Аджибадем Сити Клиник - Болница Токуда - тема 29

  • 46 714
  • 756
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 554
Здравейте, в 27 седмица съм и се следя при д-р Богданова. По принцип мисля и да раждам при нея, но ако е нормално. Обаче бебка все е с главата нагоре и вече започвам да се замислям какво ще правя, ако не се обърне. Знам, че има време, но ми трябва план Б. Няма как в последния момент да сменям. Можете ли да ми препоръчате лекар за секцио? Някой, който да не си остави ръцете по възможност и да не ме доосакати, защото и без това първата ми бременност е инвитро и вече имам проблеми с тръби, яйчници и тн. Мерси

# 271
  • Мнения: 3 902
Дес, раждах с една мацка, Богданова ѝ прави секциото, беше ѝ второ. Преди това имала страшни сраствания, та секциото ѝ беше към два часа, за да я ремонтират. Тя остана много доволна. Аз бях при Нашар. Наложи се спешно секцио. Свърши си много добре работата. Бях останала със задържана кръв, вероятно. Не се знае и много се чудих дали нещо не е объркала. Ходих си и при Калчев. Ама в крайна сметка се изчистих и Нашар беше права, че в по-скоро физиологична особеност при мен. Казаха (Тя и Атанасова) в следствие на ЕМ и това, че бебка не засука, та матката в тази част нямаше с какво да я накарат да контрахира. В крайна сметка за сега съм доволна. След месец ще ходя пак при Калчев - да видим той какво ще каже, но като чу при кого съм раждала беше доволен.

# 272
  • София
  • Мнения: 2 082
Раждах скоро в Токуда, естествено раждане.

Изключително съм доволна от екипа, с който раждах - д-р Кръстанова и акушерка Тина. И двете бяха прекрасни Heart Д-р Кръстанова е изключително мила и ми вдъхваше увереност и спокойствие, че всичко ще е наред. Запознахме се буквално ден преди раждането (АГ, която ме следеше беше в болничен), и въпреки това между нас се получи тази "химия", която да ме кара да се чувствам в добри ръце през цялото време.

Приеха ме около 9 ч. в отделението, веднага ме настаниха в самостоятелна родилна зала,като към нея има баня и тоалетна. Дадоха ми нощница, за да се преоблека и измериха тоновете на бебето. Сложиха ми абокат, взеха ми кръв за изследвания, направиха ми тоалет и да, при нормално раждане правят и клизма. Можете да се изкъпете по всяко време, когато имате нужда да се освежите. Тъй като ме приеха с голямо разкритие, но без контракции, трябваше да стимулирам слизането на бебето в малкия таз с много разходки и с упражнения с "родилната топка", които Тина ми показа. Докато чаках да се появят контракции, попълвах необходимите документи. Родих много бързо, болезнени контракции започнах да усещам буквално 15 минути преди самото раждане (а раждах без упойка, и благодарение на д-р Кръстанова, която беше изключително търпелива и не форсира раждането, както и на Тина, родих без разкъсвания и без никакви проблеми и усложнения Simple Smile За минута две в родилна зала се събраха освен моята лекарка и акушерка, още една акушерка, която щеше да се погрижи за събирането на кръвта от пъпната връв и плацентата, две неонатологични сестри (може едната дама да е била неонатолог) и д-р Нашар. Пъпната връв прерязаха веднага, заради стволовите клетки. Бебето гушнах веднага след срязването на пъпната връв. Съпругът ми беше с мен почти през цялото време, като изключим периода на раждане, защото не искаше да присъства. Пуснаха го почти веднага след раждането, да постои с мен. Два часа след раждането бях в родилна зала, за наблюдение, след това ме преместиха на пети етаж, в самостоятелна стая, по мое желание. Бебето се качва с кувиоз от трети до пети етаж, донесоха ми го в стаята около 20 минути, след като ме бяха настанили и си беше при мен почти през цялото време.

Самостоятелните стаи на пети етаж са много удобни. Има легло, маса за хранене, мивка с шкафове, зад декоративна преграда се намира диван, на който може да спи придружител, маса за лаптоп, с два стола, гардероб с хладилник и сейф. Банята е просторна и удобна. Не ми се е налагало да ползвам климатик, затова не мога да дам отзиви за климатизацията (чух че е шумна). Всички бяха изключително мили. Дават нощници, превръзки, еднократни гащи и всичко от което бихте имали нужда (разхлабителни, обезболяващи). Тоест не се налага да носите друго, освен документи, лични тоалетни принадлежности, джапанки/чехли, връхна дреха, ако излизате извън отделението, зарядно за телефон и книга. За мен лично, на пети етаж беше изключително топло, но все пак там са и бебетата, няма как да е по-хладно. Посетители могат да идват по всяко време Simple Smile

Освен вода, на мен ми донесоха и огромна купа с плодове, на втория ден. Храната като цяло беше вкусна, но и аз не съм претенциозна Simple Smile Всеки ден ме викаха да гледам тоалета на бебето, за смяната на памперса  - може и сами да го правите, а не да чакате на сестрите. През час-два минаваше някой да попита дали всичко е наред и дали имам нужда от нещо. Предполагам, ако имах проблеми с кърменето, щяха да ми помогнат, но на мен ми е трето дете и знаех какво да правя, просто ме проверяваха Simple Smile Сменяха чаршафите винаги, когато помолех. Нямам забележки относно хигиената също. Стаята я почистваха всеки ден, а кошчето изхвърляха поне два пъти на ден.

