Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 18

  • 85 103
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 13 999
Мими, заповядай рецептите:
Скрит текст:
Руло от картофи
3 яйца (сложих този път 4)
3 средно големи картофи - сурови и настъргани
сол и черен пипер
Това е оригиналната рецепта. Аз обаче добавих краве сирене и парче шпек салам - настъргани.
Всичко се смесва и поставя в тавата от фурната, която е постлана с хартия за печене (намазнена). Пече се на 180-190 гр. до зачервяване. Получава се тънък блат, който още топъл се маже с крема сирене. Може да се добавят печени чушки, шунка и т.н. Навива се на руло преди да е изстинало.

Сладкиш със сладко

2 яйца
1 ч.ч. захар
3 с.л. олио
1 ч.ч. хладка вода (сложих 50:50 вода и прясно мляко
1 бурканче сладко (или 1 ч.ч.)
бакпулвер
1 1/2 ч.ч. брашно

Разбиват се яйцата със захарта, добавят се олиото, водата с размитото в нея сладко, а накрая брашното с бакпулвера. Пече се на 180 гр. до готовност.

Дени, ето овесените гофрети. На мен ми харесват повече от сладките.
Скрит текст:
https://recepti.gotvach.bg/r-67073-Солени_гофрети_с_овесени_ядки

# 31
  • София
  • Мнения: 1 408
Скрит текст:
Ала-Бала, благодаря за темата Two Hearts

 Песто от коприва и диворастящи.



Една сурова торта, импровизация на тирамису.

[/spoiler]

Чудесни предложения, Бианка.Имам пресна коприва, още довечера ще направя пестото по твоята рецепта.
Всички се сготвили и представили чудесно, поздравления!

# 32
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 473
Бавно печени ребърца с мащерка.Глазирани и гарнирани с пресни хрупкави картофки на фурна.

# 33
  • Мнения: 28 131
Ауууууууууууу, ребра, обожавам! newsm74
Даре, мерси за рецептите, заложени са в тефтера....не знам защо обаче въпреки нетове, телефони, най обичам рецептите в тефтера да събирам! Hug Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 13 999
Ауууууууууууу, ребра, обожавам! newsm74
Даре, мерси за рецептите, заложени са в тефтера....не знам защо обаче въпреки нетове, телефони, най обичам рецептите в тефтера да събирам! Hug Heart Eyes

Защото си е по-удобно. "Пляскам" тефтера на средата на масата и започвам бъркането. А накрая, последните две години, задължително следва и: "яйца - сложих, захар - сложих, олио - и него сложих, .....", и така до края, че с тая склероза.... Joy Joy

# 35
  • Мнения: 28 131
Скрит текст:
Ауууууууууууу, ребра, обожавам! newsm74
Даре, мерси за рецептите, заложени са в тефтера....не знам защо обаче въпреки нетове, телефони, най обичам рецептите в тефтера да събирам! Hug Heart Eyes
[/spoiler]

Защото си е по-удобно. "Пляскам" тефтера на средата на масата и започвам бъркането. А накрая, последните две години, задължително следва и: "яйца - сложих, захар - сложих, олио - и него сложих, .....", и така до края, че с тая склероза.... Joy Joy
И аз така.... Joy Joy

# 36
  • Мнения: 705

Домашен сладолед, виолетка и банан. По рецепта на дебелата берта , не съм доволен от тази рецепта.

Палачинки с домашен конфитюр от ябълка и круша, половината обикновени, и половината кокосови с мнооого кокос

# 37
  • Мнения: 25
Не ме бива по сладкарство но вчера направих бисквитена торта за рд на мъжа ми чак и аз се учудих от ррзултата Simple Smile .кафяви бисквити объркани с бял пудинг сложих в тортена форма отгоре банан,после бели бисквити с пудинг какао объркани и върху бананите равномерно сложих и отгоре само бял пудинг и в хладилника и резултата беше уаууу Simple Smile а бисквитите са закуска и само начупени Simple Smile

# 38
  • Мнения: 7 246

Свинско с гъби,пресен лук и пресни домати.
Вечерята-реших да снимам сега,докато още има някаква светлина преди дъжда.

# 39
# 40
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021

Лодки от тиквички с кайма и яйце и сирене


Бишкотена торта с цедено мляко и сладко от ягоди


И аз реших да направя магическия сладкиш
"На диета съм". Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 41
  • Мнения: 1 402
SatisfiedПеп-4о, Пепи, непрекъснато се чудя каква зеления да приготвя!
Sunny28, благодаря! Получи се наистина невероятно искрящ зелен цвят. И много вкусно.
Dara888 и аз обичам готварските си тетрадки- всичко си пиша там, количества, корекции, хрумвания за нещо друго в процеса на приготвяне, тортите ги скицирам  там...те, тетрадките носят цялата емоция по приготвянето на някоя рецепта и имат безценни петънца  Sweat Smile  Satisfied

Бъркана копривена баница


И хрупкави панирани глухарчета
  със снимки стъпка по стъпка


# 42
  • София
  • Мнения: 714
Свинско с картофи в гювеч .

# 43
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 739
   Despicable, дай рецептата за този магически сладкиш, моля те. 🤗
    Така - отзад напред започвам. Един кекс за тази сутрин правих вчера, малко глитав беше вътре (сложих домашно сладко от ягоди).



    Снощи имахме тако вечер. Мъжете искат повторение тази вечер.



   Вчера на обяд - за големия едно телешко (corned beef) в тенджерата за бавно готвене и печени картофи; за малкия - яхния с пилешки крилца, картофи и зелен боб + салата.









    Вчерашната закуска бе солен кекс по рецептата на Мими 😘. НО !!! Имам забележка - количеството е недостатъчно, да се прави в двойна доза, толкова е вкусен 🤗.



    Събота - гофрети с тахан и ягодово сладко; пиле с ориз и салати (обедната и вечерната).









    Това за сега. Хубава вечер на всички ви.

# 44
  • Мнения: 13 999
Мързеливите сиренки




И един странен, шантав крем - с царевичен грис за качамак.

Общи условия

Активация на акаунт