Мъжете Рак - 2

  • 23 371
  • 760
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 339
Не е искал да се разделяте, а да го преследваш и умоляваш да ти прости и да се върне, за да имаш пак великото щастие да стъпваш на пръсти край него.
И да, целта не е да се разделите, а да го гониш.
Може би сте прави, тъй като ако не беше така защо ще разпитва за мен излизам ли вечер, къде, с кого, има ли друг мъж и т.н.
С мен обаче ще удари на камък, защото аз не съм от тези, които ще тръгнат да гонят някого, който на всичкото отгоре не го заслужава. С мъжа рак, с който излизах имахме по-скоро някакво физическо привличане, не и духовно такова. Това мен ме притесняваше в известна степен да не хлътна по него, тъй като нищо сериозно не може да се получи. Така, като се разсърди, може би стана по-добре, защото прекратихме отношенията си на етап, при който не са се развили в дълбочина и никой няма да страда от раздялата.
По-сокоро обаче на мен ми е любопитно какво му се върти в главата и защо продължава да рови.

# 721
  • Мнения: 1 502
По-сокоро обаче на мен ми е любопитно какво му се върти в главата и защо продължава да рови.
Няма да разбереш, а и не си заслужава. Навреме са се прекратили нещата според мен Simple Smile

# 722
  • София
  • Мнения: 17 773
Kечър е права за женската енергия.
По-трудно е в дългосрочен план да ти се налага да дундуркаш емоционално. Пък и асцендента ми е Рак Rolling Eyes
Аз пък съм рак и колкото и да е готино да откриеш свое огледало, щото то е буквално огледало- дразните се на едни и същи неща, смеете се на същото, реагирате подобно в ситуации, в един момент натежава женственото поведение... и от двете страни. А дори не съм стигала до връзкя с раче, подозирам, че пили нервички. Simple Smile

# 723
  • Мнения: 339
Kечър е права за женската енергия.
По-трудно е в дългосрочен план да ти се налага да дундуркаш емоционално. Пък и асцендента ми е Рак Rolling Eyes
Аз пък съм рак и колкото и да е готино да откриеш свое огледало, щото то е буквално огледало- дразните се на едни и същи неща, смеете се на същото, реагирате подобно в ситуации, в един момент натежава женственото поведение... и от двете страни. А дори не съм стигала до връзкя с раче, подозирам, че пили нервички. Simple Smile
Аз имам няколко приятелки зодия рак като с едната сме особено близки. За нея мога да кажа, че е мъжко момиче. Тя няма мъж, но върти цялата къща, като се справя и с чисто мъжките задължения /поправки, ремонти и т.н./. Не я знам с какъв асцендент е, може да е от това, но и чисто емоционално е много стабилна. Е, от време на време си има своите драми и ми се оплаква, но това е в рамките на допустмито, още повече пък за жена.

# 724
  • Мнения: 1 502
Kечър е права за женската енергия.
По-трудно е в дългосрочен план да ти се налага да дундуркаш емоционално. Пък и асцендента ми е Рак Rolling Eyes
Аз пък съм рак и колкото и да е готино да откриеш свое огледало, щото то е буквално огледало- дразните се на едни и същи неща, смеете се на същото, реагирате подобно в ситуации, в един момент натежава женственото поведение... и от двете страни. А дори не съм стигала до връзкя с раче, подозирам, че пили нервички. Simple Smile
Проблема е, че когато реши рачко, че ще се затвори и ще си страда тихичко, не ти дава възможност да помогнеш. Стоиш и чакаш да се подаде изпод черупката с големи влажни очи и убийствено чаровна усмивка...Приятелството е чудесно, еднакво чувство за хумор, ценности и разбиране с поглед, но тъмната страна, емоционалната нестабилност развалят идилията.
Аз съм с вода във всичко, та вече страня, въпреки че е до човек, не само зодия Simple Smile
С жените се разбирам чудесно, но нямам пълно доверие никога. Умеят да манипулират доста добре.

