Студенти в UK - 11

  • 67 991
  • 752
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 899
И аз да добавя Simple Smile В България купихме 2 адаптора от БГ към английски стандарт за контакти, единият от Технополис, единият от пазара. И двата не станаха Simple Smile Там на място, от супермаркета в кампуса купихме 2 бр. за по 1-2 лири, паснаха идеално.
И аз купих от Технополис, нашият стана  newsm78. Но е факт,че там са на по-изгодна цена. Почти всичко е по-изгодно и да - имат приятни студентски намаления навсякъде.

Децата ни са различни - едни са по-оправни и самостоятелни, други се затормозяват от житейските злободневности. Всеки родител + студент сами ще преценят дали, какво и колко ще приготвят като багаж. Инфото на jhbd е много полезно за начинаещи  Simple Smile.

# 166
  • Мнения: 157
И аз да добавя Simple Smile В България купихме 2 адаптора от БГ към английски стандарт за контакти, единият от Технополис, единият от пазара. И двата не станаха Simple Smile Там на място, от супермаркета в кампуса купихме 2 бр. за по 1-2 лири, паснаха идеално.
И аз купих от Технополис, нашият стана  newsm78. Но е факт,че там са на по-изгодна цена. Почти всичко е по-изгодно и да - имат приятни студентски намаления навсякъде.

Децата ни са различни - едни са по-оправни и самостоятелни, други се затормозяват от житейските злободневности. Всеки родител + студент сами ще преценят дали, какво и колко ще приготвят като багаж. Инфото на jhbd е много полезно за начинаещи  Simple Smile.
Разбира се, че инфото на jhbd е много полезна информация. Просто изказах мнение, без да го налагам. Нали форума е всеки да споделя мнения. Възпитанието изисква да благодариш, пък естествено е, че всеки родител+студент сами ще си преценят какво и колко. Няма нужда от сарказъм.

# 167
  • Мнения: 899
Постът ми не цели сарказъм към никого, жалко, че така си го възприела. Единствено уважение към  jhbd за полезната информация.

# 168
  • Мнения: 408
Получавал ли е някой от студентите 2019/2020 имейл от Student Finance с application за EU Bursary?

# 169
  • Мнения: 229
Вижте дали сте си купили завивки като сте запазили общежитие. Ние бяхме пропуснали и трябваше да вакумираме в багажа, защото полета ни беше вечерен.

# 170
  • Мнения: 1 080
Имаше няколко майки, които споделиха, че децата им са арт-специалности (Амели, например). На моя син му се налагаше покрай проектите да си купува разни материали (канцеларски) и се оплака, че в UK са в пъти по-скъпи - шаблони, паус, картони и т.н. А и не всичко се намира лесно. При първото си връщане в БГ си купи една ролка паус и доста дребни неща, които улесняваха работата му после. Така че, помислете и за подобни, дребни на пръв поглед неща, които после биха спестили неудобства.

# 171
  • Варна
  • Мнения: 85
Получавал ли е някой от студентите 2019/2020 имейл от Student Finance с application за EU Bursary?

Да ние - миналата седмица
Още я гледаме бланката .

# 172
  • Мнения: 171
Здравейте,
Може ли да препоръчате агенции за недвижими имоти в Лондон? Явно ще трябва да ползваме такава за намиране на квартира около Guy's campus. Общежитията на Кингс не са особено изгодни от това, което видяхме. Това, което е най-удобно се оказа в ремонт и имало сериозна вероятно да ги местят по време на учебната година.

# 173
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Здравейте,
Може ли да препоръчате агенции за недвижими имоти в Лондон? Явно ще трябва да ползваме такава за намиране на квартира около Guy's campus. Общежитията на Кингс не са особено изгодни от това, което видяхме. Това, което е най-удобно се оказа в ремонт и имало сериозна вероятно да ги местят по време на учебната година.

