Информация за МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов) - 16

  • 39 282
  • 733
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 46
Месец след като самата Надежда Стаменова обяви по време на училището за родители, че вече имат собствена бланка за план за раждане, бях на консултация при др Ослеков. Помолих го да погледне какво съм попълнила и ако е съгласен да го разпише. Отговори ми, че единственото, което мога да искам за раждането е “да си тръгна жива и с бебе”. За мен това не е странно чувство за хумор. За качествата му като оператор по време на операция не мога да кажа абсолютно нищо.

# 676
  • Мнения: 1 845
Момичета,
За колко време излизат резултатите от БХС? На 24ти съм на скрининг и БХС(12/6дни),но искам да направя и пренатест и се чудя дали да изчакам да мине фм и резултатите от бхс или да го пусна още тази седмица 🙄

# 677
  • София
  • Мнения: 10 642
Момичета,
За колко време излизат резултатите от БХС? На 24ти съм на скрининг и БХС(12/6дни),но искам да направя и пренатест и се чудя дали да изчакам да мине фм и резултатите от бхс или да го пусна още тази седмица 🙄
Ако ще правиш пренатест, няма нужда да правиш БХС.
Така че пусни си пренатеста сега до тогава може да имаш резултати и да минеш само на ехографския скрининг.

Последна редакция: сб, 14 сеп 2019, 11:50 от Nandin

# 678
  • Sofia
  • Мнения: 245
Момичета,
За колко време излизат резултатите от БХС? На 24ти съм на скрининг и БХС(12/6дни),но искам да направя и пренатест и се чудя дали да изчакам да мине фм и резултатите от бхс или да го пусна още тази седмица 🙄
Ако ще правиш прена тест, няма нужда да правиш БХС.
Така че пусни си пренатеста сега до тогава може да имаш резултати и да минеш само на ехографския скрининг.

Аз бих направила обратното - първо БХС и фетална и след това, ако има някакви признаци за проблем, тогава Пренатест.

# 679
  • София
  • Мнения: 10 642
Аз лично не бих правила пренатест изобщо, но момичето пита кога да го направи, а не дали.
Не винаги се виждат проблеми причинени от хромозомни мутации на ехограф, а и може да има проблем и при добри резултати на БХС.
Има го и другия вариант, да има малформации без това да е причинено от хромозомна мутация.

Последна редакция: сб, 14 сеп 2019, 12:31 от Nandin

# 680
  • Мнения: 1 845
В Надежда не е ли пакет фм+бхс 🤔 повечето ми познати,които също са в Надежда първо направиха скрининга и след това пренатеста(без да е имало висок риск от бхс,но за малко по-спокойни още 6м.),но според мен малко се губи смисъла така,т.к. докато излязат резултатите от пренатеста ще съм вече 14-15 седмица,и ако недай си Боже не са добри какво правя толкова късно?!
От друга страна,нямам излишни 1600 лв.,но ще ме е страх до края на бременността и предпочитам да се лиша от някой удобства в полза на малко спокойствие.
Благодаря ви много за мнението и съвета,момичета🙏🏼🍀

# 681
  • София
  • Мнения: 10 642
Ако имаш правен пренатест, няма никакъв смисъл дя правиш БХС. Познавам момиче, което прави само ехографския скрининг, защото беше правила пренатест.
А аборт по мед. причини може да се направи до 21г.с. (Да не дава Господ)

# 682
  • Мнения: 1 536
Може да се направи само ехографски преглед и Пренатест. Аз ги комбинирах в един ден.

# 683
  • Мнения: 1 845
Може да се направи само ехографски преглед и Пренатест. Аз ги комбинирах в един ден.
Самърче,пренатеста след фм и в надежда ли го прави и ако “да” то кога и на кого го заяви?

# 684
  • Мнения: X
Направете си консултация с феталния специалист, той ще ви даде най-компетентен съвет.
Аз така направих.

# 685
  • Мнения: 1 536
Може да се направи само ехографски преглед и Пренатест. Аз ги комбинирах в един ден.
Самърче,пренатеста след фм и в надежда ли го прави и ако “да” то кога и на кого го заяви?
Още на регистратура казах, че не искам БХС. После говорих с феталния и директно донесоха сет. Те си имат в болницата налични.

# 686
  • София
  • Мнения: 5 487
Ако имаш правен пренатест, няма никакъв смисъл дя правиш БХС. Познавам момиче, което прави само ехографския скрининг, защото беше правила пренатест.
А аборт по мед. причини може да се направи до 21г.с. (Да не дава Господ)
Не е ли до 24,или е паднала границата?

# 687
  • София
  • Мнения: 10 642
Ако имаш правен пренатест, няма никакъв смисъл дя правиш БХС. Познавам момиче, което прави само ехографския скрининг, защото беше правила пренатест.
А аборт по мед. причини може да се направи до 21г.с. (Да не дава Господ)
Не е ли до 24,или е паднала границата?
Ох, да. Моя грешка

# 688
  • Мнения: 14
Здравейте момичета! Благодарение на др.Стаменов преди месец и половина се роди нашето момченце.В знак на благодарност за всичко, което той направи за нас много искаме да му подарим нещо. Моля дайте ми идея какво да му вземем.Благодаря предварително!

# 689
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Аз взимам хубави книги с касова бележка (ако иска да си ги смени) или ваучер за нещо (почивка, книжарница). Бутилки и бонбони твърдо не.

Общи условия

Активация на акаунт