Прахосмукачка робот- 17. Рени, върни се!

  • 49 911
  • 764
  •   1
Отговори
# 375
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Уф, съвсем не са систематични 90% от роботите. Дори и почти всичките варианти на irobot се щурат като откачени и не са системни. И нямам понятие за какво предлагате закупуване на роботче, явно скъпо и с проблеми за управление от Бг, като има фирми със систематични машинки и безпроблемно управление от България.
Едит: изобщо не мога да разбера защо трябва да се дават безумни пари за индустриален робот, когато аз имам идеално функциониращ систематичен такъв за 20% от цената на професионалния.

След горния пост сериозно ли ми задавате този въпрос?
Ако наистина е сериозно ще ви отговоря.
Потребителката не е написала бюджет,не иска да прочете или провери сама-от тук идва извода ,че парите не са проблем,а това е най-доброто.
Нямам кристална топка ,за да гадая дали я иска за апартамент ,склад или цех.
Добрите марки са систематични,да Irobot изостанаха,но наваксаха.
Колкото това дали робота се управлява или не-потребителката и това не е написала като изискване.Лично аз го нямам .Въпрос на начин на живот е.Не си представям как докато шофирам ,докато съм на кафе с приятелка или пък съм на работа ще гледам робота или ще го управлявам.Достатъчно отговорна ми е работата ,че да се занимавам с битовизми  по това време.За всеки е различно.
И последно ако за някого пазаруването,ремонта,и връщането на стоки от чужбина е проблем,просто не пазарува от там.Проблеми няма-просто трябва да сме информирани.За 11 години не съм имала проблем с чуждестранен сайт или фирма,за разлика от бг такива./Справка в предишните теми съ м писала неколкократно за Брава и Технополис/.
И ако сега не е разбираемо ще го кажа още по- просто- за да си направи труда и да прочете.

# 376
  • София
  • Мнения: 3 695
Чела съм първата страница и вчера пак я прочетох, но ми е трудно да реша. Не се занимавайте с мен, пишете си по темите, които ви интересуват, аз ще си чета.

# 377
  • Мнения: 2 114
Откъде в Пловдив (физически магазин) мога да закупя филтри за Румба 8-ма серия?
А проверени сайтове с добра цена за тези консумативи?

# 378
  • Русе
  • Мнения: 7 766
Мериан, дай поне параметри. Кв, дом.любимци, деца, килими, пари...

# 379
  • София
  • Мнения: 3 695
Мериан, дай поне параметри. Кв, дом.любимци, деца, килими, пари...
Жилището е тристаен апартамент. Нямам домашни любимци. Кухнята ми е на по-високо ниво. Имам килими в хола и пътеки като килими в спалнята.
Ориентирала съм се към XIAOMI първа генерация без моп. Не искам да мие. Чакам някоя по-изгодна оферта. Дъщеря ми си купи с моп и непрекъснато ме навива и аз такава да си купя, но аз не искам. Причината е, че ме е гнус да пера мопа на ръка, а в пералнята не искам да го пускам от хигиенична гледна точка.

# 380
  • София
  • Мнения: 16 105
Аз си пера моловете (не роботизирани) на антиалергична програма (60 градуса плюс пара) от много време насам. За мен нехигиенично е да  ги пера на ръка, няма как да ги почистя от задържаните бактерии и после моловете ми миришат на мръсно, въпреки употребата на белина.

# 381
  • Мнения: 19 360
Ако говорим за обикновен моп за от тези в кофите, аз с накисване в белина и сушене после на слънце нямам никакъв мирис след това. За целта тези памучните бели на въженца ми вършат добра работа, цветните микрофибърни ги пера пак на ръка с някакъв препарат. Важното е да се суши добре и да не се оставя мопът да се вмирише като се държи сгънат и влажен. Извинете за оф-а, спирам.

# 382
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 182
Струва ли си Severin rb 7025 за 180 лв , тук имаше 2 мнения една доволна съфорумка и една не  ? ТО  аз се спрях на друга , но е доста скъпа , Xiaomi , ама за сега нямаме възможност .

# 383
  • София
  • Мнения: 790
Здравейте! Ще купувам прахосмукачка-робот за първи път, но тъй като имам спуснато ограничение от 650 лв за бюджет, съм се спряла на два вариант - румба 605 или Ilife A8. Нямам кого иначе да попитам, затова бих се зарадвала на мнение/съвет, както и коментар за скритите недостатъци. Приемам и предложения за други варианти в рамките на бюджета. За Румбите четох добри мнения, но по-скоро за по-високите класове роботи, а пък този  модел на Ilife е уж от по-добрите им. Става дума за почистване на апартамент от 100 кв.м.без стълби, нива и засега без килими (но ще купуваме впоследствие нерошави). Само засмукване, без миене. Не държа на луксове като приложения за телефон, виртуални стени и пр, само да чисти хубаво с минимална моя намеса и да не е много шумен.Благодаря предварително!

# 384
  • Русе
  • Мнения: 7 766
Шиоми - първа генерация. Има приложение но е лесно. След първите настройки, няма нужда да се бута освен за почистване на контейнера. И минава систематично а не се лута като откачен.
За посочените два да се изкажат дами , които ги имат  Peace Тази Румба май беше хаотична  newsm78

# 385
  • Мнения: 4 198
А как да разбера кои модели на Ксиоми са първа генерация?

# 386
  • Мнения: 2 114
Здравейте! Ще купувам прахосмукачка-робот за първи път, но тъй като имам спуснато ограничение от 650 лв за бюджет, съм се спряла на два вариант - румба 605 или Ilife A8. Нямам кого иначе да попитам, затова бих се зарадвала на мнение/съвет, както и коментар за скритите недостатъци. Приемам и предложения за други варианти в рамките на бюджета. За Румбите четох добри мнения, но по-скоро за по-високите класове роботи, а пък този  модел на Ilife е уж от по-добрите им. Става дума за почистване на апартамент от 100 кв.м.без стълби, нива и засега без килими (но ще купуваме впоследствие нерошави). Само засмукване, без миене. Не държа на луксове като приложения за телефон, виртуални стени и пр, само да чисти хубаво с минимална моя намеса и да не е много шумен.Благодаря предварително!

Сестра ми си купи преди две седмици Румба 896, аз я имам същата, от сайт за 300 швейцарски франка, което е почти 600 лв.
Ако следиш сайтовете можеш да попаднеш на много добри цени.

# 387
  • Мнения: 7
Здравейте! Вчера си купих Ecovacs Deebot 601 от Технополис. Когато пуснах Роби (така го кръстих), веселбата беше пълна - котката се кри, кученцето започна да лае и да бяга от Роби. Работи близо час и му зададох с дистанционното команда "вкъщи", след което сам си намери колибката и се паркира. Изключих го от страничното копче. Въпросът ми е трябва ли да го изключвам от там? Така май спрях връзката му със станцията. Може би като зареди напълно ще се изключи сам? Не намерих никъде инфо за това и моля да споделите опита си.

# 388
  • Русе
  • Мнения: 7 766
А как да разбера кои модели на Ксиоми са първа генерация?


Пише в повечето случаи.

# 389
  • Мнения: X
Mimimoza, от станичното копче роботите се изключват нацяло. Най-често когато няма да се ползва дълго време, например ако няма да сте у вас седмица и повече, или ако ще го транспортирате някъде. Ако страничното копче е изключено няма да ви работи функцията за отложен старт да чисти робота докато вие не сте у вас. Той като си застане на базата си се зарежда и преминава в готовност.

Общи условия

Активация на акаунт