Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 74

  • 36 016
  • 723
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 10 642
За вливките незнам,но Достинекса е за сваляне на Пролактина.Поне на мен ми го изписаха в деня на трансфера,защото го бях качила
И при хиперстимулация го изписват

# 391
  • Мнения: 1 845
Момичета, да се похваля,няма го ЗФ.Започнахме така чаканата стимулация: с Елонва вчера-1ви ден от мц,като не поиска да пускаме хормони. на 7-ми ден ще съм на преглед и хормони. Моля,ако някоя от вас е стимулирана с елонва да сподели опит🙏🏼🍀

# 392
  • Мнения: 1 416
Аз,ама резултата хич не беше добър.Я има,но качеството беше най-лошото досега.Незнам доколко препаратите играят роля в качеството на яйцеклетките де.Аз си имам проблем с това,но не свърши добра работа.Иначе Елонвата е екстра,биеш 1 път и 5 дни няма боцкане.

# 393
  • Мнения: 61
Здравейте, предстои ми биопсия на матката. Ще може ли малко информация как протича, остава ли се в болницата за през нощта, кога са готови резултатите?

# 394
  • Мнения: 384
Здравейте, предстои ми биопсия на матката. Ще може ли малко информация как протича, остава ли се в болницата за през нощта, кога са готови резултатите?

Здравейте, биопсията протича като обикновен гинекологичен прглед. Прави се за не повече от 5 min. Не е необходим болничен престой. Има леко кървене след процедурата. Ако е за имплантационен прозорец, резултата е готов след около месец. За останалите срокът е седмица

# 395
  • София
  • Мнения: 10 642
Момичета, да се похваля,няма го ЗФ.Започнахме така чаканата стимулация: с Елонва вчера-1ви ден от мц,като не поиска да пускаме хормони. на 7-ми ден ще съм на преглед и хормони. Моля,ако някоя от вас е стимулирана с елонва да сподели опит🙏🏼🍀
Аз бях с Елонва. Резултата - 9 извадени яйцеклетки (на 42г бях), 2 от тях незрели, останалите 7 се оплодиха. До 5 ден се развиха 4 ембриончета, като едното изоставаше и го изчакаха до 6ден, но не ставаше за замразяване. 3 прекрасни (поне на външен вид) ембриона трансферирахме, хванаха се 2, едното спря да се развива в 7г.с. Другото е на 1г.4м

Последна редакция: сб, 29 юни 2019, 10:17 от Nandin

# 396
  • Мнения: 1 845
Момичета, да се похваля,няма го ЗФ.Започнахме така чаканата стимулация: с Елонва вчера-1ви ден от мц,като не поиска да пускаме хормони. на 7-ми ден ще съм на преглед и хормони. Моля,ако някоя от вас е стимулирана с елонва да сподели опит🙏🏼🍀
Аз бях с Елонва. Резултата - 9 извадени яйцеклетки (на 42г бях), 2 от тях не зрели, останалите 7 се оплодиха. До 5 ден се развиха 4 ембриончета, като едното изоставаше и го изчакаха до 6ден, но не ставаше за замразяване. 3 прекрасни (поне на външен вид) ембриона трансферирахме, хванаха се 2, едното спря да се развива в 7г.с. Другото е на 1г.4м
Еееех, Нандин, да вдъхна ми надежда🍀да ти е живо и здраво детенцето❤ Аз съм на прага на 40-те,АМХ ми е за сега 2,7 инхибина също е добре,но от 1,5 г. едва направихме 2 ембриона на 6ти ден+клетки от клостил,които са замразени и сега с елонвата с Перси се надяваме да направим по-добра реколта. Имам и стимулация по дълъг протокол,но от 8Я,всички се оплодиха,до 4-ти ден всичко беше перфектно и след това няколко спряха развитие,другите забавиха и не стигнахме до бластоцист. С мъжки фактор сме,като последния опит имахме успех със “зоната” да отсеем добри плувци и наистина станаха ембриончета,макар и на 6-ти ден.Перси е много обнадеждена този път и снощи беше мн мн позитивна за този ни опит.
И още нещо да попитам-т.к. не съм пускала от 1г. ТСХ искам да го пусна с хормоните др седмица(на чист ден),какво друго ще ме посъветваш да пусна като издледвания? Имам една биохимична от инсеминация и се установи тромбофилия,нямам нк клетки (т.е.9 % само),кариотипа ни е ок.

