Любители на котки - Тема 132

  • 26 832
  • 768
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 3 531
Имаме още една котка - взехме и Ленката Sunglasses

Честито попълнение!

Вкъщи е тежък котешкият живот (опънати по люлките)



или под тях...



И хич не им пука за папата... и още по- малко, че двора е бъкан с къртичини Joy




Последна редакция: нд, 05 май 2019, 18:22 от AnyHr

# 421
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 298
И Ленчето вече е на линия, много се радвам Simple Smile

# 422
  • Мнения: 13
Здравейте. Бих искала да попитам има ли причина котката ми да яде от котешка та тоалетна пясъка. Случвало ли ви се е.

# 423
  • Шумен
  • Мнения: 1 460
Ако е точно пясък явно е липса на минерал някакъв или храносмилателен проблем. Ветеринар ще ти каже.

# 424
  • Мнения: 13
Ходим в момента всеки ден на вет, т.к. преди 5 дни му откриха бъбречна недостатъчност. От днес почна да хапва както трябва. Тъкмо му смених тоалетната и той почна да я ближе. Пробвах след това пак да му дам месце, но не искаше повече, ами отиде да ближе тоалетната Confused Утре ще питам и тях като идем.

# 425
  • Варна
  • Мнения: 6 377
Месечинке, събрахте се! Heart Eyes
Магито се е разпухила и разтракторила:


Женето идва на проверка:

# 426
  • Мнения: 2 536
Моля пак за съвет аз.
С котака живеем в София, но съм от град близо до морето. Тоест - далече е. Всеки път като си идвам го взимам със себе си, защото се прибирам за повече от седмица обикновено и не искам да стои сам. Сега обаче ми се налага да отида в София за около 2 седмици и после пак да се върна на родното място. На 20.05 да съм си отново в моя град.
Защо го разказвам всичко това? Защото мноого ама мноого се чудя дали да не го оставя у дома тези 2 седмици, да не го взимам с мен в София и да му спестя едни 1000 км отиване и връщане.
Тук е много по-щастлив отколкото в София. Терасата е обезопасена и излиза спокойно, пече се на слънчице, играе си, нашите много го обичат и постоянно го гушкат, а той стои. Другият плюс е, че те се прибират от работа по-рано от мен и няма да е цял ден самичък.
От друга страна обаче 2 седмици са си 2 седмици. Много ще го мисля - ял ли е, спи ли, добре ли е. Да не говорим, че той е много ама много свикнал с мен. Постоянно ме търси, само да ми чуе гласа и идва да се гушка в мен. Ходи абсолютно навсякъде с мен и мърка в краката ми дори да не го галя, достатъчно му е да съм до него. Вечер винаги спи гушнат в мен, всяка вечер откакто сме го взели и това ако го оставя ще ни е първата раздяла.
Не знам какво да правя, наистина. Моля за съвет дали да го оставя за 2 седмици при нашите и после да си го взема като идвам отново или да го взема с мен и след 2 седмици пак заедно да пътуваме.

# 427
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 804
Днес Бегинс повърна два пъти. Първия път - пауч, втория - косми. Отдавна не беше повръщал и се чудя какво му стана.
И моето старче го направи същото абсолютно тия дни. Може нещо да му е раздразнило стомахчето.
Престарал се е с облизването, и най-вероятно е погълнал повече косми. Може и от чиста лакомия да е погълнал повече, отколкото стомахчето може да побере.
Тревичка има ли наоколо дядо Бегинс? Или малцова паста, ако я яде. Помага им да се чувстват по-добре. Но повръщането, ако е еднократно, не е проблем, естествена реакция на стомаха.

# 428
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 804
Здравейте,
може ли някой да сподели как се справяте с "козинопада" на котето?
Сресвам я почти всеки ден, но не съм сигурна, че гребена е подходящ...
Дайте идея, къпала съм я 2 пъти за последните 9 месеца, трябва ли по-често?
Когато лежи в легълцето си, когато стане сякаш половината и козина е паднала.... Храня с Хилс....

