Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 31

  • 112 609
  • 952
  •   1
Отговори
# 930
  • London
  • Мнения: 6 732
То ще е доста трудно да го огранича от числата те са навсякъде . Ще трябва да мисля нещо което да го разсейва
Аз пък мисля обратното, че един истински аутист не се чувства добре, ако вървиш против стереотипите му. Стресиран, нервен, ядосан.....още по-зле, по-скоро опитай да го водиш повече навън така че да може да е извън цифрите било на хартия, гумени, на телевизия. Ако това ще те успокои моя син беше много запален по тях, но ги надрастна сам.....не съм насилвала нещата. Въпросът е, че ако сина ти е с аутизъм той винаги, винаги ще има тесни специализирани интереси. Те ще се променят, ще му омръзват,но просто винаги ще ги има. Трябва да го приемете. Ако е различно то това значи, че просто е с някаква друга диагноза. Разбира се, според мен нещата винаги вървят към по-добре.....дори и в това отношение, всичко с годините става по-поносимо.

# 931
  • Мнения: 42
То ще е доста трудно да го огранича от числата те са навсякъде . Ще трябва да мисля нещо което да го разсейва
Аз пък мисля обратното, че един истински аутист не се чувства добре, ако вървиш против стереотипите му. Стресиран, нервен, ядосан.....още по-зле, по-скоро опитай да го водиш повече навън така че да може да е извън цифрите било на хартия, гумени, на телевизия. Ако това ще те успокои моя син беше много запален по тях, но ги надрастна сам.....не съм насилвала нещата. Въпросът е, че ако сина ти е с аутизъм той винаги, винаги ще има тесни специализирани интереси. Те ще се променят, ще му омръзват,но просто винаги ще ги има. Трябва да го приемете. Ако е различно то това значи, че просто е с някаква друга диагноза. Разбира се, според мен нещата винаги вървят към по-добре.....дори и в това отношение, всичко с годините става по-поносимо.
Да ти кажа то и ние незнаем кво е няма типични симптоми или поведение  играе със играчките по предназначение но се случва да повтаря модела на игра. Интересното е че ако му дадеш нещо с много части все се опитва да сглоби  цифри и е доста изобретателен. Ние също не го ограничаваме но гледаме да разнообразява че като почне да брой отива над 100 с тая мания и още някой характерни нарушения може би влиза в спектъра  за жалост  но пък времето ще покаже дали е това или не

# 932
  • Мнения: 1 400
По-добре е да използвате специалните му интереси, за да привлече те вниманието му и към други неща. Просто ги комбинирате по подходящ начин с цифрите.

# 933
  • Мнения: 76
Здравейте,
Търся детска градина за синът ми с аутизъм и по-конкретно за София. Можете ли да ми препоръчате място където приемат добре децата и се занимават с тях? Може и ЧДГ!
Благодаря 🌺

# 934
  • London
  • Мнения: 6 732
Синковеца

# 935
  • Мнения: 2 140
Здравейте, има ли сред вас родители на деца с диагноза Детски аутизъм, които вече са над 16 години? Досега детето ми беше с такава диагноза, F84, a сега имаме ново решение и диагнозата е Генерализирано разстройство на развитието със същия код. И още един въпрос, носи ли се в ТЕЛК за заверка или направо в Социално подпомагане и кога?
По-голямата ми дъщеря  на 13 год. е с диагноза ГРР, но я пишат F84.0, по-малката на 3 год. е с детски аутизъм.И двете епикризи са от "Св.Никола".

# 936
  • Варна
  • Мнения: 170
Здравейте,след колко време получихте писмо от ТЕЛК? При мен сега мина месец, 2 пъти се разкарвах между пощата и ТЕЛК-а,но без резултат. Миналата година бързо го получих.

# 937
  • Мнения: 2 140
Аз вчера звънях до ТЕЛК-Павликени. Отговориха ми, че ако съм предоставила достатъчно документи директно ще се обадят по телефона за получаване на решението на ТЕЛК.

# 938
  • Мнения: 309
Силни майчета, здравейте!
Как са вашите мъници с храненето?
Предпочитания какви имат и какво ги дразни примерно даден вид на храна и така споделете подбират ли си храната и дълго време хранят ли се с едно и също примерно?

