През юли ДЕКЕМВРИЙЧЕТА се обаждат с ритничета!

  • 18 815
  • 279
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 324
Здравейте отново ! Малкото лежане в болница стана много но вече всичко мина и съм си отново в къщи. Правиха ми серклаж - всичко мина добре! От вчера ходя и на работа - вярно че обещах на Доктора но според мен там си почивам по - добре. Вкъщи - кандидат гимназист , бъдещ първокласник и мъжът ми , на всичкото отгоре и живеем врата до врата със свеки - е това почивка ли е питам!!! На работата си ми е добре ръководя екип от 5-6 момчета и те ме гледат в устата. Е как да обясня на Дока че наистина ми е по добре там!
Точно преди болницата си намерих книжката АЗ СЪМ БРЕМЕННА с която изкарах предишните си бременности препоръчвам я на всички там подробно е обяснено всичко включително и най дребните оплаквания , изследвания и то седмица по седмица. Точно това забелязах че дразни най много лекарите като им се задават маловажни ( за тях ) въпроси . Ама това че си бременна за първи път - си е твой проблем тези неща не ги вълнуват. Та от тази книжка си черпя необходимата ми информация и тя според мен е напълно достатъчна. Освен това пише и за развитието на бебурчо седмица по седмица - кога си има нокти , косичка,кога успява най-после да си лапне пръстчето ит.н. което си е много вълнуващо и за мен и за децата  , непрекъснато ме карат да им чета.
Та такива  ми ви работи с мен . Лека седмица на всички

# 61
  • Мнения: 3 324
Ей забравих да ви се похваля - вече се ритаме с някои хора. Само до преди няколко дни и аз усещах всичко изброено до тука от вас но вече 3-4 дни направо си ме пробва на опън и шутинг. Не боли още разбира се но си е съвсем определено усещане .
Жалко че не се е състоя срещата ви - може по натам да се разберем нещо. Има ли някой от южните квартали. Аз живея и работя в Бъкстон или Манастирски ливади според някои карти не знам със сигурност( те и в общината не знаят - водят ни когато както им отърва) но понеже ми е забранено да пътувам , да стоя права дълго и т.н. не смея да слизам до центъра още, пък и ме оперираха преди 1 седмица все пак.

# 62
  • София
  • Мнения: 6 810
Ей, да се похваля и аз -  от днес усещам бебето. Даже от снощи, като се върнах от концерта на Ерос легнах, задрямах и по едно време се събудих и усещах много отчетливо мърдане ниско доли в корема, но реших, че  от превъзбуда и недоспиване си въобразявам. Обаче явно си е било истина, днес на няколко пъти го усетих! Laughing

# 63
  • Мнения: 572
Zdraveite Simple Smile
Da se vkliucha i az vuv tozi forum poneje i az sum prez dekemvri, na 4-ti. Simple Smile

  bouquet

здрасти, pebble, добре дошла  smile3525

# 64
  • Мнения: 146
Здравейте! Много е готина темичката и бих се радвала ако ме включите и мен към списъка с декемврииски мами. Аз чакам първо бебе и термина ми е на 18.12.2006г.. Още не съм го усетила да рита, но и корема непрекъснато ме боли от колита и си мисля, че се движат газове по червата ми. Дано да го усетя скоро за да се успокоя, че е добре.  Hug

Много ви се радвам като ви чета и сте ми много полезни с информацията, която обменяте.
Мерси много!

# 65
  • Мнения: 3 376
Pebble,Net добре дошли!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Леко бременее и сладки бебчета Hug Всички мами тук са много сладкодумни и отзивчиви,така че не се притеснявайте да питате каквото ви интересува.На мен много ми помагат Wink
Така се радвам,че ви открих  Hug

# 66
Мда, аз пак видях твърде късно новата тема и се чудя защо оттатъка никой вече не пише.Нямаше ме извество време, че правихме сватба и после бяхме малко на почивка, но вече ви чета редовно.
Лено, със сигурност не ти е лесно, но моя много добра приятелка беше с резултат 1:150 на БХС миналата година. А тя беше на някакви хормони преди да забременее, че имаше проблеми и отдавна иска дете, и шока беше пълен. Престраши се и ходи на амниоцентеза и се оказа, че детенцето си е съвсем здраво. И сега е едно много сладко и енергично момченце. Не се притеснявай излишно, тези резултати нищо не означават.
По този повод аз реших да пропусна БХС-то, но в понеделник съм на 3-Д в МЦ Фемина, та после ще докладвам.
А относно книгата Аз съм бременна, една приятелка ми я даде, но не мога да сравнявам, защото други нямам. Обаче ми направи впечатление, че текстовете от тази книга, в по-голямата си част са публикувани в този сайт в темата Бременност и после се отива на Развитие на бременността, често срещани проблеми, после Първи месец, Втори месец и така до Девети. Едва ли откривам топлата вода, но все пак, ако някой не го е видял.

