Качествена дограма - 2

  • 56 271
  • 791
  •   1
Отговори
# 645
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
Здравейте момичета,
Дайте препоръка за фирми за дограма, от чийто монтаж сте доволни за района на София
До момента пуснах запитване към Кристиан Нейко, Агнесика и СААВ.
Коя друга?

Здравейте, от СААВ отговориха ли ви? Аз също пуснах запитване за цялостна смяна на дограма на къща като посочих размери, цвят и стъклопакет и все още нямам отговор. Та се чудя дали трябва и да звънна или да отидем на място, не живеем в София, но сме близо?

# 646
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Не са ми отговорили

# 647
  • Мнения: 66
Здравейте момичета,
Дайте препоръка за фирми за дограма, от чийто монтаж сте доволни за района на София
До момента пуснах запитване към Кристиан Нейко, Агнесика и СААВ.
Коя друга?
Преди два месеца поръчах дограма тип пистолет от Plast market в Младост, доволна съм, в панелен апартамент съм и много културно изкъртиха старата дограма, много бързо и точно беше монтирането.

# 648
  • Мнения: 21
Аз съм доволна от Радо Стил. Работят със Самандър.

Напълно подкрепям за Саламандър. Съотношението цена - качество е отлично.

# 649
  • СОФИЯ
  • Мнения: 345
Здравейте, предстои ми смяна на дограмата на една къща. прозорците са 5 на брой и са от всички възможни изложения. Консултирах се с няколко фирми (става въпрос за региона на гр. Видин). Общо взето нещата до момента клонят към бяла пвц профили Хамър 4 или 6 камерни (може би ще изберем да е с 6), обкова и механизми избора е между Савио или Сигения. За стъклопакета се двоумим дали да е 2 или 3 слоен като, ако е 2 ще е с дебелина 32мм. при 3 не знам. Притесненията са ни, че 3 стъкла си тежат доста. Дебелината на стъклата предполагам ще е стандартна 4мм. Другата чуденка е за к-съкла или 4 сезона или само бели да бъдат? Ще затъмняват ли много ако са различни от бели? Повече се гони топлоизолация по-малко шумоизолация понеже там си е тихо. Топлоизолация на къщата предстои да се прави след дограмата. Там си е около 40м. надморската височина. Сравнено със София си е винаги по-топло нищо че е в северозападната част на страната. Лятото (особено това) си беше много горещо та за това искаме лека полека нещо да променим. Какви комарници си монтирате, че нещо тези ролетните много скъпи, а пък на мен те ми харесват повече и в тази връзка да питам проблемни ли са тези обикновените на панти? Най-голямата чуденка е за стъклопакетите да заложим ли само на бели стъкла за да има повече светлина или да вземем 4 сезонни и в каква комбинация нали има значение на различните изложения какво се поставя. Не знам дали има такъв вариант за лятото да е по-хладно, а зимата да влиза слънце пък и светлина да влиза. То май без компромис няма да мине. Изобщо тези покрития на стъклата вършат ли някава работа да не се окажат поредният търговски трик щото аргона в стъклопакетите май се оказва такъв първо човек няма как да е сигурен, че го има вътре и след това след около две години, ако го е имало може и да го няма. Ако изберем само бели стъкла после удачно ли е да се компенсират нещата с някакви щори и какви? Ако някъде сме на грешен път давайте съвети докато не е станало късно дори и за фирма някои, ако знае. Щеше ми се да са някакви по-хубави профилите като рехау, кьомерлинг или нещо подобно, но тези няколко фирми не ни предлагат такава възможност и не знам това колко би оскъпило.  Предлагаха ни и Вива пласт ама доколкото разбрах са по зле от въпросния Хамър.

Последна редакция: ср, 08 сеп 2021, 23:30 от hrisikoteto

# 650
  • СОФИЯ
  • Мнения: 345
Последното, което ни предложиха е профил Кьомерлинг немски, но ме притеснява, че май го правят в България (Кюстендил, София). Има ли такова нещо или са някакви ментета от рециклирана пластмаса и т.н. Профила, за който говорихме е 5 камерен Кьомерлинг 70мм. , а стъклопакета, който ще сложим ще е двоен или троен 32мм. и в двата случая. Външните стъкла ще са 4 сезона. Вътре май ще сложим пвц перваз. Отвън ще направим изолация от всички страни с 2 или 3 см. фибран. Още не сме решили отвън отдолу какъв перваз да монтираме, но това предполагам може да стане и след като се направи цялата изолация на къщата (с графитен стиропор 8 или 10 см.). Още се чудим за комарниците какви да сложим, но предполагам може да се поръчат на по-късен етап, а сигурно и монтажа не е сложен. Най-ми харесват тези ролетните комарници.

