Фотография - 86 тема

  • 36 210
  • 751
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 5 198
Агент , страхотни снимки.
За тази тема , бих избрала ретро пред стандарт 💙
Толкова по- classy e .

Последна редакция: пт, 28 юни 2019, 15:36 от bubanka

# 136
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
И прословутата лавандула. Simple Smile
_DSC1979 by Ina K., on Flickr

# 137
  • Бостън
  • Мнения: 13 476
Може ли да определите стилът на тази снимка ?
Стилът на обработка?

И прословутата лавандула. Simple Smile
Каква великолепна коса и рокля! Но винетирането ми идва силно и детето все още не се е отпуснало. Давай още!

PS Da, ще опитам и сепия, мерси за напомнянето! Simple Smile

# 138
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Благодаря, Агент. Не се е отпуснала, да. Беше пълно с пчели.
https://flic.kr/p/2ghSSbs

Последна редакция: сб, 22 юни 2019, 14:21 от Лолита

# 139
  • Мнения: X
Лолита, прекрасна е Heart

Агент,страхотна фотосесия,а в ч/б ми останаха очите.

# 140
  • София
  • Мнения: 790
Тюх, изпуснах ги снимките на Агентката. :/

Лолита, от серията с лавандулите повече харесвам две други - тази, на която е седнала между редовете и на сина ти Simple Smile)

За конвейра - за първи път се сбъсках с него тази зима, когато реших да направя няколко коледни фотосесии. Да не се заричам, но не мисля да повтарям. Чувствах се ужасно демотивирана след това.

Wind, твоя ли е снимката?

untitled (1 of 1)-31 by Nevena Gencheva, on Flickr

Последна редакция: сб, 22 юни 2019, 14:28 от Мъхчето

# 141
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Мъхче, усетих аз пристрастията ти. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 142
  • София
  • Мнения: 2 919
От новата придобивка, но с неподходящия обектив:smiles:

# 143
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Преди няколко дни си взех камерата от сервиз. Смениха ми затвора. вчера снимах кръщене и преди това още няколко неща. слагам си ги максимум 1000 кадри. Сега си ги гледам в един сайт на колко броя кадри е. Пише 25 107. пробвах и през друг, пак същото. Защо според вас?

# 144
  • София
  • Мнения: 2 919
На колко хиляди смени затвора? Има вариант да не са занулили софтуерно тялото. Поне при Олимпус със сигурност може да се случи. Имах едно тяло Е-3 с гарантирано сменен затвор, но се водеше на 149к кадри.

П.П. Никоните ги проверявам през "camera shutter count".

# 145
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Точно това е. Не се сетих да проверя на колко кадри е старият затвор. Sad Но е закупен 2014 г. Едва ли съм направила само 25 000 кадри  за близо 5 г. Макар че не снимам чак кой знае колко много.

# 146
  • София
  • Мнения: 790
Седнах да проверя колко е на моята, но пише: Your camera doesn't add shutter count information to images. В самата камера ли се задава това или е до модел?

# 147
  • София
  • Мнения: 2 919
Седнах да проверя колко е на моята, но пише: Your camera doesn't add shutter count information to images. В самата камера ли се задава това или е до модел?

Остава да кажеш за коя марка и модел иде реч Simple Smile. Старите Фуджита например, правени с никонски тела, си имаха броячи, които не подлежаха на нарочно прецакване и не ги ловяха програмите за проверка.

# 148
  • София
  • Мнения: 790

Остава да кажеш за коя марка и модел иде реч Simple Smile. Старите Фуджита например, правени с никонски тела, си имаха броячи, които не подлежаха на нарочно прецакване и не ги ловяха програмите за проверка.

Ц. Канон 6Д.

# 149
  • София
  • Мнения: 2 919

Остава да кажеш за коя марка и модел иде реч Simple Smile. Старите Фуджита например, правени с никонски тела, си имаха броячи, които не подлежаха на нарочно прецакване и не ги ловяха програмите за проверка.

Ц. Канон 6Д.

Aми Канон официално наистина не дават брой кадри в EXIF данните, но има някои странични програми за тях. Пробвай например това - http://www.freeshuttercount.com/

Общи условия

Активация на акаунт