Прием на ученици в първи клас в общинските училища - София - 8

  • 41 089
  • 804
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 1 114
Т.е., на 19-ти няма да се обявят свободни места, така ли?

# 436
  • Мнения: 69
Така е като няма единна система. Да живее корупцията!

# 437
  • Мнения: 1 822
Ако са коректни и наистина има свободни места ще ги обявят и тогава местата се попълват веднага щом се появи кандидат ..т.е. отиваш и се записваш директно. Директорите на много желаните училища и тези с огромни прилежащи райони, не обявяват дори всички свободни места след първо класиране и си ги попълват по втория начин. До септември месец се попълват незаетите бройки, тъй че всеки може да следи дали ще се освободи някъде някое място и да подаде заявление.

# 438
  • Мнения: 2 701
Миналата година в сайта на РУО имаше списък на училищата и свободните места в тях. На 20.06.2019 трябва да обявят незаетите места след трето класиране. Записването е от 21,06,2019 до 13,09,2019. Ако имат свободно място ви записват на момента. Миналата година имаше много свободни места. Имаше дори и в най-желаните училища, но единични и предполагам, че са ги запълнили веднага. Движения има до началото на учебната година.
Ако все пак са ви приели в нормално училище не виждам каква е драмата.

# 439
  • София
  • Мнения: 1 535
Ако на някой му трябват свободните места след 3то класиране, ето :
http://ruo-sofia-grad.com/20192020-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%B … D0%BB%D0%B0%D1%81

Даже в 73то има 8 места. Много, много свободни места. Нулите са малко...

# 440
  • Мнения: X
Малко са нулите, но са в един и същ квартал. Общината да си прави изводите!

# 441
  • Sofia
  • Мнения: 243
Овча Купел нещо ми липсва от този списък...

# 442
  • Мнения: X
Там е ОК, с училището с рекордни свободни места в цяла София - 59. Срам за Софийска община е да остави толкова деца без нормално районно училище!

Последна редакция: сб, 22 юни 2019, 20:26 от Анонимен

# 443
  • Мнения: X
Мислех, че 27 СУ ще бие всички рекорди, защото там май приеха деца за една паралелка само.

# 444
  • Мнения: X
В 66-то няма и за една паралелка. Иначе санираха училището и наливат пари там за оня дето духа. Мая Манолова открива първия учебен ден преди 2-3 години, да се чудиш от какъв зор.

# 445
  • Мнения: 618
Овча Купел нещо ми липсва от този списък...
Там е, но незнайно защо са го пратили нейде в Нови Искър...

Допълвам: училищата от р-н Оборище също са в Нови Искър според този списък.

Последна редакция: сб, 22 юни 2019, 21:41 от BlyaSSSachka

# 446
  • Мнения: 69
Бих искала да попитам как точно става запълването на свободните места обявени след 3 класиране? Отново ли се чака някакъв срок? Ако има няколко желаещи тегли ли се жребии?

# 447
  • Мнения: 2 701
Бих искала да попитам как точно става запълването на свободните места обявени след 3 класиране? Отново ли се чака някакъв срок? Ако има няколко желаещи тегли ли се жребии?
Отивате на място и ако местата са още свободни, трябва да запишат детето. Няма класиране и не се чака.

# 448
  • Мнения: 69
Взеха ми Заявлението и ми казаха, че ако има повече желаещи ще има отново жребии. И аз мислех, че направо ще я запиша.

# 449
  • Мнения: 2 701
Взеха ми Заявлението и ми казаха, че ако има повече желаещи ще има отново жребии. И аз мислех, че направо ще я запиша.
Какъв срок ви дадоха? Не вярвам да чакат до 13.09.2019. Защо не пусняте една жалбичка до инспектората?

Общи условия

Активация на акаунт