Наемането на квартира през агенция в Лондон, е твърде бавен и скъп процес . Последния път, синът ми го одобряваха над месец. Правят техни проверки, къде работи кандидата , какви са му доходите,  от колко време е във Великобритания , искат гаранти, проверяват и за чисто съдебно минало и още и още. Агенциите са доста мудни , освен това искат и депозит, който е на стойност между 6 и 8 седмичен наем . Като гледам и района в който търсите ,ще е още по-трудно. В rightmotive, spareroom и gumtree се публикува почти всичко предлагащо се на пазара , включително от агенциите. Ако, цената има значение за вас, можете да се ориентирате към българските фейсгрупи , където се предлагат самостоятелни стаи на доста приемливи цени , с малък депозит, настаняване почти веднага, но не в този район. Ако, цената не е проблем , от горепосочените сайтове /rightmotive, spareroom, gumtree, etc. /   се информирате, кои агенции работят в района  в който търсите квартира и може да им пишете или да се обадите по телефона  , за да видите какво предлагат.

# 174
  • Мнения: 172

Здравейте, имам въпрос относно дъщеря ми и се надявам ако някой е бил в подобна ситуация да сподели какво е станало.
Условието за прием в firm choice-a й беше да изкара 5.5 на матурата по математика. Тя обаче изкара 5.49.. Въпросът ми е дали това ще се брои за покриване на изискването, ако се закръгли .49 на .5 или не?

# 175
  • Мнения: 1 141
Не говоря от личен опит, а от прочетеното тук, във форума.
Всичко зависи от университета. Трябва да им пишете и да им обясните ситуацията. Ако решат, че е покрила изискванията, ще я приемат. Но може и стриктно да подходят и да не признаят за 1 стотна покриване на офертата.
Доколкото си спомням, миналата година някой беше в същата ситуация. Дори мисля, че имаше два такива случая - в единия с положителен резултат, а в другия не.

# 176
  • Мнения: 1 080

Здравейте, имам въпрос относно дъщеря ми и се надявам ако някой е бил в подобна ситуация да сподели какво е станало.
Условието за прием в firm choice-a й беше да изкара 5.5 на матурата по математика. Тя обаче изкара 5.49.. Въпросът ми е дали това ще се брои за покриване на изискването, ако се закръгли .49 на .5 или не?


Писах ви на лични, но нека да остава диря и за другите след нас. Нашият личен опит показва, че Глазгоу не приеха 5.89 за дипломата при изискване - 5.90 и покриване с голям резерв на всички други изисквания. Имаше случай за Глазгоу и при приема 2017/2018 да отхвърлят за дребни стотна или две……...(безкрайно малко) през моя поглед. Но нищо не се знае, пишете им, питайте. И успех.

Последна редакция: чт, 20 юни 2019, 20:28 от mst

# 177
  • Бургас
  • Мнения: 614
Не за Глазгоу от личен опит

# 178
  • София
  • Мнения: 64
И нас ни резнаха през 2017-2018г за една стотна.
Офертата на Единбург беше 4 матури с 5,95.
Имахме пълни шестици по математика, английски и физика, но на бел имахме 5,94.
Казаха неизпълнена оферта.

# 179
  • Мнения: 1 152
Моят съвет е да пишете/разговаряте с университета. Дъщеря ми кандидатства 2016/2017 firm в Единбург. Не и достигнаха стотни на матурата, за да изпълни офертата. Обади се, за да попита дали в този случай да изпраща документи. Отговориха и да изпрати, а те ще ги разгледат. Чакахме отговор повече от 3 седмици, като на всяко нейно последвало обаждане с въпроса "Какво се случва с офертата?" казваха, че до дни ще получи отговор. В крайна сметка тя реши да не чака повече и им се обади да каже, че се отказва от техния университет. Почти веднага получи отговор за канселирана оферта 🙂
Моят извод е, че вероятно университетът изчаква, за да прецени ситуацията.
Така или иначе нищо не губите, ако се обадите и питате, за да не губите време и да хабите излишно нерви.
Дано имате късмет.  Успех желая на детето!

Общи условия

Активация на акаунт