# 651
  • Мнения: 9 853
Кьомерлинг си е добра дограма, не слушайте глупостите на някаква дребна фирма от провинцията, която са я отрязали като дистрибутор и вече "гроздето е кисело".
И ролетните комарници за прозорец са си добри, нямам оплаквания, сложете си ги още в началото, да не се мъчите после да търсите фирма само за това.

Във всички профили има % рециклирана пластмаса, това е някакво изискване на Европейския съюз.

# 652
  • СОФИЯ
  • Мнения: 345
Другият вариант, който ми предложиха е с профил Трокал, но още чакам за цени. Знам, че и той е немски, но едва ли е по-добър от Кьомерлинг. Ролпласт знам, че ги ползват, но фирмата е друга, а ми казаха, че обкова е Уинкхаус, което не ме кефи. Аз исках да е Мако, Сигения или Рото. При въпросния Кьомерлинг е мако, което е добре, но ще видя тези с трокала дали ще предложат нещо различно от Уинкхаус

# 653
  • Мнения: 6 326
Нашите профили Кьомерлинг 88 знам, че ги вкараха от Германия. Къде се произвеждат не мога да кажа. Също знам, че се слага рециклиран материал, но при евтините марки се пести от химията и дограмата ожълтява и по-бързо старее, а при Кьомерлинг не е така.

# 654
  • Мнения: 1 624
hrisikoteto , а защо обмисляте да слагате двоен стъклопакет?
За изолацията сте се спрели на по-скъпия вариант, а за прозорците обмисляте по-евтиния. Има ли някаква причина (питам просто от любопитство Simple Smile )?

# 655
  • СОФИЯ
  • Мнения: 345
hrisikoteto , а защо обмисляте да слагате двоен стъклопакет?
За изолацията сте се спрели на по-скъпия вариант, а за прозорците обмисляте по-евтиния. Има ли някаква причина (питам просто от любопитство Simple Smile )?


По-скоро имаме колебание между двоен и троен. Иначе последно клоним към троен. Единственият недостатък на тройния според мен и това, което съм разучила е че е по-тежък и трябва профила да е хубав и обкова да е по-дебел може би 1,5 мм и нагоре за да няма провисване най-вече на отваряемите крила.

# 656
  • София
  • Мнения: 3 042
hrisikoteto , а защо обмисляте да слагате двоен стъклопакет?
За изолацията сте се спрели на по-скъпия вариант, а за прозорците обмисляте по-евтиния. Има ли някаква причина (питам просто от любопитство Simple Smile )?


По-скоро имаме колебание между двоен и троен. Иначе последно клоним към троен. Единственият недостатък на тройния според мен и това, което съм разучила е че е по-тежък и трябва профила да е хубав и обкова да е по-дебел може би 1,5 мм и нагоре.

Така е, по-тежък е, а и при тройния стъклопакет ефектът е по-скоро в шумоизолацията, топлоизолационните свойства са почти еднакви.

# 657
  • Мнения: 41 398
О, съвсем не са почти еднакви. Имам опит какъв конденз се образуваше по двоен стъклопакет и после как никакъв на същия прозорец, ама с троен. Това означава, че вътрешното стъкло на тройния е много по-топло от вътрешното на двойния. Това е съвсем практически, иначе мога и таблици да намеря.

# 658
  • СОФИЯ
  • Мнения: 345
Сега обаче се чудя дали 32мм. е добра дебелина за троен стъклопакет понеже профила, който сме избрали (70мм. пет камерен) не може да събере по-дебел стъклопакет примерно 44мм.? При по-големи дебелини и цената ще скочи та не знам, но най-вероятно ще си останем на този вариант 32мм. отвън 4 сезона/бяло/бяло като всяко стъкло ще е със стандартна дебелина 4мм. тоест няма едното да е 6мм. заради още по-добра шумоизолация. То и без това щяхме да сменяме само два прозореца, а после решихме да са 3 и накрая си викаме като сме тръгнали що не сменим на цялата къща направо, и така станаха 5бр.

Последна редакция: ср, 15 сеп 2021, 23:38 от hrisikoteto

# 659
  • Мнения: 9 853
Те от фирмата ще кажат може ли 3-ен или не може. Ако не може 3-ен, сложете едното стъкло по-дебело 6 мм.

Общи условия

Активация на акаунт