Американски колеж - шестнадесета тема

  • 40 275
  • 738
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: X
Така е логично, но не децата плащат таксата...
Сметката би трябвало да се направи преди решението за явяване на изпита.

Не мисля. Много хора пращат децата си на изпита, без реално желание нито от родителя, нито от детето, да бъде прието там. За сверка, от любопитство и по ред други причини.
За дамата, която се колебае - подайте документите за финансовата помощ и вижте с колко ще ви намалят таксата. Това го пиша, понеже се намекна, че причината за колебанието ви е И финансова. Искайте от детето да продължава интензивно да се готви за НВО и изчакайте финансовото решение, пък тогава го мислете. Така бих направила аз, ако съм на ваше място, и така щях да направя, ако синът ми беше приет.

# 406
  • Мнения: 27
Аз мога да кажа за 8ми клас.
Масово се преписва - от хромбуци, от телефони, от смартчасовници.
Учителите се опитват да го контролират, но не на всички  им се получава.
Прехвърлят си решени задачи от тестове, от други класове, които са минали теста по-рано.Решават ги в междучастието и ги размножават.


А телефони, смарт часовници и таблети разрешено ли е да се внасят в час?
Многоточие,

Различните раздели (четири броя) са с различен брой въпроси. Не е еднакво , ако раздел е с 25 въпроса за 25 мин и сравнимо с 52 въпроса за 25 мин, или 17 въпроса за 25 мин. Тежестта е различна на броя верни отговори в съответните раздели ( цифрите са условни). Децата за това време при бакалски сметки , могат да отговорят на приблизително еднакъв брой въпроси.

Затова и според мен, често тотото може да вкара някого. Резултатите на много деца са близки и 5 налучкани отговора могат да те изстрелят доста напред

Не знаех, че отделните раздели имат различна тежест. Моето разбиране беше, че всички въпроси от теста, независимо от кой раздел, са с еднаква тежест.

В такъв случй известно ли е кой раздел е с по-голяма тежест? Математическите например, повече ли са от четене с разбиране, или обратно?

# 407
  • Мнения: 8 078
Не, не разделите са с различна тежест, а задачите... всеки раздел е за време, в него може да има 50 или 80 задачи... всеки раздел носи възможни 20т... т.е. макс 20% от окончателната сума % (както есето...)
(Иначе защо имат фиксираното време за пакет задачи, а не кой когато свари да почва следващия или да се връща на предишния раздел?)

# 408
  • София
  • Мнения: 16 197
Всички са с хромбуци, смартфоните са разрешени (вместо речници), не е разрешено ползването им за други цели. Обаче явно св случва да гледат филми в час на тях.

Никой не си е помислял за финансово съображение, ако се чете внимателно - алтернативата е ПЧМГ, пак скъпо частно училище.

# 409
  • Мнения: 8 078
Допреди хромбуците, телефоните се изключваха - за вибрация даже се събираха и при декана. За трето прибиране при декана имаше и съобщение до родителя. Моя син беше втрещен в 12 клас от "Извадете си телефоните да снимате таблицата от дъската, че не успях да ви я кача..."... това беше немислимо. Хромбуците доколкото си спомням бяха с ограничения какво може да се пуска/инсталира, а това не включваше месинджър...
Имаха само два речника (тълковни) разрешени за онлайн ползване (вкъщи), МакМилан и Оксфорд... в училище докъм 10-11 клас разнасяше един малък Оксфорд...

# 410
  • София
  • Мнения: 16 197
Имайте предвид, че освен целият многохиляден "балкон" от родители, тази тема я четат и собствените ни/ви деца.

# 411
  • Мнения: 8 078
Имайте предвид, че освен целият многохиляден "балкон" от родители, тази тема я четат и собствените ни/ви деца.
Smiling Imp мислиш ли, че ги интересува "тия лелки" какво си пишат Smirk

# 412
  • Мнения: 2 992
Имайте предвид, че освен целият многохиляден "балкон" от родители, тази тема я четат и собствените ни/ви деца.
Искрено се надявам  те да нямат такова време!

Аз прехвърлям прозорците на компа, но това коео върша ми позволява подобно разконцентриране.
Те биха могли да надникнат за малко, но едва ли някой от тях ни чете за дълго.
Имаше деца, които преди пишеха, но не издържаха на подобни набези и атаки от потребители, съответно  ги изгониха

# 413
  • София
  • Мнения: 7 191
Отвреме навреме в темата заехтява един епичен патос. Simple Smile
А то е ясно, че писаното в една такава тема създава някаква форма на паралелна реалност.
Но е мнооого слабо вероятно всичко гореописано да представлява интерес за един млад човек.

