Прахосмукачка робот- 17. Рени, върни се!

  • 50 065
  • 764
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 7
Mimimoza, от станичното копче роботите се изключват нацяло. Най-често когато няма да се ползва дълго време, например ако няма да сте у вас седмица и повече, или ако ще го транспортирате някъде. Ако страничното копче е изключено няма да ви работи функцията за отложен старт да чисти робота докато вие не сте у вас. Той като си застане на базата си се зарежда и преминава в готовност.

Благодаря за разяснението! Simple Smile

# 391
  • Пловдив
  • Мнения: 51
Четох, четох, но не видях никъде отзиви за Mamibot. Имаше само питане. Ако някой има такава, моля да сподели . Гледах тази https://dedal-robot.com/MAMIBOT-Exvac-660-Robot-prahosmukachka , но един от посочените на първа страница сайтове има по-нов модел и на по-добра цена. Искам да поръчам две -едната за подарък, но се чудя за модела.
Може ли и малко отзиви, ако има за сайта https://www.myrobotcenter.eu/en/household-robots/vacuum-robots?brand=mamibot , а това е другия модел, който го има само там и цената е добра според мен.

# 392
  • Мнения: 22
Четох, четох, но не видях никъде отзиви за Mamibot. Имаше само питане. Ако някой има такава, моля да сподели . Гледах тази https://dedal-robot.com/MAMIBOT-Exvac-660-Robot-prahosmukachka , но един от посочените на първа страница сайтове има по-нов модел и на по-добра цена. Искам да поръчам две -едната за подарък, но се чудя за модела.
Може ли и малко отзиви, ако има за сайта https://www.myrobotcenter.eu/en/household-robots/vacuum-robots?brand=mamibot , а това е другия модел, който го има само там и цената е добра според мен.

Ето няколко коментара от немския амазон (и един два от испанския), положителни са. Не намерих отрицателни страни по отношение на цена-качество. Аз лично намам наблюдения.

От няколко седмици използвам Mamibot. Не харесвам просто елегантния дизайн, а просто всичко. Робота зизбягва многобройните ни препятствия. Преди всичко той има голяма смукатекна сила. Резултатът говори сам за себе си и контейнерът е лесен за изваждане и изпразване. Бихме закупили този Mamibot EXVac 660 отново.

Той е много плосък и минава под шкафове, не е много шумен, така че мога да направя и нещо друго в същата стая (например почистване). Дори ако можеше да върши услугите си само две години, веднага бих купил същия модел. Това би било много по-добро съотношение цена-ефективност от iRoobot (имах и такъв).
Нивото на шума е доста тихо, той избърсва и смуче много добре. Един резервоар вода е достатъчен за 90 кв. апартамент.
Почиства бързо и ефективно. Има голям контейнер за боклук. Освежава мокрите подове. Спестява ми много време и усилия.

Устройството визуално направи добро впечатление. За дистанционното управление нямаше включени батерии и първо трябва да взема. Веднага сложих устройството на станцията за зареждане. След 6 часа най-накрая беше време и исках да започна. За съжаление, робота не рабоеше. Мислех, че съм направил нещо нередно и направих нов опит. За съжаление със същия резултат. Батерията просто не изглежда да се зарежда. Затова днес връщам устройството. Жалко.
Съотношение цена / качество, много е добро.


поздрави

# 393
  • Пловдив
  • Мнения: 51
Много благодаря!
Доставчикът   https://www.myrobotcenter.eu/en беше посочен като надежден на първа страница . Има ли купували от този сайт или е по мнения от нет-а?

# 394
  • Berlin
  • Мнения: 11 260
М/у другото понеже ми прави впечатление, че се пише относно площта на почистване - за апартамент еди-колко-квадрата ... Всъщност площта, която ще почисти робота няма да е равна на площта на апартамента, а по-малка. Така че е малко подвеждаща информация. Например нашият апт. е май над 100 квадрата, но роботът минава максимум 60кв по стаите (не го пускам в баните).

# 395
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Много благодаря!
Доставчикът   https://www.myrobotcenter.eu/en беше посочен като надежден на първа страница . Има ли купували от този сайт или е по мнения от нет-а?