# 397
  • София
  • Мнения: 147
Аз бях с Елонва. Днес ми беше пункцията. Имам 18 извадени яйцеклетки и 2 презрели. Ще Ви информирам след 5 дена как са се развили нещата. Правиха ми предпоследните два дена вливка с калций и приемам по 1 таблетка Достинекс за избягване на хиперстимулация. На 35г. с АМХ 1.6.
А за пускане на ТСХ по време на стимуляция мисля, че не е удачно. Аз си го следя всеки месец, тъй като имам Хашимото. Преди стимулация винаги гледам да съм го пуснала.

# 398
  • Мнения: 1 845
Аз бях с Елонва. Днес ми беше пункцията. Имам 18 извадени яйцеклетки и 2 презрели. Ще Ви информирам след 5 дена как са се развили нещата. Правиха ми предпоследните два дена вливка с калций и приемам по 1 таблетка Достинекс за избягване на хиперстимулация. На 35г. с АМХ 1.6.
Страхотна бройка,Ели🍀стискам палци да се оплодят всички и станат прекрасни бластоцистчета🙏🏼🤞
Странно ми беше,че Перси не преброи антралните фоликули,а само погледна за ЗФ и лигавицата и каза-браво,добре си изчислила колко линдинет да пиеш🙄

# 399
  • София
  • Мнения: 147
На 2 ден от цикъла, когато ми започна стимулацията и на мен не ги брои. Извърши само ултразвуков преглед, за да види дали всичко е наред за започване на стимулация. Като отидите на следващия преглед тогава ще Ви ги броят и мерят.
Аз съм много разочарована от лабораторията. Внимавайте с нея. Следете си нещата. С опасност съм да получа хиперстимулация точно заради техен пропуск най-вероятно. Естрадиола на 6 ден- 1660, на 8 ден- 1600,на 9 ден- 3666. Акушерка ми намекна, че есърадиола няма как да ми е на 8 ден 1600 и за 1 ден да стигне 3666. Нещо са объркали в лабораторията. Мислех, че е добра лаборатория, но с тази недопустима грешка им нямам вяра вече.

# 400
  • София
  • Мнения: 10 642
Абсолютно възможно е естрадиола да скочи двойно за 24ч.
Случвало ми  се е и няма как да е грешка, защото сама съм си правила изследванията

# 401
  • Мнения: 6 048
Devilche, каква е тази "зона", с която сте подбрали сперматозоидите?
Да ви питам, при стимулация с Кломифен цитрат, фоликулите по-бързо ли нарастват? Този месец решихме да пробваме така и резултатът беше цял 1 фоликул, който на 7ми ден беше 18 мм. Ясно е, че не съм реагирала на стимулацията. Извадихме яйцеклетката, но не се е оплодила, което ми се случва за първи път. Досега за 3.5 години нямам случай на неоплодена яйцеклетка, всички са стигали поне до 3-4 ден. И се чудя кломифена ли я е форсирал така... Не измерихме и хормони преди пункцията, кой знае ЛХ колко ми е било, защото на пункцията казаха, че фоликулът е много "напрегнат" , явно пред спукване точно. Казаха, че яйцеклетката е имала забележки.

# 402
  • София
  • Мнения: 132
Момичета, да се похваля,няма го ЗФ.Започнахме така чаканата стимулация: с Елонва вчера-1ви ден от мц,като не поиска да пускаме хормони. на 7-ми ден ще съм на преглед и хормони. Моля,ако някоя от вас е стимулирана с елонва да сподели опит🙏🏼🍀

И моята стимулация в Надежда беше с Елонва на 35 г. - 4 зрели фоликула, 1 се пукна преди пункцията, останалите 3 яйцеклетки се оплодиха. Единият ембрион спря да се развива на ден 3, останалите станаха не перфектни, но добри бластоцисти единият от които е на 1 г. 7м.

# 403
  • София
  • Мнения: 3 412
Момичета каква е цената на Елонва в Надежда и цената на другите препарати ако има такива които се приемат успоредно с нея. С 2 думи колко излиза една такава стимуация.

# 404
  • Мнения: 1 521
Аз също бях с Елонва. Голям рай... едно боцкане и забравяш.
Извадих 17 яйцеклетки , 2 презрели, 15 оплодени, до 5 ден останаха 9.

“Зоната” е вид селекция на сперматозоидите.

Общи условия

Активация на акаунт