# 725
  • София
  • Мнения: 17 773
Абe, това са си типично рачешки истории, Братанчо. Иначе съм впечатлена от затварящата запетая. Рачетата са умни по природа, ама много им куца адекватността. Все да не се прецакат, все да не се покажат първи.
Номерата им минават при земни зодии, при прями и точни хора. Не минават при много резки жени, които си казват "абе тоя п*тьо" и при други раци, които реагират огледално и със същия cold shoulder.
Примерно, на мен са ми правили подобни номера на примадона. Не в любовен план обаче. Да, много е дразнещо, но аз на такова реагирам със същия инат (не е непременно най- добрата стратегия) и нещата се разкисват, но пък не те правят на маймуна. Или поне егото ми така нашепва. Simple Smile

Раците (и жени и мъже) са егоцентрици, но не всички са егоисти. Това е една от малкото зодии, при които тези двете се разминават. Но егото е водещо и на този вероятно му де върти в главата "абе, тази защо така ме обиди, как може да си помисли такова нещо за мен, мрън, егати, не ме оценявя, чакай да й се разсърдя, ще дойде да ми каже колко съм специален, за да си поизлъскам най- важния орган... егото"
Това е, себецентрични мисли му се въртят в главата. Не са "абе с тая жена имаме еди-какви си интереси, май не си допадаме на дълбоко ниво, въпреки че си общуваме добре".

Последна редакция: пт, 26 юни 2020, 00:45 от The Catcher in the Rye

# 726
  • Мнения: 1
Здравейте,мили дами! Може би не поставям темата в правилната категория,за което моля да ме извините,но тук ми се стори най-уместно.
Имам двама бивши,които са от зодия Рак. Преките ми наблюдения са,че са изключително големи манипулатори и са отмъстителни,когато не стане на тяхната. И от двамата ми се е вменявало вина,дори и за нещо поправимо и дори и,когато съм съжалявала(става въпрос за дребни неща ,от типа на-защо не съм присъствала някъде или защо го моля да ми помогне в домакинските задължения).По принцип съм решителен човек,но точно с тези манипулации и тежки приказки от негова страна съм била на косъм да се върна отново при същия човек.Причината за раздялата е заради нас двамата,но по някакъв начин ми се вменява на мен цялата вина. Явно човекът е прилагал тази тактика,за да размисля и отново да се върна при него.
Чудя се аз ли съм попадала просто на такъв тип или повечето мъже от тази зодия са такива манипулатори?!

# 727
  • Мнения: X
Чудя се аз ли съм попадала просто на такъв тип или повечето мъже от тази зодия са такива манипулатори?!
Или са, или проблемът е в твоя телевизор, тоест ти да провокираш такова поведение.
Опитай с трети за да си сигурна Wink

# 728
  • Мнения: 1 502
Падат си манипулатори да, но не бих го свързала със зодия. Няма еднозначен отговор, понякога партньора предизвиква определен тип поведение в нас и нещата се завъртат.
Това, което допускаш не е правилно за теб, независимо от човека до теб Wink

# 729
  • Мнения: 10 993
Суити, с два раци си имам вземане - даване и двамата ме манипулират точно по начина по който описваш. От единия се оттървах, но другият е бащата на децата и с него ще съм докато смъртта ни раздели. Обаче мисля, че проблемът е в мен, не в тях, нали знаеш не е луд тоя, който яде баницата.
Раците в мен провокират специално отношение, другите зодии не. Сигурно е карма и в миналия живот съм разбила сърцето на някой рак, та сега си ми го връщат.

# 730
  • София
  • Мнения: 17 773
Манипулатори са, да. Точно като не стане на тяхната, започват да мрънкат и да се правят на жертва, за да им уйдисат на акъла. И после доволни доволни. Нещоме отблъснаха в последно време съзодийниците.

Все искат са ги ухажват (не непременно романтично) и да им казват колко са специални и незаменими. Досадна работа. Аман от изнудвачи. Ако бях на мястото на хорара, на които ги разиграват тия номера, щях да ги сиктердосам яко.