# 939
  • Мнения: 19
Здравейте спешно ми е някой дали има телефон за връзка на Д-р Любляна Андреева преглежда в Плевен понеже на регистратура ми вдигнаха нервите

# 940
  • London
  • Мнения: 6 732
Май трябва да направим нова тема? Някой иска ли да се заеме? Предния път бая се мъчих....с тия копирания от предни теми. Бях като индианец заради това и не се наемам пак.....Joy

Излиза моя от днес ваканция.....имаше тържество с програма. Бяха научили танц децата, за пръв път участва в такова нещо. Беше научил чудно танца и накрая взе микрофона и пожела на всички Весела Коледа и Щастлива Нова Година. Беше в центъра на танца, беше невероятен. Най-добрия...не че е мой, но сияеше. Сцената го обича, а и той нея. Heart Eyes

# 941
  • Мнения: 3
Здравейте! Пиша по повод мои притеснения. Имам син на 1 ход.и почти 4 месеца. Притеснението ми е относно говора,произнася,някои срички не знам дали е целенасочено,предмети показва с пръст или с Цяла ръчичка,когато иска да излезем навън също сочи вратата,при вида на близък човек се радва,проходи на година и 2 месеца,обаче падна и сега не иска да се пуска особено сам,от два три дена започна да прави крачки сам. Нещото което ме притеснява е,че казваше чао,казваше на колко е годинки,но отскоро казва, само когато иска! Много е инатлив,иска да става на неговото.Имам сериозни притеснения,че става дума за аутизъм,но се надявам преди да го замъкна по лекарите,да ми кажете как се движат вашите деца?

# 942
  • Мнения: 309
Здравейте! Пиша по повод мои притеснения. Имам син на 1 ход.и почти 4 месеца. Притеснението ми е относно говора,произнася,някои срички не знам дали е целенасочено,предмети показва с пръст или с Цяла ръчичка,когато иска да излезем навън също сочи вратата,при вида на близък човек се радва,проходи на година и 2 месеца,обаче падна и сега не иска да се пуска особено сам,от два три дена започна да прави крачки сам. Нещото което ме притеснява е,че казваше чао,казваше на колко е годинки,но отскоро казва, само когато иска! Много е инатлив,иска да става на неговото.Имам сериозни притеснения,че става дума за аутизъм,но се надявам преди да го замъкна по лекарите,да ми кажете как се движат вашите деца?
Защо пък веднага да е с аутизъм? Защо изобщо всичко го мислите за аутизъм?
На такава възръст как да е детето сега преоткрива света си ще успее, не спирай да го учиш и насърчаваш!
И за моето казваха какво ли не ама ей го проблема друг се оказа.

# 943
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Анета, ти не вярваш на сестра си, която е и лекар.
Защо търсиш мнение във форума? Ние не те познаваме, нито детето. Искаш потвърждение на мнението си на всяка цена? Защо?

Послушай сестра си и работи над себе си.
Много деца на тази възраст се тръшкат. Фаза в развитието е.

# 944
  • Мнения: 3
Анета, ти не вярваш на сестра си, която е и лекар.
Защо търсиш мнение във форума? Ние не те познаваме, нито детето. Искаш потвърждение на мнението си на всяка цена? Защо?

Послушай сестра си и работи над себе си.
Много деца на тази възраст се тръшкат. Фаза в развитието е.
Анета, ти не вярваш на сестра си, която е и лекар.
Защо търсиш мнение във форума? Ние не те познаваме, нито детето. Искаш потвърждение на мнението си на всяка цена? Защо?

Послушай сестра си и работи над себе си.
Много деца на тази възраст се тръшкат. Фаза в развитието е.

Права сте! Може би,наистина проблема е в мен,сестра ми нашите,педиатъра-всички казват,че му няма нищо,но аз държа някой да потвърди! Наистина трябва да се успокоя,да престана да гледам тия клипове в нета и да се радвам да детенцето! 🙏❤ Благодаря Ви!🙏❤

Общи условия

Активация на акаунт