За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 76

  • 27 944
  • 751
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 685
Момичета, сега забелязах на малката (4++) ситен обрив по главата. Наподобява лишеи. Как сте се справяли с това?

# 286
  • София
  • Мнения: 39 761
Момичета, сега забелязах на малката (4++) ситен обрив по главата. Наподобява лишеи. Как сте се справяли с това?
Кел/крусти?
Аз използвах Мустела (със синът ми). С щерката мажех със зехтин и разресвах. Мустелата е значително по-чист метод от зехтина.

За чашите с накрайници и шишета със сламки...
Синът ми пропи вода късно. Чашите с накрайници на Авент не му допаднаха и така и не успя да пие с тях. Бях взела и мек и твърд накрайник.
Минах на шишета със сламки (дебели, тънки,...). Сламките ги миех с четчица. Мисля, че в един от комплектите на Авент имаше малка четка. Даже и в момента я използвам за миене на сламки (имам буркан с дебела сламка).

# 287
  • Мнения: 2 836
Момичета, препоръчайте ми онлайн книга (че съм в чужбина)  за отглеждане на бебе или някакъв полезен сайт, за да прочета повече за новородени (скоро ще раждам), благодаря ви предварително

# 288
  • Мнения: 7 776
Не знам дали владееш английски, но ето https://www.askdrsears.com книгата му е The baby book, няма начин да я няма в чужбина по книжарниците. Тук също пускат добри статииhttps://www.babycenter.com, сайтовете на съответната Ла Лече Лига в страната, която се намираш също. За кърменето, този тема https://m.bg-mamma.com/?topic=1112168, в първи пост има линкове към полезни блогове като този на Хедра,към библиотеката пълна с преведени материали, към препоръките на здравни организации, има книги, които можеш да си потърсиш в книжарниците при теб, абе въобще желание за четене да има.

Последна редакция: ср, 01 май 2019, 13:29 от LittleCactus

# 289
  • Мнения: 6 198
Само първият месец стерилизирах,още карам с бочко за миене и отделна гъба за неговите неща.
Моят пие вода от всичко-сламка,неразливаща и от малка чашка, не съм го насилвала,само предлагах различни и към годинката се научи и на трите.Млякото си го пие от шише с биберон.
Никога не е имал реакция от ваксините,по 3 наведнъж сме слагали.Температура е вдигал веднъж от претопляне зимата,така ми седят и панадола и нурофена и свещичките
Педиатърката ми е казала до 38.5 нищо,организма сам да се бори.

# 290
  • Мнения: 260
Момичета на нас ни слагаха ваксина вчера, казаха ни да купим Туя на малката, някакви малки хомеопатични топченца, с тях по лесно приемали ваксината, дава се една седмица след ваксината по 5 топченца разтворени във вода, някой използвал ли е

# 291
  • Мнения: 35 102
Аз не. Чувала съм за тях. Но съм ползвала само Панадол и  веднъж Куул пач. Само след една ваксина имаше наистина висока температура, за която помогна пач-а.

# 292
  • София
  • Мнения: 3 715
Аз давам туя по пет топчета, разтворени във вода, но само три дни /преди ваксина, в деня на ваксината и деня след това/. До сега само веднъж е вдигал 37,8 и с лепенка Куул пач я свали. Като цяло винаги слагам лепенка в момента на ваксинирането, защото са ми казвали, че действа обезболяващо и успокояващо на мястото на ваксиниране.

# 293
  • Мнения: 260
Аз давам туя по пет топчета, разтворени във вода, но само три дни /преди ваксина, в деня на ваксината и деня след това/. До сега само веднъж е вдигал 37,8 и с лепенка Куул пач я свали. Като цяло винаги слагам лепенка в момента на ваксинирането, защото са ми казвали, че действа обезболяващо и успокояващо на мястото на ваксиниране.
Да и аз слагам лепенка с гел и помага доста

# 294
  • Перник
  • Мнения: 435
Моята педиатърка ми каза дори да сложа по един куулпач на всяко краче 30 мин преди да отидем на ваксина. След ваксината препоръча да дам 2.5 мл панадол еднократно.

# 295
  • Мнения: 35 102
На моя не му е болезнено мястото след ваксина. Сеща се, че се е случило нещо, когато си види лепенката вечерта преди къпане и почва да плаче Wink

# 296
  • Мнения: 635
Моята педиатърка винаги ми казва след ваксина да и давам профилактично панадол но аз не давам. Пробвали сме със кул пача но от тях плаче още повече. Още в кабинета и слагах, е докато не я махна не спираше да плаче. Странно човече си имам Grinning

# 297
  • Мнения: 6 198
Цеци да не плаче защото е студена самата лепенка?Аз я разтърквам и затоплям преди да я сложа след самата ваксина на убоденото място,да успокои кожата и до сега никога не се е възпалявала кожата или да се подуе мястото.Иначе е същата работа,сваля я веднага когато я докопа.Педиатърката ме беше посъветвала ако ползвам при температура да слагам лепенката на гърба под бодито за да не може да се свали от него или да падне.

# 298
  • Мнения: 595
От град на морето сме и ще водя утре малкия на плажа, за пръв път мисля да взема тези памперси за вода - не че ще се  мокри ама така да се попече.Те пропускат ли пясък?

# 299
  • София
  • Мнения: 39 761
От град на морето сме и ще водя утре малкия на плажа, за пръв път мисля да взема тези памперси за вода - не че ще се  мокри ама така да се попече.Те пропускат ли пясък?
През замият памперс - не. Пясък може да влезе отстрани при крачетата или на гърба/корема.

Общи условия

Активация на акаунт