Последна редакция: чт, 09 юли 2020, 00:39 от The Catcher in the Rye

# 731
  • Мнения: 3 674
Лелеле, момичета  не знам какво да кажа, но от 1 година съм с мъж Рак и съм доволна.  Моя човек много се грижи за семейството си.
Обича да  ме глези, обожава роднините се/ сестри, братя/ , много силна връзка с родители/чуват се няколко пъти на седмицата/ . Мога да споделя плюсовете и минусите , като смятам, че плюсовете на Раците са повече от  минусите.

Казвал ми е, че е имал няколко връзки, но не са били нетрайни, разбирал е, че нещо липсва и  е приключвал връзката. При нас се получи бих казала от мига, в който се видяхме за първи път.  Той постоянно ме търсеше, пишеше ми  всеки ден, много нежен, правеше подаръци, често изненади...и след месец ми предложи да заживеем заедно...и от тогава сме неразделни.

Минусите , които забелязвам и ме дразнят, но не дотолкова, че да не мога да ги приема, тъй като няма идеално никъде:
1. Много ревнив към бившите ми гаджета
2. Драмакуин ,  за дребни неща
3. Инат на инатите
4.Много често действа без да мисли и последиците не са в негова полза
5. Може да си смени мнението няколко пъти на ден
6. Когато е уморен, е раздразнителен,  мрънка и дудне под носа си.


ПЛЮСОВЕ:
1. Работлив
2 Грижовен
3. Обича физически контакт, да милва, гушка, целува...
4. Открито  показва любовта си.
5. Щедър както финансово, така и емоциално
6. Привързан към семейстовто си
7. Добродушен
8. На таи дълго обида, бързо му минава сръднята/ за разлика отСкорпиона!!!/
9. Готов да помага винаги и на всеки
10.Може да се дресира/ с памуче може да му извадиш душата Simple Smile/
11. Обича да прави изненади
12. Помага в къщи ,никога не е отказал в нищо.
13. Много сензетивен и чувствилен/ Усеща ме винаги! /


Та такива работи за моето Раче.  Бих казала, че не са от най-трудните зодии.  Е, има и странно чувство за хумор, което не го смятам като минус, но отчитам, че понякога е се смее на тъпи неща, които не са никак смешни.
Та като тегля чертата, мога спокойно да заявя, че може много добре да се живее с мъж Рак, ако не му се връзваш на дудненето  и мрънкането/ обикновенно е такъв, когато е много изморен/. Пишат тук някои, че бил манипулатор, аз не мисля че е. Не ме манипулира никак, дори не се е и опитвал.  В сравнение със Скорпиона и  Телеца, мъжът  Рак си е мечта за жена, която обича семейния уют и да бъде обгрижвана с ласки и любов. Той умее да го създава Simple Smile
Когато се прави на  Драма Куин, ми е много смешен,  но го примем с търпение, защото му минава бързо, сам идва с примирие, а и защото  виждам, че наистина ме обича.

Последна редакция: нд, 12 юли 2020, 04:50 от Roza17

# 732
  • Мнения: 10 993
Определено с рак е по-лесно, отколкото с други зодии. Забелязвам го, защото живея с моя рак и брат му овен, с ракът е по-леко, но само за отправна жена. Ракът е много грижовен към децата си и не изоставя никога семейството, но имат и доста кофти черти.

# 733
  • Мнения: 1 355
Аз познавам доста раци, изоставили семействата си. Не мога да кажа същото за жената рак.

# 734
  • Мнения: 3 674
Аз познавам доста раци, изоставили семействата си. Не мога да кажа същото за жената рак.
Жената Рак, да ...майка закрилница и добра  съпруга....но хич не са лесни! Имам 3 приятелки Рачки + майка ми. Обиждат се от най-малкото и   все трябва да е на тяхното. Командорки са и обичат да дават акъли. Малко диктаторско ми идва.  Но имат и хубави качества, държат на истински приятели, не обичат фалша. Също са готови да помагат. И много други...

Е, темата все пак е за мъжкия Рак. Simple Smile

Последна редакция: нд, 12 юли 2020, 22:58 от Roza17

Общи условия

Активация на акаунт