Когато си на интервю за работа

  • 9 533
  • 223
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 269
Опитай се да им звъннеш, нищо не губиш.
Най-вероятно ще им пиша, за да им досаждам. Все пак изчаках седмица и половина.

Не знам подробности, но от личен опит бих могла да кажа, че седмица и половина не е дълъг период. Понякога има повече кандидати за първоначални интервюта и отнема време да се видят всички, да се обсъди и да се изберат тези, които продължават. След първоначална селекция, информираме и двете страни - тези, които отпадат и тези, които продължават.
Според мен, можеш да звъннеш спокойно - това не е досаждане.
Всъщност обадих се днес - имали над 100 кандидатури и още провеждат интервюта, но до края на седмицата щели да ми съобщят резултата. Аз като чух и си викам да, бе, точно пък мен ще изберат от толкова много хора. Как ли пък не!

Последна редакция: ср, 15 май 2019, 00:48 от Auspicious

# 136
  • Мнения: 29 381
Може пък и да те изберат, не се знае.
Много зависи каква е позицията и фирмата.

# 137
  • Мнения: 2 269
Само не разбрах дали до края на седмицата ще изберат финалния човек или хората, които да се явят на второ интервю. Не мисля, че имам голям шанс при толкова много хора...

# 138
  • Мнения: 29 381
Не се знае от къде ще изкочи зайчето. Не го мисли, ако стане - стане!

# 139
  • София
  • Мнения: 12 374
Опитай се да им звъннеш, нищо не губиш.
Най-вероятно ще им пиша, за да им досаждам. Все пак изчаках седмица и половина.

Не знам подробности, но от личен опит бих могла да кажа, че седмица и половина не е дълъг период. Понякога има повече кандидати за първоначални интервюта и отнема време да се видят всички, да се обсъди и да се изберат тези, които продължават. След първоначална селекция, информираме и двете страни - тези, които отпадат и тези, които продължават.
Според мен, можеш да звъннеш спокойно - това не е досаждане.
Всъщност обадих се днес - имали над 100 кандидаури и още провеждат интервюта, но докрая на седмицата щели да ми съобщят резултата. Аз като чух и си викам да, бе, точно пък мен ще изберат от толкова много хора. Как ли пък не!
Защо да не те изберат? Малко повече самочувствие ти трябва Simple Smile
В предишната компания също бяха имали над 100 кандидатури, но в крайна сметка се представих отлично на теста, интервютата минаха добре и ме взеха. Впоследствие не успяхме да се сработим и напуснах, но съм благодарна, че ме избраха и ме научиха на много полезни неща. Понякога просто не е писано да стане.
Успех и от мен, стискам палци!

# 140
  • София
  • Мнения: 17 775
Дано греша, но вероятно няма да стане, да.
Не щото са 100 кандидати, а защото не си достатъчно уверена. Не целя да те нагрубя, аз също не съм нахална и пробивна, а това има голямо значение за някои сфери. За повечето. Просто отбелязвам, за да работиш над това. Ще ти отвори много повече врати, успех Simple Smile

# 141
  • Мнения: 2 269
Аз по принцип не кандидатствам, ако знам, че има прекалено много кандидати. Да, бих могла да се справя, имам дори и опита, който се изисква, макар и да не е много, но знам, че няма да стане. Винаги ще има някой по-добър от мен или просто него ще харесат повече. Естествено, че нямам увереност, никога не съм работила хубава работа, която да не е стаж или някакъв краткосрочен договор. Мерси за успеха, дано някога си намеря нещо подходящо!

# 142
  • София
  • Мнения: 17 775
Ще стане, не се притеснявай. Когато осъзнаеш по- слабите си страни и започнеш да работиш над тях. Знам, че звучи клиширано, но е факт. И знам, че е трудно, защото характерът не се пречупва току- така.
Много хора, включително и аз, в по- младите си години драпат за квалификация, а в един момент всяко следващо нещо няма същата тежест, докато не се попълнят и другите "канали".

# 143
  • Мнения: 2 269
Кои други "канали" имаш предвид?

# 144
  • София
  • Мнения: 17 775
Личностните и поведението.
В един момент допълнителна квалификация вече не носи толкова добавена стойност, ако не ъпгрейдваш и другото.

# 145
  • Мнения: 10 818
Ех, това ми е проблем и на мен. Неувереност... Знам, че мога, знам, че знам, обаче все си мисля, че не е достатъчно и има по-добри от мен. Обаче както писах съм водила интервюта на някои кандидато, обучавала съм, ами положението е трагично. Хората са масово затъпяли, но са със самочувствие. А кадърните все са неуверени. И винаги избират лаладжиите, които демонстрират увереност за сметка на кадърните, но по-стеснителни хора. От години работя над това и ще видим след майчинството дали съм успяла.

# 146
  • Мнения: X
Като стана въпрос за обаждането от страна на работодателя след интервю, се сетих, че за мен проява на неуважение и незаинтересованост, е да си поканен на интервю и да не отидеш, като дори не си направиш труда да се обадиш и да кажеш, че няма да отидеш. Най-малкото, че ангажираш хората да те чакат. Така, че ги има и двете страни на монетата - както има кофти работодатели, така има и некоректни служители/кандидатстващи. Била съм и от двете страни, така че са ми ясни всички "пинизи". За мен е странно защо кандидатстваш за дадена позиция, а после като ти се обадят и поканят на интервю, не отиваш? Явно безцелното пращане на сивита си е нещо като спорт за хора, които имат прекалено много свободно време. А още по-интересното е, че тези, които не идват са хора на възраст 40-50+ /това във връзка с обсъждането на възрастта по-назад/. Поне такъв случай имах наскоро и то с няколко човека.

# 147
  • Мнения: 29 381
Въпрос на възпитание. Разбира се, че трябва да се обади човек, за да предупреди. Peace

Тук става въпрос обаче, ако например сте предложили на някой работа и той каже, че иска 1 седмица, за да си помисли, но после не се обади. Нещо подобно е, когато си минал интервюто и да не ти звъннат за резултата.

# 148
  • Мнения: 4 577
Не мисля, че възрастта има отношение, а по-скоро възпитанието.
За лаладжиите, демонстриращи увереност, също не е общовалидно правило. Ако мениджърът е на място, дори на едно интервю може да  прецени дали става дума за самочувствие без покритие. Аз лично съм избирала по-притеснителни хора, но които показват компетентност, аналитичност, а им липсва арогантност.

# 149
  • София
  • Мнения: 17 775
Да, знаем, че във форума са изключенията и коректните работодатели. Но си говорим масово как е. Няма лошо да си лаладжия, ако можеш, ама да можеш да си включиш ексела, ако кандидатстваш за IT проджект мениджър. А аз лично познавам няколко човека, които за 4 години не бяха се научили. Или кандидатстваха за доктУрантура. И едната бяха я одобрили, но май се отказа. Ама не щото не знае как се пише.
Всякакви недоразумения има и масово се назначават. Пък че има и свестни хора, има. Просто цялата карринка изглежда неприятно.

Общи условия

Активация на акаунт