Беседата за масаж и гимнастика на бебето според мен е полезна, особено за тези майки, с първо бебе.

В деня на изписването могат да ви донесат дрехи за бебето, залъгалки и ръкавички не дават (ако бебето ще ползва, сложете си в багажа за болницата). Аз изрязах ноктите на бебето веднага и не ми се е налагало да слагам ръкавички.

Изключително съм доволна и от екипа, с който родих, и от всички които се грижиха за мен и бебето по време на престоя ни в болницата. А д-р Кръстанова препоръчвам горещо Heart Както и Тина Heart

DES_123, бебето ми беше седалищно почти до термин. Обърна се две седмици преди раждането. Така че не се настройвай от сега - много е рано.

Последна редакция: чт, 06 юни 2019, 19:48 от Ендира

# 273
  • Мнения: 8
Ендира,
С удоволствие прочетох всичко, което си написала. Много детайлно описание на цялото преживяване. Благодаря ти 💐
Желая здраве и щастие на цялото ти семейство.

И моето бебче беше седалищно до 35та седмица включително, на преглед през 37ма седмица се беше обърнал. Помагам си с Боуен терапия за облекчаване на неприятни симптоми и най-вече за обръщането се възползвах. ☺️

# 274
  • Мнения: 138
Здравейте. Септември ми предстои раждане. Кажете нещо за секциото на д-р Атанасова. Благодаря

# 275
  • Мнения: 775
Бибка, аз раждах секцио при Атанасова, след започнало нормално раждане. Веднага си събра екипа вечерта и направи перфектна операция! Признавам си, че до деня на изписването си ме болеше, но много се движех и като си тръгвахме буквално хвърчах по стълбите. Две седмици след това си вдигах кошчето за колата с детето(което се роди почти 4 кг), количка, бях си супер, като не раждала секцио. Коремът ми още си го има и си личи, но си беше огромен. Нося по няколко часа на ден колан, но ще бъде трудна задача прибирането му. Белегът е едва забележим, шевове нямам, защото лепи. Накратко е това:)

# 276
  • Мнения: 682
Здравейте, някой раждал ли е при доктор Росица Колева? Какво е мнението ви за нея?

# 277
  • Мнения: 1 554
Аз имам колежка, която е раждала при Колева естествено второто си дете и е много недоволна.

# 278
  • Мнения: 138
Бибка, аз раждах секцио при Атанасова, след започнало нормално раждане. Веднага си събра екипа вечерта и направи перфектна операция! Признавам си, че до деня на изписването си ме болеше, но много се движех и като си тръгвахме буквално хвърчах по стълбите. Две седмици след това си вдигах кошчето за колата с детето(което се роди почти 4 кг), количка, бях си супер, като не раждала секцио. Коремът ми още си го има и си личи, но си беше огромен. Нося по няколко часа на ден колан, но ще бъде трудна задача прибирането му. Белегът е едва забележим, шевове нямам, защото лепи. Накратко е това:)
Много благодаря за информацията. А самата операция как протече? В смисъл беше ли стресираща или се стремяха да те предразположат да бъдеш спокойна. Говореше ли си с анестезиолога? Питам, защото с моите паники  определено ще трябва да се разсейвам някак

# 279
  • София
  • Мнения: 160
Dechko, аз се следя при д-р Кръстанова - тя е горещ привърженик на нормалното раждане, препоръчвам я, макар да имам още два месеца до термин. Но след като прочетох какво е написала Ендира , се чувствам още по-добре и обнадеждена, че съм се спряла на правилния акушер.  Simple Smile
Ендира, честито бебче - нека ви чака едно прекрасно светло бъдеще !

# 280
  • Мнения: 54
Момичета, някой раждал ли е при доц. д-р Марков? Записах си час за него, когато ще съм 30 седмица и чак тогава ще питам дали може да води операцята(искам секцио). Мисля че съм закъсняла, пък и е началник отделение.. но ми беше много трудно да се ориентирам къде да раждам..Отделно термина ми е края на август(отпускарски месец). Но мисля, че няма да ме върнат де 😀

# 281
  • Мнения: 510
Като сте тръгнали да питате за АГ-та и аз да задам въпрос. Следя се при Апостолова, но като цяло няма много информация за нея.
Има ли някоя мама раждала при нея естествено или секцио? Да сподели мнение, моля...

# 282
  • Мнения: 16 871
И за Колева и за Атанасова имат доста мнения в предишната тема.
Съмнявам се всички да се включат и да изразят впечатление отново.

# 283
  • Мнения: 101
Ендира,а каква цена плати,защото аз се следя при Богданова и мисля да раждам при нея.

# 284
  • София
  • Мнения: 2 082
Dili85, PrimaCvetelina, благодаря! Много сте мили Hug Лека бременност и прекрасно раждане и на Вас!

Надето Асенова, общо платих 2 985 лв, разпределени както следва:

1 600 лв - раждане
700 лв. - пакет за бебето
600 лв - 3 нощувки в самостоятелна стая на пети етаж
85 лв. - битова такса

Общи условия

Активация на акаунт