Информация за МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов) - 16

  • 39 226
  • 733
  •   1
Отговори
# 210
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
И аз ще ги надхвърля понеже малката  е на антибиотик и ще я задържат още може би ден два след 5я ден, а аз ще остана с нея. За кърменето никой специално не е идвал да ни обяснява , би ако попиташ веднага ти оказват съдействие Simple Smile. При съквартирантката по легло идваха и педиатърката и сестрите у помагаха.

# 211
  • Мнения: 354
2300 лв от 01 май, инфото е от болницата от преди два дни Simple Smile. Бях на отворените врати и акушерката го каза!

Здравейте, 2300 е самото раждане или се включва и болничния престой? Благодаря.
Аз платих 2200 за раждането и целия престой миналата седмица /нормално раждане/. Бебка стоя 5 дни на антибиотик след това и не са ми взели и 1ст. За нейния престой. Т.е. 2200 общо за раждането и престоя на мама и бебе.

# 212
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Аз не съм доволна от отношението в реанимация и от неонатологията.
Помощта за кърмене, реална такава беше единствено в лицето на една акушерка. Първоначалната "помощ" като донесоха малкия беше протоколна и проформа - ами ето той не иска са сучв, дайте му бутилката.. И толкоз Blush

Със сигурност няма общо с държавна болница, но и цената също в крайна сметка.

# 213
  • Мнения: X
Вълшебство, как си спомняш какво е било в реанимация, аз бях под "упойка" и всичко ми беше, като в сйн.
Какво не ти хареса?
А  в неонатологията не си доволна, от кое?

# 214
  • Мнения: 6 542
При мен само някои от бебешките акушерки и санитарките бяха дръпнати 😁
Греда, и аз си спомням всичко, упойката беше само обездвижване от кръста надолу.

# 215
  • Мнения: X
На мен всичко ми беше в мъгла в реанимация.
Никой не е бил дръпнат.Но за мен е важно  да си вършат работата професионално.

# 216
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Вълшебство, как си спомняш какво е било в реанимация, аз бях под "упойка" и всичко ми беше, като в сйн.
Какво не ти хареса?
А  в неонатологията не си доволна, от кое?

Знаем, че за теб е топ ъф дъ топ.
Ама може ли да има и друго мнение?
Или всяко различно мнение е плод на халюцинации Grinning
Имам познати, които споделят същите впечатления.
За мен професионалисти има и в държавните болници, в частните плащаш точно за отношение и условия.

# 217
  • Мнения: 227
Ох, малко по-назад бях задала въпроса точно за отношението, понеже и мои приятелки споделиха,че не са никак доволни и аз останах много учудена. Дано не са прави. Не че искам да ме галят с перце, но все пак не ми се кара с намръщени и сопнати акушерки.. Подкрепям мнението,че професионалисти има навсякъде, а в частна болница плащаш именно за комфорт и отношение Simple Smile

# 218
  • Мнения: 18 471
Някой път отношението е двустранно. Не казвам, че разказаните случаи са такива, но има хора, които си мислят, че като си плащат, около тях всички са обслужващ персонал.

Например, аз не разчитах на помощ нито за кърмене, нито за обслужване на бебето. Това, което чух като съвети от акушерките,  беше по-адекватно от съветите в държавна болница 9 години по-рано, но как да кажа...далече са от познанията на консултант по кърмене. Но, определено не очаквах, че акушерката по време на раждането ще си вдигне блузата да ми покаже кои мускули трябва да ангажирам при напъните или, че ще се сети да ми донесе нещо за хапване след раждането, защото докато чакам пълно разкритие няколко часа по-рано, съм споменала, че съм гладна.

Специалисти в държавните болници има, факт. Ама и те са безсилни, когато се налагаслед клизма жените да се редят на опашка пред единствената работеща тоалетна на етажа. В която я има тоалетна хартия, я не.

# 219
  • Мнения: 16 871
Моя близка роди в срая на април, също се оплака от жените (акушерки?), грижещи се за бебето. Най-фрапантното ми беше за една, която не си беше измила ръцете след пуш пауза Flushed и миришеща на цигари пипала бебето и му отваряла устата да засуче...

