Да се боря ли или няма смисъл?

  • 2 864
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 308
Ох, боже. Както и предполагах, албанец. Освен да ти съчувствам, друго не знам какво да направя...

# 16
  • Мнения: X
А, аз какво казах няколко пъти досега? Естествено, че ще се погрижа за финансовото ми положение и бъдещето на детето първо. Имам добро образование с големи възможности. Просто нямам опит заради майчинството и затова съм в процес на търсене още. А, в далечното бъдеще какво ще правя с мъжа ми това е въпроса.
В една връзка за мен няма един виновен, и двамата сме виновни малко или много, всеки е допринесъл за това дередже, на което сме сега. И не съм тръгнала от утре да се хвърлям в нова връзка. Но за бъдещето се чудя да дам ли Н-ти шанс на моя мъж или "да се спасяваме" с детето.

# 17
  • Мнения: X
Всъщност националността има голямо значение. В страни с патриархат мъжете се държат мило, когато ухажват жена, но след това очакват от нея тя да поеме задълженията си на майка и съпруга, да ги слуша и да им се подчинява. От мъжа се иска да носи пари и да прави деца, не му е работа да ги дондурка, да мие чинии или да слуша женски капризи. Култура. Вероятно и той е разочарован от начина по който ти се държиш, но ако не е взел поданство едва ли ще ти даде лесно развод. Ако има чувства към детето, също.  Съвети няма да давам, но не мисля че си научила нещо от тази връзка, още разсъждаваш много наивно.

# 18
  • Мнения: 11 886
Аз не съм чувала някой да е превъзпитал "старата маймуна". Мисля, че ти е ясно какво да правиш.

# 19
  • Мнения: 1 107
Муц, седни са на дупето, гледай си детето, почни работа, осигури си сносен личен, независим живот и после мисли за чувства, емоции, разбиране и най-вече мъже. Колкото и да го черниш твоя мъж, толкова повече излиза, че мисли по-трезво от теб. Материалист бил, ами като нямате кво да ядете, какъв да е?

Не искам да съм груба, за това спирам. Три неща, ако можеш, запомни:
1. Нета е огледало. Проектираш в отсрещния себе си, за това винаги ще ти харесва повече от реалността.
2. Организирай си добра собствена издръжка за теб и детето, пък после мисли, спи, бременей, от който си искаш.
3. Спри да мислиш далечното бъдеще. Едно, че е далеч и Господ само се смее на плановете, и второ, че ти самата ще се промениш, докато дойде.

Знам, че ще натириш мъжа си, ще се влюбиш в трети, ще родиш още едно хлапе и пак ще дойдеш да пишеш. Човек, каквото си направи сам...

# 20
  • Мнения: X
И не съм тръгнала от утре да се хвърлям в нова връзка. Но за бъдещето се чудя да дам ли Н-ти шанс на моя мъж или "да се спасяваме" с детето.

Ние как да ти кажем? Ти описа мъжа си крайно негативно, но това със сигурност е повлияно и от влюбването ти в този човек, който те подкрепя и изслушва онлайн. Ти си го отписала вече мъжа си, основателно или не. Този шанс, който искаш да даваш, не е никакъв шанс, а просто някакво успокоение за съвестта, че си направила всичко възможно. Ако искаш да дадеш шанс, прекрати отношенията с поляка и преосмисли брака си. Останалото е просто пародия на шанс.

# 21
  • Мнения: 25 888
Албанеца е имал само едно условие, да не си чати с чужди мъже, а тя го е нарушавала системно. Предвид, че албанците са мюсулмани и не е имал други претенции към нея, за мен авторката сама си е виновна.

# 22
  • Мнения: X
Муц, седни са на дупето, гледай си детето, почни работа, осигури си сносен личен, независим живот и после мисли за чувства, емоции, разбиране и най-вече мъже. Колкото и да го черниш твоя мъж, толкова повече излиза, че мисли по-трезво от теб. Материалист бил, ами като нямате кво да ядете, какъв да е?

Не искам да съм груба, за това спирам. Три неща, ако можеш, запомни:
1. Нета е огледало. Проектираш в отсрещния себе си, за това винаги ще ти харесва повече от реалността.
2. Организирай си добра собствена издръжка за теб и детето, пък после мисли, спи, бременей, от който си искаш.
3. Спри да мислиш далечното бъдеще. Едно, че е далеч и Господ само се смее на плановете, и второ, че ти самата ще се промениш, докато дойде.

Знам, че ще натириш мъжа си, ще се влюбиш в трети, ще родиш още едно хлапе и пак ще дойдеш да пишеш. Човек, каквото си направи сам...

