Смени жената 2019

  • 40 193
  • 720
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 11 578
Май не, но нали затова кара курсът са фризьор.

Аз мръсен дом не видях, екстра си беше и за мен най-важното е, че са щастливи и им се обръща внимание.
Единствен минус за мен е храната и трябва да я подобрят.

Дано Мария се промени след предаването, ще си разруши семейството така.

# 436
  • София
  • Мнения: 13 173
Гледах предаването и определено аз самата съм по-близо до Люба, отколкото до Мария, но сега на 45. На по-млада възраст си бях типична Мария, хем децата ми са родени на повече години от нея.
Подходът на Люба ми хареса, но без пренавитостта й. Определено не смятам, че бабите трябва да гледат задължително децата, ако самите те не изявяват желание. Спането на тъмно го приветствам с 2 ръце и не разбирам смисъла научено да спи спокойно на тъмно дете защо сега трябва тепърва да бъде свиквано да спи на лампа. И винаги съм обичала домашна храна и чиста къща.
Между другото, преди няколко дни с моя съпруг срещнахме мъжа на Люба с 2 от дечицата. Тогава не знаех, че са те, но бяхме силно впечатлени от раздърпания вид на децата и от откровения мърляв вид на тримата.
За Мария се радвам, че си извади (надявам се) съответните изводи за общуването. Притесни ме срещата с децата, при която по-голямото детенце  се беше свило в ъгъла. Съпругът й ми изглежда като човек, на който му липсва инициативност и голяма част от причината е у него, че няма общуване в дома им.

# 437
  • Мнения: 35 113
Честно казано, реакциите на децата бяха странни и при двете семейства. Аз си представям ако майката липсва седмица да ѝ се хвърлят още на вратата, а не тя да ги дърпа да ги целува

# 438
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 089
Някои деца са такива, на моя приятелка детенцето е срамежливо и като я види, се крие зад дивана. След няколко минути излиза и си я гушка. Simple Smile

# 439
  • Мнения: 3 865
Аз също смятам, че дебел пръст в скучния живот в семейството на Мария има мъжът и. Няма много да преувелича ако кажа че леко ми мяза на дебил. Каква романтика с такъв мъж - той с поведението си моли "Смачкай ме, унижавай ме, аз ще го изтърпя." И си играе игри на телефона - оле Боже недорасляк. И аз няма да имам желание да излизам с такъв, да не говорим, че няма ниакъв шанс да ми е мъж. Тя е умряла от скука с тоя, но не знам дали изобщо пред себе си смее да си признае, че е стъпила на лайно. С него не може да се комуникира, няма мнение или го е страх да го изрази и защити - пълен смотльо. За мен Мария е много съвестен родител, иска да гледа децата си по най-полезния за тях начин - готви, чисти, учи ги да спят на тъмно... Сега може да се хранят заедно и да им чете приказки от време на време, но тя това го осъзна. Според мен е толкова фокусирана да ги гледа и възпитава правилно (според собствените си разбирания), че цялата и енергия е вложена там, уморява се и затова и няма сили и желание да си играе с тях. Отделно може да не си пада по деца - е и - много хора са така. Важното е, че си ги гледа съвестно според възможностите си.
Люба е доста по-безотговорен родител. Като я гледам каква е налагаща се, не мога да си представя, че е в състояние да се вслушва в нуждите на децата си - все ще гледа да наложи своето разбиране за щастие. Жал ми стана как непрекъснато децата се тъпчат с бял хляб с кашкавал. Тя се грижи за собственото си здраве, а за това на децата кой ще се погрижи. Егоистична, самодоволна и не казаха защо, но явно има причина непрекъснато да ни внушава колко е щастлива и как нейният начин на живот е единственият правилен път към щастието. Освен това е зациклила, не е отворена да научи нещо от другите семейства - влязла е в предаването не да се подобри, а да се представи като съвършена, чиято мисия е да наложи своите правила на цял свят.
Мария определено ми е по-симпатична.

