Градинарство - моето хоби 22

  • 29 849
  • 758
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 896
Търся сорт дребни люти чушки които преди да узреят са лилави.

# 511
  • Мнения: 5 289
Такива взех в саксийка преди няколко дена от Лидл.

# 512
  • Мнения: 317
Да ви се оплача - поръчах си от ОЛХ кореопсис, който трябваше да бъде Little Penny. Нищо общо с него. Цъфна си жълт. Поръчката е направена от Мирослав от павликенско. Продава много магнолии от по-редките видове с цени 10-12 лв. Четох , че други купили от него жълти магнолии са им цъфнали розови или бели. Този или лъже , или растенията са на налучкване. Много съм разочарована.
Това трябваше да цъфне :

Това цъфти:


# 513
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Значи лъже. Веднъж да е объркано, ама всеки път...
Това като семената за черна и синя роза Grinning

Уреда за горенето на тревата според мен е за плочници, не за лехите. Не е добра идея да се гори почвата, ще убие и полезните организми.
Големите плевели може и да не умори от първи път, но ще ги омаломощи. А разни малки аз успявам и с гореща вода да убия. Като консервирам нещо, после изливам вода върху тях. Получава се.
Гледах наскоро и уред с гореща пара. Върви си един резервоар, доста голям, и пръскаш с накрайник. Но е прекалено голям за домашно приложение.



nelka.nelka, боята свалям с пистолет с горещ въздух, с накрайника става много хубаво. Блажна боя. Нагрявам и свалям с шпатула, едновременно. После трябва да се шкури. С акрилна не съм ползвала и не зная дали се сваля.
А с газовата горелка пърлим пиперките. Страаашна лютеница правя! Simple Smile

# 514
  • Мнения: 5 262
Съседката ми чисти между паветата на паркинга с такъв уред и около бордюрите, но не съм виждала при цветята.
Попитахте какви бурени ми излизат дори при мулх/а излизат млечка, живовляк, някакви като малки жълтурчета с дълги дръжки и малки светложълти цветове....

# 515
  • Мнения: 5 289
Момичета, засадих хортензии в ъгъла на градината. Започнаха да овяхват. После се сетих, че от другата страна на ограда у съседа расте огромен лешник, а под него нищо не вирее.  Някакви идеи за издръжливо декоративно растение?

# 516
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Не вярвам да е от лешника. Откъде ги купи?

# 517
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Дааа, Любознателна, вчера от бързане и възторг, че ще мога да ползвам пистолета за пипер  Mr. Green, малко се пооплетох  Embarassed
Аз съм по ремонтите и доста боя съм смъкнала с въпросния уред, просто вчера в бързината успях да се объркам. Извинявай, благодаря ти за допълнителната бележка  Hug


Нашето време вчера Simple Smile :




# 518
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Аз по-скоро си помислих, че не се изразявам правилно, защото ми се случва от време на време.Grinning  Затова поясних .  Отново невероятна снимка!

# 519
  • Мнения: 317
Любознателна, Нелка разсмяхте ме с тези пистолети и лютеници Smiley
Ох, какъв напоителен дъжд ...
La_Valletta, под орехова сянка нищо не вирее. По-скоро хортензиите завяхват от скорошното им засаждане.

# 520
  • Мнения: 5 262
И моите хортензии завяхнаха . Сложих ги в големи саксии с хубава почва, но цветовете овяхнаха. Аз поливам .

# 521
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 732
И моите хортензии завяхнаха . Сложих ги в големи саксии с хубава почва, но цветовете овяхнаха. Аз поливам .
Искат много вода хортензиите. Не е хубаво да се пресаждат веднага след закупуване, а и по време н а цъфтеж . Освен това, прехвърлени от малка саксия в много по-голяма, корените започват да се развиват по- бързо за сметка на надземната част. Като добавим и топлото.....
Моята хортензия не я полях само един ден и изсъхна почти цялата. Орязах я, поливам редовно и започна дя избива нови филизи.

# 522
  • Мнения: 5 262
Да. Искат вода. Аз бих искала да ми е в земята за да има повече вода, но първо не се оправям добре с бурените и после мъжа ми не различава растенията и коси наред.
Стоят моите в саксии сега. Преместих ги в големи саксии защото е малки саксии при тези жеги ще изсъхнат!

# 523
  • Мнения: 5 289
Само тези под лешника страдаха, вечерта ги изместих. Другите, закупeни от разсадник и Лидл, цъфтят прекрасно.
Сега се чудя с какво да запълня ъгъла под лешника ))).

# 524
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Добро утро.Аз съм супер заета.Само да ви се похваля, че имаме нов член на къщата, която вече успя да ми съсипе папрата.Другия знае , ама тя е бебче и тепърва ше се учим. Хубав ден от мен и Кая.Да ви я покажа.

Общи условия

Активация на акаунт