# 220
  • Мнения: 227
О, монетата винаги има две страни. Разкази различни, всеки сам трябва да си преценява и отсява. Аз оставам безпристрастна засега, скоро ще имам личен опит и ще знам  Simple Smile

# 221
  • Мнения: X
Аз не бих имала притеснения да накарам миришещата на цигари да си измие ръцете пред мен или да й направя забележка, че не ми е приятно.
Вълшебство, не приемай въпросите ми като заяждане.

# 222
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Някой път отношението е двустранно. Не казвам, че разказаните случаи са такива, но има хора, които си мислят, че като си плащат, около тях всички са обслужващ персонал.

Например, аз не разчитах на помощ нито за кърмене, нито за обслужване на бебето. Това, което чух като съвети от акушерките,  беше по-адекватно от съветите в държавна болница 9 години по-рано, но как да кажа...далече са от познанията на консултант по кърмене. Но, определено не очаквах, че акушерката по време на раждането ще си вдигне блузата да ми покаже кои мускули трябва да ангажирам при напъните или, че ще се сети да ми донесе нещо за хапване след раждането, защото докато чакам пълно разкритие няколко часа по-рано, съм споменала, че съм гладна.

Специалисти в държавните болници има, факт. Ама и те са безсилни, когато се налагаслед клизма жените да се редят на опашка пред единствената работеща тоалетна на етажа. В която я има тоалетна хартия, я не.


А, ясно. Негативното мнение може да е единствено плод на халюцинации или просто щото ти си крив Grinning
Да вземем да прекръстим темата на "Да похвалим МБАЛ Надежда", та да е ясно и да не се хабя да пиша Bowtie

Отношението не понякога, а винаги е двустранен процес. По тази причина рядко получавам грубо отношение, понеже съм идиотски позитивен човек и си се радвам на малките неща. Та и в хипотезата с "Аз си плащам, вие сте ми длъжни" трудно мога да вляза.
Но да, очаквам подкрепа за кърмене и обяснения за как се обгрижва бебе, предвид, че за пръв път хващаш такова. И не знам ако не от персонала на родилно от кой трябва да го очаквам. Майка ми преди 30 години не е имала нужда от консултанти по кърмене и уроци за родители, именно защото персоналът в тези отделения си е вършел работата.
И не говоря само за Надежда.
Не е ок в реанимация, докато не знам къде се намирам сутринта и зверски ми се вие свят, да слушам само - Ама хайде де, не искаш ли да си видиш детето.. Виж момичето как стана бързо, пък ти.. Ето сега нея я караме при бебето й..
На някои може да действат мотивиращо, на мен - не. Коментари как леглата в реанимация трябва да се освобождават бързо ама "аз какво да направя като има като таз, дето не искат да стават". И след 2 часа неуспешни опити да се задържа на крака, все пак викнаха лекар, който ми пусна допълнителна банка и ми просветна.
Не е ок да докараш бебе на майка, която ражда за пръв път, да изрецитираш с досада нещо за кърменето и - еми ок, не става, ей ви шише и да си излезеш. А това ти дали изобщо знаеш какво да го правиш това бебе, все таз. Добре, че наистина ходих на лекции преди това и изгледах половината youtube.
Не бяха ок също обясненията за къпане и т. Н. щото също бяха проформа.
Не е ок да го прибереш бебето зверски подсечено вкъщи.

Тъй де, може би аз да съм имала твърде нереалистични изисквания и очаквания.
Също не мога да сравня в пълнота с държавна болница, тъй като не съм била в такава. Но е факт, че многото пациенти или други фактори не им правят добра услуга, защото отзивите от преди и сега са различни покрай мен.

# 223
  • Мнения: 227
Наистина са препълнени и това е факт,които дори акушерките си казват. Капацитета им е в пъти надвишен, явно от това идва всичко. Онзи ден акушерка каза,че са започнали да слагат втори легла в единичните стаи..

# 224
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Наистина са препълнени и това е факт,които дори акушерките си казват. Капацитета им е в пъти надвишен, явно от това идва всичко. Онзи ден акушерка каза,че са започнали да слагат втори легла в единичните стаи..

Не искам да ме разбираш погрешно.
Вероятно пак бих избрала Надежда.
Но просто е хубаво да си с реалистична нагласа, щото може би на мен идеята, че всичко е прекрасно и цвятя и рози ми изигра лоша шега.
Желая ти най-положителното и прекрасно раждане Heart

Всъщност в столовата наистина имаше рози по масите Heart

Общи условия

Активация на акаунт