# 440
  • Мнения: 9 865
Гледах епизода. Със смесени чувства съм, заради сценария. Може би, ако няма такъв, няма да има големите дразнещи уж различия, които да предизвикват одобрение/възмущение. Докато четяха мислите и писмата си, особено семейството от Бургас, звучеше като излияние на Ванковата спътница в живота, известна като стрина Ирина, и съвсем не звучаха като техни собствени мисли и чувства. То едни метафори, едни витиевати слова, а те горките не могат елементарна собствена мисъл да изкажат в останалото време. Мъжът най-вече. И какво излиза, че на едните им изпяха ода на радостта, а другите видяхме, че са задръстени и не го разбират много живота.
На мен и двете семейства ми се видяха леко чики-рики, всеки забил в своя посока. Не мога да кажа, че отговорът на "щастлива ли си" от страна на Люба отразяваше реално чувство, съжалявам. Може да греша, но ми изглежда и тя потисната, без посока. Това, че ходи на курс по фризьорство и на психолог не ме убеждава, че е супер хепи.
Бургазлийката се е прецакала. Била е безотговорна, не ѝ се е учело, не е била въобще в час и бам-бам две деца, скучен мъж с леко инфантилно поведение, но изглежда с приличен доход и етаж от къщата на свекърите - класика, пак добре, че не е някой агресивен психар. Явно и тя си има някакви натрупвания отпреди, щом не иска никой да изпитва емоции към нея и тя да не изпитва към никого. Страдало е нещо момичето и се е справило само, както е могло. Не много добре. Сигурно ще ѝ е полезно да се среща с терапевт, може би ще направи живота ѝ по-ведър.
Мъжът от Бургас никак не ми хареса на мен, твърде пасивен (явно и заради жена си), все пак е мъж, партньор в тази двойка, може да разбута малко тоя битов ад.
Другият мъж ми допадна, но мисля че и там имаше нещо, което не видяхме. Някаква скрита "диригентска палка", ако мога така да се изразя.
Децата ми изглеждаха всички нормално. За спането на тъмно... аз на моето дете му спирам лампите, не ми харесва да се спи на лампа и не искам да свиква така. Но не съм го оставяла и не го оставям да реве сам в стаята, но те не реват от тъмното (особено толкова малки), а защото искат внимание. Имат нужда от него. Аз съм привърженик на гушкането, така че решението с лампата нещо ми дойде недомислено някак си.

Цялостно хората бяха добри едни с други, и точно от там ми идва дразнението от сценария, защото беше очевидно, че софийското семейство беше поставено в менторска позиция... те бяха "идеалните", а далеч не са. И при двете семейства имаше неща, за които да се хванеш, че не са съвсем ок.

# 441
  • Мнения: 2 193
Люба и Венци дали не са участвали и в други формати? Изглеждат като софийски безделници, които се препитават от ходене по конкурси, риалитита и никому ненужни предавания.

# 442
  • Viena
  • Мнения: 3 582
Не са участвали, Венци си е скейтър от едно време на чадъри, Ребел и тнт. Сега по морето имат заведение, супер сладури са.

# 443
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
Днес изгледах предаването,нашето семейство е като на Люба,много любов,игри,нежност,отдаденост на децата,но не съвсем.Единственият недостатък според мен е храната.Определено трябва да почерпи от опитите на Мария да храни семейството си с качествена храна.Не мога да си представя да се мотая по цял ден свободна,да хода на всевъзможни курсове и курсчета,а да събера семейството на вечеря със сандвичи!Кел файда,че вечерят заедно,след като храната им е сухоежбина.Всеки ден!Не мисля,че е супер полезно и добро това хранене не само за децата,а и за възрастните.Има всевъзможни джунджурии измислени,които правят ежедневието на жената лесно.Има крок потове или слоу кукъри,които биха направили ежедневието на Люба лесно,но в същото време ще може да посрещне семейството си за вечеря с прясно сготвена домашна храна.Ясно ми е,че на доста жени не им се занимава с готвене,но все пак се грижиш за 3 деца,не може по цял ден да са на сухоежбини.А ако е толкова спокойна,пълна с любов щастливка,защо ходи на психолог?Мария е много студена личност,никакви емоции,никакви чувства,дори към децата си.Само не разбрах защо се е обзавела със второ дете,след като едвам смогва с голямото?Това да изкарам целия си вижот в чистене между 4 стени,ми изглежда супер скучно и досадно нещо.Никакви разходки навън,никакви приказки с мъжа и(то пък и какво има да си говориш с такъв сухар).И аз съм на мнение,че лампа на деца не е нужна.Приучваме сина ни от малък да спи на тъмно,и не виждам защо след като детето е свикнало на тъмно,да му слагат тепърва нощна лампа.Има нужда от някой,който да му помогне да заспи,не от светлина.

# 444
  • Мнения: 20 172
Аз също смятам, че дебел пръст в скучния живот в семейството на Мария има мъжът и.
Мария определено ми е по-симпатична.
+1
Такава скука, и не само, ми лъха от този момък....Мария се е усетила, но късно, дете, ала бала...та от там и идва неудовлетвореността.

# 445
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Как може да се докара на 22 г. да изглежда като 48 г. лелка с пиньоар - образно казано?

# 446
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 089
Как може да се докара на 22 г. да изглежда като 48 г. лелка с пиньоар - образно казано?
Кой?

# 447
  • Мнения: 9 865
Е, сигурно за Мария, тя е на 22 г.
Но този пИньоар ме разтопи просто.

# 448
  • пловдив
  • Мнения: 208
Как може да се докара на 22 г. да изглежда като 48 г. лелка с пиньоар - образно казано?

Защо наистина изглеждаше по този начин??? Момиче на 22 а толкова неподдържана

# 449
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 089
Аз не мисля,че изглежда като лелка чак пък. Къде, къде по-тежки случаи има. Добре си изглеждаше

Общи условия

Активация на акаунт