Градинарство - моето хоби 22

  • 29 819
  • 758
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 5 262
Красавица е твоята Кая.

# 526
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Само тези под лешника страдаха, вечерта ги изместих. Другите, закупeни от разсадник и Лидл, цъфтят прекрасно.
Сега се чудя с какво да запълня ъгъла под лешника ))).

Със празни кофи за падащите лешници 😁😁

# 527
  • Мнения: 5 262
Под лешниково дърво идеално вирее див чесън цъфти само май и може да се бере само на пролет .
Тук има схем и предложения на немски. https://www.gartenflora.de/mein-garten/gartenpraxis/gartengestal … waechst-doch-was/Мога да превеждам

# 528
  • Мнения: 5 288
Благодаря bella_ciao , разгледах и си набелязах растения.

С. Алекс, то не е шега,  ще събирам я ))).

# 529
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 731
В двора на съседа има голям бор. Всички ми казваха,че под него нищо няма да расте. Ама аз реших да опитам, пък ако се подкваси, както е рекъл един бедняк в един стар виц, тръгнал с кофичка мляко да подквасва морето. И ето че нещо "се подкваси".



Снимах от прозореца и веднага ще си призная, че съм калпав фотограф. Но под бора има един хибискус, огромен декоративен храст, на който не знам името,;два дафинова храста; едно бодливо коледно храстче ( насадих го преди доста време, като го измъкнах от една гора близо до Флоренция),което е много малко и не се вижда от прозореца и едно бадемово дръвче, което поникна от самосебе си миналата година.

# 530
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Че тооо под вашия бор грам сянка няма ,що да не виреят китките Simple Smile даже и за плаж става Simple Smile

# 531
  • Мнения: 5 288
Ааа, при мен е сянка и вътрешен ъгъл. За снежен човек ще е ))).

# 532
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 731
Че тооо под вашия бор грам сянка няма ,що да не виреят китките Simple Smile даже и за плаж става Simple Smile
Заради боровите иглички и смолата.

# 533
  • Мнения: 5 262
супер са станали Yum

аз да попитам дали е вярно или е мит> увяхнал цвят на розите , л/ляка или мушкатите например ако не се отрязва веднага то не се появяват нови цветчета. Вярно ли е това или си цъфти въпреки това ?

# 534
  • Мнения: 14 780
Ами според мен е до някъде вярно. Реже се прецъфтелия цвят с част от стъблото,над първото клонче с пет листа. На жълтата ми розичка ги орязах точно така след първия цъфтеж и сега на всякъде има нови пъпки,че и по 2-3. Но мисля,че има значение и сортът на розата. Аз все още се уча как да ги режа,та не мога да давам съвети.

# 535
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 731
Ако се режат цветовете цъфти повече и по за.дълго. Това важи за повечето растения. Имам много олеандри в градината, колкото повече ги подрязваме, толкова по-красиви стават. Същото важи и за lantanite.

# 536
  • Мнения: 303
на олеандрите само цветовете ли се подрязват или и част от клонката

# 537
  • Мнения: 14 780
Малко снимки от мен,но май детето ми е замазало нещо на камерата,та са леко с “ефекти”. 🤣
Скрит текст:



Това трябва да е пампаска трева,за сефте гледам и чакам да видя как щр цъфти.


Бананчето се е хванало. 😍🤗

# 538
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 731
на олеандрите само цветовете ли се подрязват или и част от клонката
И част от клонките. Подрязваме към декември, или януари. В един прекрасен град, са оформени като дръвчета. Но се иска време , за да пораснат.  Нашите са предназначени за жив плет и ги чакаме да ке сгъстят.

# 539
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Момичета , на бялата ми мандевила взеха да и розовият пъпките , може ли да се е опрашила с червената ??

Общи условия

Активация на акаунт