Януарски бебета 2019! Тема 2

  • 18 413
  • 742
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 122
През нощта я оставям да спи 6 часа, но след сутрешното кърмене цедя до капка. Не е намаляла кърмата, но аз я будя в 00:00 или 1:00 за едно нощно кърмене. Иначе не бих издържала до сутринта.

Има ли някоя мама с обилно течение след раждането? От както спряха лохиите   съм с много силно течение. Очаквах да са минимум гъбички и си пуснах разширена микробиология, но излезе напълно чиста. Чудя се дали е възможно да е от хормоните? Все още нямам менструация.
аз съм с течение. Чиста микробиология. Не антибиотик съм. АГ ми обясни какво е що е, но на негов език.

# 271
  • Мнения: 6 622
teg, не мърда . Интересно и е какво и правя и само гледа.
ioni_666 как така чиста мб и антибиотик? За какво ти е изписан?

# 272
  • Мнения: 1 122
teg, не мърда . Интересно и е какво и правя и само гледа.
ioni_666 как така чиста мб и антибиотик? За какво ти е изписан?
Малката беше с мен и почти не слушах обясненията му, добре че ММ е слушал нещо. Имала съм вътрешна бактерия, на която не й е нужно кислород. Каквото и да означава това. Факт е, че течението намаля само след два приема на антибиотика.

# 273
  • Мнения: 983
Здравейте тъкмо преди 20 мин се прибрахме от спешен кабинет бебка вдигна 38.5 градуса темперетура и нашият лекар ни прати там на преглед.Днес целият ден кашля доста повече дълбока и влажна и е със гъсти зелени сополки.Изписаха и АБ и сироп за кашлица казаха да ги почваме да не се усложнят нещата и да стане бронхит или пнивмония.Баща и е в София днес и утре почива,но не дойде насам и като му се обадих да му кажа той ми отвърна,че това си било мой проблем и да се оправям отделно на това така и не звънна да попита как е детето.Аз съм на мнение,че каквото и да има между нас редно да е информиран за нея и какво се случва и съответно поне да прояви загриженост.Не искам да смята,че по някакъв начин ще отдалеча детето от него след като не се разбираме ние. А той смята,че искам да го контролирам с детето и ми прави разни инати и прочие простотии.Аз съм си мислила,че така се държат мъже от които искаш пари едва ли не са само банкова сметка аз не съм поискала от него и лев за детето а само да проявавя загриженост и обич към нея.Още преди да се роди той си каза "Аз не съм баща на тумбак" той още тогава не проумя,че ще става баща.Аз ли греша някъде?Май ще е по добре да спра да го търся да спра да му казвам как е малката ,но по лошото е,че сега нито сме заедно нито сме разделени.Играем си кой на кой нервите са по здрави и кой кой е по инат.И май той печели аз не мога дълго да се сърдя и бързо ми минава и прощавам докато той е страшно злопаметен и злобен човек може с години да ти го връща ако си го обидил или наранил.
Оф намрънках се,извинете ме.Cry

# 274
  • Мнения: 1 229
AniGaSt, да се оправя бързо бебка!
А "таткото" е за бой, що за безразличие към собственото му дете??? В крайна сметка той е длъжен да поема някаква част от нуждите на детето, не оставяй нещата така. Без значение какви са ви взаимоотношенията е абсурдно да се отнася по този начин към бебка и аз на твое място не бих го търсила щом не желае, но ще го осъдя да плаща издръжка. Това дете да не си си го направила сама, какви са тия мъже...

# 275
  • София
  • Мнения: 1 635
Ани, важното сега е бебката да оздравее. Не си трови нервите. Много е гадно, но щом се справяш самичка, аз повече не бих го търсила този мъж. Приключвай веднъж завинаги с него и си живей живота спокойно. Малката сама ще реши дали иска да го познава като порасне. Пиши, ако имаш нужда от помощ.

При нас ваксинацията май засега мина успешно. Само има едно червено петно на крачето, което предполагам ще отшуми скоро. Отложихме Ротарикса за следващата седмица, защото таткото ни беше болен с някакъв стомашен вирус. За щастие (наше Stuck Out Tongue Winking Eye) замина в командировка точно преди да се развие и си страда сам в хотела. Като се прибра в четвъртък директно го пратих при майка му на гости, докато се освести малко.

Няма да пътуваме за празниците, освен ако не решим да заведем някъде наблизо децата на някоя еднодневна екскурзийка. Обичам София по празниците и ми е страшно приятно да се разхождам по кафенета и ресторанти.

# 276
  • Мнения: 983
Жилиан дори подкрепата ви ми е достатъчна в момента.Днес аз му се обадих и го попитах иска ли да знае как е детето а той отвърна ако се обаждаш да се заяждаш затвори.Пак го попитах иска ли да знае как е тя той каза,че не иска и пак повтори да затворя.При положение,че от снощи насам няма информация за нея всичко можеше да е и в болницата да ни оставят а той....Къде греша за бога къде....А преди време ще ми говори как иска да ми вземе детето и,че аз няма да се справя той имал пари на него щели да го дадат.Сега се опитва да покаже,че заради никой няма да се пречупи че може да е непреклонен и да не покаже чувства дори и заради детето си.А иначе видиш ли го толкова е добър толкова отзевчив винаги ще помогне да,но за племенниците си не и за дъщеря си нали тя е при мен аз съм му виновна за всичко.

