Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 70

  • 51 018
  • 767
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 10 642
Здравейте,
Започвам 3ти опит с 1бр. Елонва 150 от утре. Следващ преглед в събота. Предишните опити бях с Бенфола и Гонал Някой с отзиви за Елонвата?
https://www.bg-mamma.com/?topic=1120301.msg38941891#msg38941891

# 391
  • София
  • Мнения: 1 358
Благодаря, Нандин!

# 392
  • Мнения: 410
Здравейте, момичета. В момента съм в стимулация с Гонал, дозата ми е 125. Днес е 7 ден,но чувствам тежест в корема и кръста, която се усилва при движение и сядане. Утре съм на преглед, но ми се искаше да чуя и други мнения дали и Вие сте имали подобни усещания. Късмет на всички!

# 393
  • Мнения: 175
Здравейте, мойта стимулация беше преди една година, и доколкото си спомням имах болки ниско долу и кръста. Бях стимулирана със Гонал, менопур и още нещо беше към края на стимулазията.
 ( Аз тогава бях при д-р Даниел Димов в Шумен)

# 394
  • В дън горите тилилейски
  • Мнения: 478
Ако имаш повечко фоликули е нормално на този етап от стимулацията да усещаш тежест и дискомфорт в таза.

# 395
  • Мнения: 410
Здравейте мили момичета. Отново имам питане към вас. Днес е 9 ден от стимулацията ми с Гонал и последен. Докторът ми се страхува да не се стигне до хиперстимулация,защото много бурно реагират яйчниците ми с доза 125. Отбягва въпросите ми ли колко фоликула имам и подробности,но видях,че записа в документите ми около 5-6. На 8 ден от стимулацията Естрадиола беше 2300, а днес е 2000. Притесни ме този спад дали е нормален, Вие как мислите? Пункцията ще е в събота.

# 396
  • Мнения: 217
Не е ок да спада естрадиола, а факта че крие от теб броя е много странен. На моите прегледи ги гледахме заедно и на висок глас казваше на мед сестрата размерите. След което ги обсъждахме и накрая въвеждаше всичко в самия протокол, като стравняваме от предходния преглед.

# 397
  • Мнения: 1 433
Често се случва Е2 да спада леко преди пункция, не се тревожи, всичко ще е наред. Успех!

# 398
  • Мнения: 20
Здравейте, момичета Blush Вече си получих Заповедта от фонда и се чудя как стои въпросът със започване на стимулации за ИКСИ  през юли и август /горещините имам предвид/. Ще правя процедурата в Тутракан и от там ми казаха, че ще работи клиниката и ме викат за изследвания и преглед на 2-ри ден от цикъла. Започна да ме човърка мисълта защо повечето клиники не извършват процедури през този период - заради горещините или заради отпуски и почивки на специалистите...? Успех на всички Revolving Hearts

# 399
  • Мнения: 175
И аз съм в Тутракан миналия месец взех заповедта. И от клиниката ми казаха да им звъня 1-2 ден от цикъла за да се запиша за 12 ден от цикъла. В август месец май клиниката е затворена ама несъм сигурна. Така бях чула

# 400
  • Мнения: 410
Asya92 Миличка мисля, че нямаш място за притеснение. Големите клиники не почиват през лятото, все пак това е един непрекъснат процес. Успех и пухкав финал. :*

# 401
  • Мнения: 20
И аз съм в Тутракан миналия месец взех заповедта. И от клиниката ми казаха да им звъня 1-2 ден от цикъла за да се запиша за 12 ден от цикъла. В август месец май клиниката е затворена ама несъм сигурна. Така бях чула

Вчера звънях на регистратура, казаха, че ще работят. Иначе аз съм при Б. Бойчев и той ми каза, че най-вероятно ще съм по къс протокол и след получаване на заповедта да отида на 2-ри ден от цикъла. Пръв опит ми е /надявам се и последен/ Hearts и имам много неизвестни и въпроси в главата, но вярвам, че всичко ще е наред Heart Decoration

# 402
  • Мнения: 1 914
И аз ще си получа днес заповедта. Първи опит ще ми е. Още довечера ще звънна на акушерката да се разберем как ще действаме по-нататък.

# 403
  • Мнения: 784
Много от клиниките наистина почиват през лятото, но това е до политика. Ако имат недостиг на персонал и всички искат лятото отпуск е по-добре да затворят, отколкото да се натоварват излишно. Все пак и там работят хора.

# 404
  • София
  • Мнения: 1 358
Здравейте,
Днес ми е 5 ден от МЦ и 4 от стимулация. Бях на преглед и пуснах хормони. Резултатите след това са:
LH - 2,4 IU
Estradiol - 961,4 pmol
Progesterone - 0,882 nmol
десен яйчник 6 Ф, ляв 2Ф, около 9мм бяха.
Добавиха ми от днес още Мериориферт 2 х 150 + цетродит 0,25
Как ви се струват? Относно мериоферта, дадоха ми ампулите само, продават ли от малките спинцовки и игли? Малко ми е притеснено, защото си сега съм била само с писалки и не знам дали ще се справя така.

Общи условия

Активация на акаунт