Аджибадем Сити Клиник - Болница Токуда - тема 29

  • 48 272
  • 756
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 510
А някой знае ли кой ще замества Апостолова? Тя е в отпуск от 16 до 23.08.
Това забравих да попитам на регистратура.
Благодаря предварително!

# 556
  • Мнения: 682
Момичета, за консултация за раждане при Нашар /не се следя при нея/, как е най-добре - да отида и да чакам пред кабинета или да се пробвам да си запиша час /въпреки, че ако е за след 1-2месеца не ми върши работа/?

# 557
  • Мнения: 3 902
Миналата година Нашар почиваше три седмици в края на Ноември. Бях с термин 15.12 и се чудих ще я дочакам ли 😂

# 558
  • Мнения: 452
А случайно знаете ли графикът на д-р Нашар - кога е първа, втора смяна през седмицата?

# 559
  • Мнения: 452
В началото на годината беше понеделник следобяд и четвъртък сутрин.

# 560
  • Мнения: 452
В началото на годината беше понеделник следобяд и четвъртък сутрин.
Вече не е така явно, понеже аз ходих и понеделник следобед и вторник сутринта беше там...

# 561
  • Мнения: 610
Здравейте, има ли от вас раждали в Токуда с предизвикано раждане - окситоцин. Доста ме притеснява масовото му използване в държавните болници и затова харесах Токуда. Ако има как протече самия процес? Благодаря.

# 562
  • Мнения: 510
Не съм раждала, но ми предстои.
Относно въпросния окситоцин, хубаво е да се знае, че когато родилката поиска епидурална упойка, задължително се включва окситоцин, защото упойката възпира контракциите, раждането става продължително и опасно за бебето. Тази информация я знам от АГ, не си я измислям.
Ако не искате окситоцин, тогава без упойка. А иначе раждане може да се предизвика и по друг начин, но нека се включат вече опитни мами.
На мен тепърва ми предстои и после ще разказвам.

# 563
  • Мнения: 3 902
Върти ми се, че лабораторията работи в събота, така ли е? Трябва да пускам хормони и витамини.

# 564
  • Мнения: 1 102
Да работи, но само платено в събота не приемат направления.
А за окситоцина говорете си с лекаря ви! Знам че повечето доктори все бързат и не обясняват много но го накарайте да обсъдите за да може да сте спокойна че това е най-правилното решение за вас! И моето нажлюдение е че масово се използва, все се чудя че може би нямаше да имам толкова разкъсвания ако не бях с окситоцин но не мога да знам а и не разпитвах мн док, а трябваше за да няма съмнение в мен. Реално погледнато и без упойка си пускат окситоцин гака че се уговорете предварително, това си е вашето тяло и плащате достатъчно за да ви отговорят на въпросите! Успех Simple Smile

# 565
  • Мнения: 3 902
Благодаря!

# 566
  • Мнения: X
Имам въпрос към раждалите в Токуда, някой помогна ли ви с кърменето? Родих за първи път там, но явно имах твърде големи очаквания за всичко... Изписаха ме с гърди твърди и сини като камъни. Естествено вечерта вдигнах 41 градуса и ревях от болка. Докато бях там ги молех ги да ми покажат поне как да хвана бебето... Но не, дойдоха, оставиха ми го и казаха, 10 минути на едната гърда, 10 на другата и даваш адаптирано мляко. След 40 минути събират шишетата, а аз още не мога да го нахраня. Дойде една възрастна лекарка/акушерка/ не знам каква и взе бебето, разрева го и буквялно му изля адаптираното мляко в гърлото и ми каза: "Можеш да не го гушкаш, можеш да не му сменяш памперса, ама ако не можеш да го храниш, нали знаеш какво ще стане?". Имаше само една акушерка, която се опитваше да ми помогне като и показах гърдите си, опита се ръчно да ме изцеди, но не стана, помолих ги за помпа, тъй като бебето не сучеше. Казаха ми "Е вие не си ли носите, накарайте мъжа ви да ви донесе". Накарах го, донесе ми, изцедих се криво ляво и помолих да нахраня бебето с кърмата. Казаха ми че си има часове за хранене и не мога да му дам по никое време кърма. Хвърлих я и продължих с изцеждането. Помолих ги да стерилизирам шишето, преди да се изцедя пак, а ми казаха, че нямало такива опции и в болницата ще го храня с адаптирано мляко. Така и не ми се получиха нещата с кърменето и съм изключително на помпата.. Най-лошото обаче беше, че изписаха бебето с 3 вътрболнични бактерии в гърлото, които лекувахме 3 месеца с 3 антибиотика. Отделно ми казаха, че бебето имало слаб пулс вечер и да се консултирам с кардиолог... Нямат ли там неонатология и всякакви лекари? Тези думи ми костваха много безсънни нощи, преди да се вместя за преглед при кардиолог, за който търсих мнения в този форум...
Изключително висока цена, за едни удобни легла.
Може би ще се зачудите защо не съм предприела нещо друго, е ще ви кажа, защото ми е първо дете и не знаех какво се прави. Затова не избрах майчин дом, а избрах Токуда.
Сетих се за още нещо нелепо, само аз от родилите бях с разстройство, но за мое учудване ми казаха, че нямат нищо за разстройство и ще проверят при детското отделение. Върнаха се и ми казаха, че нямат нищо за разстройство и да накарам мъжа ми да ми донесе... Да не говорим, че ако искате мъжа ви да види бебето, трвбва да сте във вип стая +250 лв на вечер (доколкото помня). Ние нямаме брак и го накараха да го "припознае" без да го вижда. За мен това е абсурдно. Хубаво е да има контрол на достъпа в неонатология, но съседната стая беше ВИП и там влизаха всякакви хора, а бебетата ги караха всички пак в общото помещение...
Не препоръчвам!

# 567
  • Мнения: 3 794
Много съжалявам, че си имала такива неприятности Sad Към момента как сте с бебчо? Успяхте ли да почнете да кърмите?

Аз родих там втората си дъщеря преди 11месеца. Не помня някой да ни е помагал с къменето. Но аз не съм и разчитала на помощ в болницата по този въпрос. Още докато си бременеех, си купих книгата на Христина Янева и прочетох основните неща. Бях си в взела в родилното и стоеше плътно до мен през целият ни престой след раждането.
Първото си дете родих в Майчин дом и каква помощ получих там - синини по гърдите от стискане на де кой мине! Около мен жените ревяха - коя със запушвания, коя с температура - помощ никаква! Не успях да кърмя дъщеря ми, най-вече заради ужасно травмиращото раждане и стреса. Имаше и други причини, но тези бях в основата.
Съжалявам, че при вас се е имало доста лоши случки....
Моето раждане там обаче е мил спомен! Нищо общо с раждането ми в МД, от къде излязох като ветеран от война.

# 568
  • Мнения: 16 871
Обади се на консултант по кърмене.

На мен ми помагаха там.

# 569
  • Мнения: 452
Това с трите бактерии ме изуми?! Наистина ли има вътреболнични инфекции? На някой друг случвало ли му се е? Как разбрахте за тях и нямаше ли някакви признаци в родилното преди да ви изпишат?

Общи условия

Активация на акаунт