# 277
  • София
  • Мнения: 1 635
Нали знаеш, че той тия работи за взимането на детето ги говори, за да се чувстваш ти зле. Едва ли има намерение да го направи наистина. Но все пак не е лошо като се оправи малката да се посъветваш с някой адвокат.

# 278
  • Мнения: 759
Жилиан дори подкрепата ви ми е достатъчна в момента.Днес аз му се обадих и го попитах иска ли да знае как е детето а той отвърна ако се обаждаш да се заяждаш затвори.Пак го попитах иска ли да знае как е тя той каза,че не иска и пак повтори да затворя.При положение,че от снощи насам няма информация за нея всичко можеше да е и в болницата да ни оставят а той....Къде греша за бога къде....А преди време ще ми говори как иска да ми вземе детето и,че аз няма да се справя той имал пари на него щели да го дадат.Сега се опитва да покаже,че заради никой няма да се пречупи че може да е непреклонен и да не покаже чувства дори и заради детето си.А иначе видиш ли го толкова е добър толкова отзевчив винаги ще помогне да,но за племенниците си не и за дъщеря си нали тя е при мен аз съм му виновна за всичко.
AniGaSt, ясно е, че "опитът е лъжовен", я но звънейки и питай си го дали иска да знае, за мен е насаждане на вина, която трудно се преглъща от хора с голямо ЕГО.
Ако искате да намерите път един към друг и да създадете среда комфортна за градене на малкото човече, вие сте хората.  Социалният стандарт няма нищо общо с това да отгледаш щастливо дете и в последствие, балансиран възрастен.
Можеш да го направиш, просто анализирай ситуацията безпристрастно и ще намериш решение.
Стискам палци малкото мишле да се оправи бързо.

# 279
  • Мнения: 948
Ани, успокой се. Гледай детето да е добре сега. От това, което пишеш е повече от ясно, че на този човек не му пука. Съжалявам, че ти се случва това. Бързо да се оправи бебчо.
И хич не се връзвай на заплахите за вземането на детето. Ама хич.

Последна редакция: сб, 27 апр 2019, 14:49 от Maria_Mia

# 280
  • Мнения: 4 671
Всички бебоци бързо да оздравяват, че това е най-гадно. Hug
Ани, ти си силна жена, 3 деца и без мъж до теб (физически) само мога да ти се възхищавам Hug. Но сигурно не ти е лесно.  Неприятно е, че сте в такива отношения, дано бързо се оправите и да е само лош период.
Нали ти се чудеше дали да пишеш детето на него, ако не носи неговите имена и не го е припознал, въобще не може да го пипне.

# 281
  • Мнения: 3 269
AniGast, бързо оздравяване на бебка! На теб спокойствие ти пожелавам! Много е лесно отстрани да давам съвети. Но моят съвет е да го съдиш за издръжка и да продължиш пътя си напред. Не може да ти вземе детето. В България в 99 % от случаите детето се присъжда на майката. Стига да не е с влязла сила присъда, луда или нещо също толкова крайно. Пък и така, както го описваш, не се е засилил. Светли празници на всички вас!

# 282
  • Мнения: 4 962
Ани, оздравявайте по- бързо и да си искарате хубави празници с децата и семейството! Това е най- важното- да си заедно с хората, които обичаш и те обичат. Поне така си мисля аз Simple Smile Ние излязохме от болницата, но доста ме ядосаха там. Уж влязох за три дни, изведнъж станаха пет, а честно казано те само му даваха антибиотик и му правеха инхалации. За три дни престои му направиха само 4 инхалации. За един ден вкъщи- му направихме 3. Вечерта минаха от нощната визитация и ми казаха, че в дробчетата вече не се чуват хрипове, на следващия ден идва някаква патка и ми обяснява колко зле били хриповете и как пневмонията още била на лице...неговата диагноза даже не беше пневмония, но хайде...изписаха ни и тази същата, защо да не ми изпише антибиотик дето никъде го няма. Звъннах и да го смени, да съм била отишла до болницата да ми даде нова рецепта, а аз сама с детето, мъжът ми на работа, родителите ми са извън града. И хайде пак, таксита, пътувания...даже не се появи онази да ми даде рецептата и сестрата си отнесе един мини скандал...та вкъщи сме си, бебчо е добре, дано само се подобрява, защото има една упорита задна хрема..

# 283
  • Мнения: 983
Благодаря ви момичета днес сякаш е по добре а аз съм една бъзла и се панирам от най малкото.Снощи имаше сумати малки деца пред спешното моето беше най мъничкото и май най беличкото.....Доволна съм от персонала изключително любезни и отзивчиви обърнаха на малката внимание без да я  претупват а тя ги очарова с едни сладки усмивки.За Пловдив на Васил Априлов става на дума, но да не се налага да го посещаваш.

Tiramisu29 бързо възстановяване и на вас аз преди 6 години се сблъсках с едни такива надути и не струващи лекарки в инфекзиозна болница пак Пловдив детето е кърмаче нищо,че е на годинка не иска да приема друга храна и затова и акото рядко, но пък повръща и те моля ти се 3/1 ентерол и хидрасек за повръщането нищо чак накрая включиха нещо не помня какво.Изписаха ни с повръщане същият ден хапна половин банан и на другият ден едвам се изака от тези препарати с които го натъпкаха в болницата.

# 284
  • София
  • Мнения: 85
Момичета, тези от вас, които сложиха ротарикс ваксината, бебетата получиха ли някаква реакция. Вече е 12 ден, а някъде от около седмица много се свива и я боли коремчето.

Общи условия

Активация на акаунт