# 67
  • Мнения: 572
Добре дошла и на  smile3525 NET!
pebble, Net, кажете си годините, кое детенце чакате подред и ако знаете и пола?
Ние си имаме една магьосница тук, която ни радва с красоти и ни открива темичките  Simple Smile - SHREW. Можеш ли да ги включиш в списъка с термините?

# 68
  • sofia
  • Мнения: 1 475
Привет мамита!
  При мен едно мине, друго се появи - сега пък като се сабудих тази сутрин нещо ме досърбя под блузата и като се погледна - целия ми корем и около гърдите се люпи като лишеи #Crazyе  направо откачих Sick да кажеш че много сам качила - само 2 кг, нито корема ми е много голям, да речеш че е от разпъването....обадих се на една моя приателка която е дерматоложка - каза правиш лека инфекция на кожата. Дето се вика - честито! Утре чакам да ми излезе БХС, ако и там има нещо - е направо незнам вече.... Praynig Дано малкото шушенце поне е добре вътре. Praynig
 

# 69
  • София
  • Мнения: 6 810
Споко за кожните проблеми. вероятно е от крема ти, с какво се мажеш?
Момичета, за колко време изизат резултатите от БХС?

# 70
  • sofia
  • Мнения: 1 475
Ох, с тая мойта латинска клавиатура егати и правописа излиза, като неграмотна, "ъ"-то хич го няма в някои думи:lol:

# 71
  • sofia
  • Мнения: 1 475
Ами до сега не съм се мазала с нищо специално, ползвам си старите лосиони за тяло, понеже нищо не качвах и нямах кой знае какъв корем....

# 72
  • София
  • Мнения: 6 810
Мда, ама през бременността кожата става по-чувствителна. Или ако си купила нов душ-гел, сапун... Wink

# 73
  • Мнения: 68
Благодаря ви за подкрепата, момичета  Hug.
Днес съм по-спокойна - аз по принцип не се шашкам много лесно, ама нещо тази бременност ми е разбъркала разума и реагирам нетипично за мен  ooooh! Бая изчетох за амиоцинтезата и осъзнавам всички плюсове и минуси, ама вие поне ме разбирате как може да се почувства чонек при една не чак толкоз добра новина. И това с личното решение направо ме побърква - по-добре да ти нареждаха какво да правиш. Ще я видя доки какво ще каже и тогава ще взема решение - най-вероятно ще се подложа на това, защото ще съм по-спокойна, че на бебчо поне част от нещата със сигурност му ги няма - иначе все ще ми се мота някоя мисъл из главата...

Понтес, стискам палци за четвъртък! Аз вероятно тогава ще ходя при гинеколожката!

Апропо, и аз съм около Западен парк - в Илинден, до градинката Simple Smile

# 74
  • София
  • Мнения: 721
Момичета, за колко време изизат резултатите от БХС?
Klemy, резултатът излиза за 4 работни дни ако си го направиш директно в Майчин дом.
mama-shushi, мажи се с нещо по-специално за бременност, по-мазничко. Тя дерматоложката сега ще ти даде де. Но примерно като мине сега сърбенето пробвай Гела против стрии на Мустела - толкова е мазничък, че никакви сърбежи няма!
Лено, а така - спокойно и ако трябва ще си я направим тая амниоцентеза! Чакаме да кажеш какво ти е казала лекарката.

Добре дошли на новите мами и мноооого любов и занапред на elitza_elitza (чакаме снимки, младоженкатаа!)

Аа, и ако мислите, че ще ме стреснете, че всички мами почти сте в Западен парк...хо хо, първа ще дойда ако направите среща  smile3508

Общи условия

Активация на акаунт