Фотография - 86 тема

  • 36 300
  • 751
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 5 198
Всъщност не търся боке.
Искам да снимам детайли ( от човек) портрети или нещо концептуално (да кажем граничещо със сюреализъм 😂)
Не , пошегувах се за блендата. Прочетох и слушах бая уроци , докато разбера какво е.

Снимам на М , защото преди това минах през останалите. И си казах , ей няма как да снимаш на готов режим и да очакваш чудеса . Разбрах , че мога да контролирам светлината през М режим.
Сега 50ка твърд обектив не ми говори   нищо , не е ли точно той Китов ?
Трябва да си намеря другарче, което има желание да ми обясни за разликата в обективите.

# 511
  • София
  • Мнения: 2 919
...Сега 50ка твърд обектив не ми говори   нищо , не е ли точно той Китов ?
Трябва да си намеря другарче, което има желание да ми обясни за разликата в обективите.

Кит (не млекопитаещото) = комплект. От там - китов = от комплекта. Обектив, който се предлага в комплект с тялото, за да може да се започне снимането веднага след покупката, като качествата му обикновено съответстват на класа на тялото и на цената на комплекта. Както винаги, евтиното и хубавото са на различни рафтове Simple Smile.

За обективите, както и за милион други неща - https://www.cambridgeincolour.com/

# 512
  • Мнения: 451
Всъщност не търся боке.
Искам да снимам детайли ( от човек) портрети или нещо концептуално (да кажем граничещо със сюреализъм 😂)
Не , пошегувах се за блендата. Прочетох и слушах бая уроци , докато разбера какво е.

Снимам на М , защото преди това минах през останалите. И си казах , ей няма как да снимаш на готов режим и да очакваш чудеса . Разбрах , че мога да контролирам светлината през М режим.
Сега 50ка твърд обектив не ми говори   нищо , не е ли точно той Китов ?
Трябва да си намеря другарче, което има желание да ми обясни за разликата в обективите.
Кое му е готовото на режим приоритет бленда, например? Той не прави снимката вместо теб - не кадрира, не фокусира, не обработва, не вижда детайла, не търси и не запечатва емоцията. Ако ти самата не контролираш тези неща, няма никакво значение дали снимаш изцяло на ръчни настройки, или не. Пък и чисто технически, не е достатъчно само да нагласиш желаната бленда, за да получиш приемлив суров кадър на "уж готовия" режим А. Всички режими извън автоматичния изискват контрол, знания и умения, не разбирам защо само снимането на М режим се смята за "връх" в знанията. Всеки един фотограф трябвада умее да контролира камерата си, разбира се, но само това не е достатъчно.
Дай примерни кадри от нета за това, което искаш да снимаш, ще ни е по-лесно да те ориентираме, евентуално.
Хубав обектив не означава "боке". В уравнението влизат понятия като острота, аберации, винетриране, цветоподаване, изкривяване и не знам за какво още не се сещам.


Кит (не млекопитаещото)
   
Joy

# 513
  • Бостън
  • Мнения: 13 497
Всъщност не търся боке.
Цитат
Хубав обектив не означава "боке". В уравнението влизат понятия като острота, аберации, винетриране, цветоподаване, изкривяване и не знам за какво още не се сещам...
Аз се сещам... цена!

https://fotografia.bg/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0 … 0%BA%D1%82%D0%B8/

# 514
  • София
  • Мнения: 5 198
Това ми се снима



Съгласна съм , че кадърът не зависи само от техническата част , съгласна съм , че този който снима вижда повече от скоростта на затвора.

Пп Китов обектив (тъй като навсякъде се изписва по този начин ) изобщо не съм се замисляла , че всъщност идва от Кит ( не животното )

Мунчо , мерси за линка 😀

# 515
  • Мнения: 451
Ами да, 50 пасва идеално на този стил, въпреки че ще трябва доста да се приближаваш до хората, което може да създаде известно неудобство както за теб, така и за моделите. Друга трудност, която вероятно често ще срещаш, особено в началото, е обработката на кожата. При толкова близки кадри, ако няма професионален грим, си е бая работа и иска доста четене. И не на последно място - светлината. Тя че винаги е важна - винаги е важна, но в този тип кадри и най-малката сянка не е за подценяване.

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 14:04 от Вейда

# 516
  • София
  • Мнения: 2 919
Според мен, точно за такива кадри ще е по-добре да се снима с 85 или 100мм и след това да се доизреже кадъра. Няма да се лепи за моделите, няма да е свръхналожително да завършва дерматология и няма да пречи на осветлението Simple Smile.

П.П. Идеалния вариант би бил 70-200/2.8, даже и мускули ще направи Simple SmileSimple SmileSimple Smile.

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 15:07 от Mунчо

# 517
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
Е, айде, айде. Чак пък 70-200. За тоя кютук трябва и хубаво тяло. Simple Smile

# 518
  • София
  • Мнения: 2 919
Е, айде, айде. Чак пък 70-200. За тоя кютук трябва и хубаво тяло. Simple Smile

Тъй де! Нал туй казвам - ще оформи и хубаво тяло, докато го разнася по ангажименти Simple SmileSimple SmileSimple Smile.

# 519
  • Бостън
  • Мнения: 13 497
Simple Smile))))))))))))))
Аз съм разнасяла 70-200/2.8 II - проблемът е, че бицепсът на лявата растеше непропорционално бързо спрямо дясната, а бебето ми ревеше гладно, защото го носех това чудо закачено на ФФ във дайпър чантата на синковеца Simple Smile))))))))))))))))

# 520
  • София
  • Мнения: 2 919
За начинаещите и не само - една от поредицата книжки на Скот Келби за дигиталната фотография. Дава готови настройки за различни ситуации, като са подкрепени и с примери. Не знам дали съществува българско издание.

# 521
  • Мнения: 1 466
Някой да знае на кого са фотографиите от книгата "Любимо от родната кухня с Манчев и Шишков"? Никъде не успях да намеря информация.

# 522
  • Мнения: X
Здравейте! Не съм чела назад,възможно е и да е обсъждано-може ли да ми препоръчате сервиз за Никон. Нещо май ми се прецака апарата (Д610). Днес щраках едни мравки със Сигмата и по едно време се чу едно щрак и ми изписа това.

Сменях обективи,карти, батерии, възстанових настройките, но подозирам,че е нещо свързано със затвора,защото се чува щракване като натисна спусъка,но изображение няма и се появява пак мигащото  съобщениеза грешка.

# 523
  • София
  • Мнения: 2 919
Няма какво да се препоръчва. Единственият сервиз за Никон е Профайлд - https://service.profiled.net/index.php?page=contacts. Ако не могат да го оправят, ще го командироват до Чехия (личен опит)  Simple SmileSimple SmileSimple Smile.

# 524
  • Мнения: X
Благодаря ти,Мунчо!Не знаех,че са само те. Досега не съм опирала до сервиз и може би за това си мислех,че има и други.

Общи условия

Активация на акаунт