# 414
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
O, едва ли четат. За моите деца това е пълно губене на време и лудост. Т.е. те тотално не разбират защо здравомислещ човек ще прекарва време да чете и да пише тук.

# 415
  • Мнения: X
Понеже се пита за математиката в АК, аз все пак да кажа, че в една от другите теми (май дискусионната беше, но предишната) бяхме направили сравнение на часовете по мат в различни гимназии, по информация от официалните справки на завършили/завършващи, имаше инфо за НЕГ, 35-то, испанската, СМГ и АК, всички те с профил математика (в АК и ЕГ това е втори или трети профилиращ след езика/езиците, само за СМГ е първи) и от нея се се виждаше, че АК е езикова гимназия, часовете по мат са колкото в държавните ЕГ. Иначе потребители настояваха, че в АК имало допълнително часове по мат, за който иска, но никой не посочи конкретен брой часове, за да ги добавим към хорариума по справката. Справката на АК я даде СтефанБ за две деца, а той е надежден източник на информация и няма да подведе. Още се обсъждаше тест по мат, който е даван на деца от различни ЕГ, вкл. и дете от АК, в университет Еразъм в Ротердам и какво съдържа този тест, и дали е покрит този материал в АК и ЕГ.
Ако има интерес в тази тема, Фран може да сложи линк към така събраната информация.

# 416
  • Мнения: 7 159

Ако има интерес в тази тема, Фран може да сложи линк към така събраната информация.
https://www.bg-mamma.com/?topic=1092141.30

И обобщения пост на Poppea:
https://bg-mam.ma/p/1092141/38168227

Напомням, че темата е за АК.
Ако се заформи друга дискусия, ще я местя.

# 417
  • Мнения: 2 992
И е напълно нормално за децата, които нямат интереси в областта на математиката да е така.
Стефан ти каза, че и двете му деца са с други интереси.

Долби, куатро, стерео и там ти разясних, че когато имаш интереси по математика, се записваш сам, по лична инициатива на такива клубове, елективи и/ или си взимаш АР математика ( и тук опциите са различни за различните нива математика), като ходиш на консултации по математика за каквото не ти е ясно.
Ти ако имаш интереси по футбол, ще се запишеш ли на художествена гимнастика?
Ей, ама почна да ми е в повече.
Толкова деца с успехи по математика, информатика и физика от АК ги награди и Президента на РБ в различни випуски, ама тук трябва да се обясняваме и оправдаваме.

И, ДА, има и други наградени деца от Президента , от други училища ( основно от СМГ- не знам за други).
Но го давам като пример, че не е нужно непрестанно да се оправдаваме. И АК вече си има възпитаник, който е асистент-професор по математика в Принстън ( може вече и да е професор, информацията ми е стара).
Определено не искам да навлизам в личното пространство на децата.

На страницата на АК ясно пише къде учат/ учили възпитаниците на училището! - ето ти атестат!
Колко часа има нещо по МОН, слабо би трябвало да ме интересува. Ей, това е различното на АК, че не е само по МОН и не можеш да му правиш сравнение по часовете на МОН. Другите часове са по интереси!

Бях си казала, че на Попея в никоя тема няма да отговарям, но то мина всякакви граници

# 418
  • Мнения: X
Rosss, може ли да си задържиш емоциите за себе си? Имаше питане за мат в АК тук, събрахме инфо за нея, достоверно, доколкото можем (защото е от официалните справки от училищата за кандидатстване), в друга тема, и се сетих, че за питащите може и да е полезно. Всеки е в състояние сам да си прецени дали му е полезно или не е, а и никой не е задължен да кликва и да гледа, ако не смята, че за него е полезно. Къде е проблемът с това? И с какво обижда или накърнява престижа на АК тази информация?

Последна редакция: пн, 15 апр 2019, 14:50 от Анонимен

# 419
  • Мнения: 2 992
Попея,
На чист български обясних как може частичната информация, особено от незапознати, външни лица да е подвеждаща и неточна.
Гледа сухите цифри, без да е наясно какво предлага училището на деца с интереси в тази област.
И мен да ме питаш какво предлага АК на децата с хуманитарна насоченост, и аз няма да знам, но със сигурност не е само часовете по МОН.

Общи условия

Активация на акаунт