Има. На една дама й дойде дефектен и й го подмениха без проблеми. В началото много пазаруваха от него. Надявам се да не са развалили обслужването  Peace

# 396
  • Варна
  • Мнения: 210
Аз съм си набелязала робот на самсунг. Разглеждах доста и на всички, пише, че не почистват на черно. Тези, които имате може ли да споделите, при тъмни повърхности как се справя или ако знаете модел, който почиства и на черно. Аз имам една стая с чисто черен мокет и навсякъде ламинат венге

# 397
  • Мнения: 1 601
Понеже още не съм купила, след като тук коментирахме се разколебах. Мислех, че Dyson не е вариант за България и реших, че ще е LG. Но това което споделихте ме разубеди. Нямам мебели и височината на Dyson не ми е проблем. Не съм купувала уред от чужбина, но пък какво да ме притеснява... Няма да е нещо невероятно сложно. Някой от темата да я има тази машинка? Дали е по-добра от Lg? В момента в България има 3 модела LG, няма обаче с мопа, но предвид, че ще взема за миене друг робот за какво да търся да има такъв на LG... Той е само сух нали? Единствено предимство ми се вижда на Dyson, финните частици за които намерих инфо, че задържа.

# 398
  • Мнения: 5 618
Аз съм си набелязала робот на самсунг. Разглеждах доста и на всички, пише, че не почистват на черно. Тези, които имате може ли да споделите, при тъмни повърхности как се справя или ако знаете модел, който почиства и на черно. Аз имам една стая с чисто черен мокет и навсякъде ламинат венге
Много хубаво проучи модела. Виж отзивите в амазон например. Преди години си бях харесала техен модел, но коментарите, особено в немския амазон, бяха негативни и се отказах. Не са им много добри машинките.

# 399
  • В друг свят...
  • Мнения: 128
Малко фийдбек от мен. Взех Xiaomi с мопа. Доволна съм когато искам чисти, когато искам мие. Не е толкова шумен, колкото очаквах и може би затова не съм го пускала, когато няма никой (то и като цяло такъв момент много няма вкъщи) но се притеснявам котарака да не му скочи, или да не събори нещо което да се  заплете в четките.
Имам обаче една чуденка...изгасна ми лампичката на станцията за зареждане-робота се зарежда, понякога и неговата изгасва, но на станцията май изобщо вече не светва. Някой има ли такива наблюдения?

# 400
  • Мнения: X
Когато робота не е на станцията лампичката ѝ свети. Когато се качи изгасва.
Лампата на самия робот свети постоянно като е на базата и е зареден. Когато се зарежда мига. Когато чисти пак свети постоянно. Може да свети и червено ако има някаква грешка, като тогава я и казва.

# 401
  • Мнения: 114
Здравейте, може ли съвет какъв робот да взема. Иска ми се да чисти и килими, не само твърди повърхности, без значение дали е с чоп или не. Засега съм се спряла на xiaomi mi robot vacuum, ilife v8s или v80, както и ровента. Нямам впечатления от тези модели и ще се радвам да споделите, както и да препоръчате друго 😀

# 402
  • Мнения: X
Не може да сравнявате Irobot и Dyson с всякакви китайци и т.н.реплики.Това е все едно да сравнявате Мерцедес с Киа .Това са марките измислили роботите едната,а другата измислила прахосмукачката без филтри.Всичко остана е компромис цена-качество.Интересно ми е цялата вълна от покупки на Xiaomi след 1год къде ще ги ремонтирате?
Китайците доста напреднаха в много отношения и като се изключат автомобилите и още някои области те ще станат лидери в много сфери. В конкретния случай Xiaomi s5 не се дава хич лесно на Dyson 360 и Roomba 980, при положение, че вече излезе новия модел (s6), който е още по-добър. Днес прочетох доста страници назад, а и сравнения в нета, защото след около месец ще се наложи да купувам нов робот и с изненада установих, че ще трябва да включа и китаец в чуденката ми. https://www.t3.com/features/best-robot-vacuum-cleaner

# 403
  • В друг свят...
  • Мнения: 128
Когато робота не е на станцията лампичката ѝ свети. Когато се качи изгасва.
Лампата на самия робот свети постоянно като е на базата и е зареден. Когато се зарежда мига. Когато чисти пак свети постоянно. Може да свети и червено ако има някаква грешка, като тогава я и казва.
Благодаря на muoil за отговора. Лампата на самия робот не ми свети - например е на базата - заредена е, но средната лампа не свети, нито мига - нищо. А за станцията също изгасва, не само когато зарежда-ами и докато е празна.

# 404
  • Мнения: X
Странно.... Ама иначе си работи нормално така ли?  Ако ви се занимава с пълен ресет на робота друго не се сещам.

Общи условия

Активация на акаунт