Някои модели на прахосмукачките-роботи се справят много по-добре от обикновените с обирането на котешки косми, всеки втори ден може да я пускаш.
По дрехите обирам с лепкаво руло. Ако са на топло, се скубят и лете и зиме. Ако ходят навън, зимата се скубят по-малко.

# 429
  • Мнения: 1 493
Вчера бях прислужница на котките на моя  приятел - пуска ги да излизат и като огладнеят се връщат. Сутринта в 6 съм ги обслужвала.... 😀А той си хърка нагличко.
А днес бях прислужница на моите калпазани. Малките само ядат и зачезват, ама мама днес си беше плътно до мен. Само за малко зачезна. Нали ви се оплаквах, че яде и бяга и само се връща като огладнее. Днес пак беше с мен като кученце. Идваше и си буташе главата да я галя, ама нещо като й омръзнеше ми мяукаше нервно и заплашително. А аз си счупвам краката да й давам паучове....

# 430
  • Мнения: 3 732
Гликоза, малцова паста ще купя тия дни. Дано я хареса. Трева сме купували, пробва малко и не й обръща внимание.
Не се е повторило повръщането.

Маги каква е гимнастичка!

С., аз не бих го мъкнала толкова километри ако има кой да го гледа. И двете са стрес - чуждо място или без стопанката, но сякаш при втория вариант е по - малък.

 

# 431
  • Мнения: 2 536
Зуки, и моят като Бегинс не яде трева. Няколко саксии с трева му купих - бърка и вади пръстта с лапа и изобщо не отрази какво е засадено вътре.
Малцовата паста я яде сууупер рядко, в началото много я харесваше ама вече изобщо. Слагам му на лапата и така ближе с нежелание завалията.
Знам, че е боклук и сигурно много ще ми се карате ама има някакви десертчета на Whiskas - Anti Hairballs - умира за тях. От време на време като е послушен му давам по 5-6. Може да пробваш с нещо такова.
За него мястото в София не е непознато, защото ние с него живеем там двамата. Просто да кажем, че има два дома. Joy Един в София и един в родния ми град. И затова не знам какво да правя.

# 432
  • Мнения: 3 732
С., от къде купуваш десертчетата? Пауч ли са? Колко струват?
Не съм ги виждала.
Какво реши? Пътува или остава?

# 433
  • Мнения: 274
Кучето винаги ще ми е приоритет най-малкото, защото разбира какво му се говори, не прави на пук, не ми причинява телесни повреди когато и е скучно.
Ами ето я причината Simple Smile Котката не е куче - да те гледа в очите и да се чуди как да ти угоди. Тя е личност. И като такава изисква да чувства, че е на първо място за стопаните си. Ако усеща, че не е - започва да протестира по начините, които са и достъпни. Според мен ти просто не си коткарка. По-добре намерете друг дом за котката, вместо да я тормозиш с гладуване.

@С.
Щом родителите ти са у вас и се грижат за Бегинс, според мен по-добре е да го оставиш там. Котките се привързват по-силно към дома си, отколкото към стопанина си. От друга страна - зависи и как се отнася той към пътуванията. Моя позната има котарак, който обожава да се вози в колата и. Застава върху таблото и гледа с интерес всичко през предното стъкло. Ако пътуването не го стресира и се чувства добре и в софийското ти жилище - защо да не го вземеш? Но ако ще се люшка 8-9 часа в клетка във влак или автобус, после - градски автобуси, метро, заобиколен от непознати - според мен по-добре го остави при вашите.

# 434
  • Мнения: 2 536
Зуки, тип гранули са и се дават по максимум 11 на ден. Около 2,50 лв. са и ги има в Кауфланд, във Фантастико също съм ги виждала. Simple Smile
V12, Бегинс е на Зуки, моят Пух е друг. Joy
Честно казано няма особено голяма драма с пътуването той. Държа да кажа, че ВИНАГИ пътува с кола. С автобус или влак не бих му го причинила. Спи в клетката, излиза и стои отпред да гледа, гушва се в мен да спи, не е голяма драма пътуването му.
Не мога да реша просто какво да правя. 2 седмици е и не е голяма драма това нещо ама на мен ми е тегаво.

Общи условия

Активация на акаунт