Не знам къде съм казала, че няма какво да ядем...
Казах, че е материалист, защото реално само за това мисли. Още преди да се роди бебето бяхме повече от супер финансово, но той започна да ходи всеки ден на работа (по желание!), вместо да прекарва време с нас или поне с бебето, или да ми помогне с нещо, когато бях в следродилна депресия и всичко ми беше странно, различно и бях объркана. След това започна да работи по повече от 12 часа на ден и имаше дни, в които не се виждаме даже. И това продължава до ден днешен, когато все още имаме много повече от нужното, за да оцелеем.

# 23
  • Мнения: 933
Авторке сега когато имаш и дете, ти постъпваш толкова глупаво и детинско. Не ти ли стига един път, че си изпатила от онлайн любовта? Достатъчно голям човек си за да си направиш изводите, но щом и детето не те спира да обикаляш по всякакви онлайн мъже от цял свят. Не че нещо, но замисляла ли си се , че цяла Полша има хиляди жени, че тоз мъж точно в тебе да се влюби. Явно пак няма да е читав, че опрял на виртуалната си българска дружка, женена и с дете. Абсурдно е просто.
Ами да ти кажа прав е бил мъжа ти да ти забрани чатовете, явно е имало защо !
Като искаш да си намериш приятели, вземи запиши се на курсове, разходи се из парковете. Намери си работа, стъпи си на краката финансово и тогава зарязвай мъжа си.
Даже животните като се опарят веднъж, повече не повтарят. Не ти ли стига резултата от първия път ? Не си ли извади изводи, детето не те ли накара да мислиш по трезво и сериозно ?

# 24
  • Мнения: 1 107
Именно, desper, именно. Той се грижи да има какво да ядете, а, ако изчезнеш, да има какво да яде след вас. А ти?

# 25
  • Мнения: 18 966
Чета и не вярвам на очите си... студентка, която обича да чати с приятели и да си живее свободно, се хваща доброволно с албанец?? Как, защо се случва този феномен? Това е невероятно за мен. И после нова любов - пак онлайн.....?

# 26
  • Мнения: 3 732
Авторке, защо най - накрая не пораснеш и не си подредиш приоритетите? Без никакъв мъж не можеш ли? Ако толкова те сърби, купи си вибратор. Ако имаш нужда от подкрепяне и говорене, намери си приятели от двата пола. Нещо не схващам какъв точно ти е проблема да попадаш все на неподходящи.

Ако беше една идея по - умна, щеше да разбереш, че детето ти е водещо в живота. На колко години е?
То е някъде там, в периферията, не е важно. Във всичките постове- аз, аз, аз.


# 27
  • София
  • Мнения: 318
Според мен се настрой психически, че го оставяш този мъж и живей, все едно го няма (сама каза, че не се виждате с дни понякога). Тогава най-много ще разбереш чувствата си към него, което е важното. Ако има такива, сигурно си струва за последен опит (без чатенето с други мъже), ако ли не.. се опитай да подготвиш детето психически. Не зная на колко е, но, ако го оставяш човека, се опитай максимално да не се отрази на детето. И със сигурност спестявай сериозно, преди да се изнесеш от там. Направи си план, който не включва мъже и си го следвай. Така или иначе от тук нататък с детето и мъжете ще е сложно.. ще трябва доста да ги подбираш, за да си сигурна, че човека ще бъде постоянен. Това с религията сигурно също е важно, поинтересувай се как можеш да предразположиш него и след това опитай да му обясниш, че твоите виждания за живота са по-различни:)))

# 28
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 308
Първото нещо, което трябва да направиш, е да спреш тези чатове със сульо и пульо от цял свят. Ти сигурно го намираш за готино и безобидно, ама тези мъже очакват нещо съвсем различно.
Всеки мъж би се издразнил, ако съпругата му се закача с разни типове, макар и онлайн, без оглед на това албанец ли е, таджикистанец ли е.
Приключи това занимание, ако искаш да си намериш нормален, стойностен партньор фейс ту фейс, по възможност и българин.

# 29
  • Мнения: 6 930
Не разбирам как може да си "раздвоена" между мъжа ти и този, който ти казва да не се развеждаш заради него. Вторият директно ти казва, че няма сериозно намерение. Сякаш разчиташ някой друг да те дръпне от една кофти ситуация към нов светъл живот. Няма да стане така. Сядаш с мъжа ти и го питаш как я мисли той тая работа, какво иска от общия ви живот и казваш какво искаш ти. Ако се разберете и напънете да си оправите проблемите - добре, ако ли не - всеки по пътя си. Дори да се разведете, детето ще си има баща, а щом изкарва добри пари, вероятно и издръжка. И не разбрах защо нямаш никакви приятели извън нета и защо не можеш да завържеш приятелства с колеги, та все ги дириш в нета? Май обичаш да си фантазираш, с виртуалните познанства лесно става така...

Общи условия

Активация на акаунт