искам да пиша за момента. Но то е ясно, че става въпрос за стар комуникативен квартал.
Един познат ми каза, че не съм на зор, затова все махна намирам.
Два двустайни са по-скъпи от един четиристаен, и аз съм го забелязала, дори и да са СС, а при тях го им аи момента да са едновременно на пазара.  
И това нещо лошо ли трябва да е, че не си на зор? Много добре за теб, ако е така. И аз си имам изисквания и не ме интересува кой какво мислел за мен. Трудно ще се съглася да купя нещо, което е с компромиси, само за да съм купила.
Това за брокерите и аз не го разбирам - тук Томева все обяснява, че имало други някакви канали за обяви, известни само на брокерите, а в реала и аз като вас не съм получила от брокер нищо по-различно от това, което е в имот.бг .

# 39
  • Мнения: X
Тристайни и четиристайни апартаменти НС май наистина по-малко се предлагат.
Но в СС има доста повече.
Най-добре и трезво се излиза на пазара, когато не си на зор. И за продаване, и за купуване.

# 40
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 066
Младост е пълен с такива маломерни имоти. Строи се като за световно, нови блокчета никнат като гъби, но... просто не ми харесват. Паркирането е ад, особено тук където съм аз. Кухнята не е никаква кухня а един малък ъгъл, когато си до печката се обръщаш и се удряш в пералнята, място за почти нищо няма, дори и да не се готви редовно пак място няма за нищо , един сервиз с чаши и чинии едвам се побира в малките шкафове. Да не изпадам в подробности , но тези малки неща могат да те подлудят когато си принуден да живееш в такова подобие на апартамент. Редовно няма места, затова пък коли и джипове има повече от хора. подземни гаражи има но не са достатъчно и всеки паркира като арабин в пустиня. Мила родна картинка.
Изумена съм колко хора живеят в тези маломерни кибритени кутии, но явно щом има такова голямо търсене има и предлагане.  Аз винаги съм си мечтала за голям и хубав апартамент и ако имах възможност щях да съм собственик точно на такъв.

# 41
  • Мнения: X
Тристайни и четиристайни апартаменти НС май наистина по-малко се предлагат.
Но в СС има доста повече.
Най-добре и трезво се излиза на пазара, когато не си на зор. И за продаване, и за купуване.
Абе и това зависи - при нас пък двустайните са по-малко, тристайните са най-много, а има и четиристайни доста. Говоря за НС. Обаче цените им са "уау".  В СС също се предлагат, обаче ако е малък и хубав квартал, и те си държат цени.
Абсолютно е така за клиентите, обаче не и за брокерите Simple Smile - на тях им трябват хора на зор, тогава има бързо сделка и комисионна.

# 42
  • Мнения: X
Да, особено пък ако тръгнеш да обединяваш две апартамента. Златно ще излезе. Един голям никак не е еквивалентен на два малки на пазара, дори и сумарната площ да е същата.
Преди време една съседка баба беше намислила да си продаде огромния четиристаен, в който живее сама, за да купи тристаен за сина си и гарсониера за себе си. Да, да, ама не. Както и да го смятаха, не можеха да си финансират покупката на два апартамента, с двойни такси и данъци, все се налагаше доплащане да има.
Продадоха го, но какво направиха после вече не знам.

# 43
  • Мнения: X
Врабчо, ако са искали да останат на същото място, а не да отидат на по-евтино, не е възможно.  Или отиваш на по-лошо място, или додаваш, за да вземеш два на същото. И аз имам подобен пример, но те се отказаха да продават, защото разбраха, че няма да се получи, особено за гарсониерата, тя на кв излизаше с около 30 % над цената на кв. на четиристайния.

# 44
  • Мнения: X
Ами не знам чак такива подробности, оплака ми се само веднъж женицата, явно нямаше с кого да си споделя много. Тя си мечтаеше за директна замяна, че и наблизо да са двата апартамента, за да е до децата.
Mask
Но в същия квартал няма как да стане, да. Трябва в по-евтин.

Общи условия

Активация на акаунт