Качествена дограма - 2

  • 55 991
  • 791
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 624
hrisikoteto , а защо обмисляте да слагате двоен стъклопакет?
За изолацията сте се спрели на по-скъпия вариант, а за прозорците обмисляте по-евтиния. Има ли някаква причина (питам просто от любопитство Simple Smile )?


По-скоро имаме колебание между двоен и троен. Иначе последно клоним към троен. Единственият недостатък на тройния според мен и това, което съм разучила е че е по-тежък и трябва профила да е хубав и обкова да е по-дебел може би 1,5 мм и нагоре.

Така е, по-тежък е, а и при тройния стъклопакет ефектът е по-скоро в шумоизолацията, топлоизолационните свойства са почти еднакви.
Щом топлоизолационните свойства са почти еднакви да слага даже едно стъко Wink. Няма смисъл от 2  пък камоли от 3.

# 661
  • СОФИЯ
  • Мнения: 345
Те от фирмата ще кажат може ли 3-ен или не може. Ако не може 3-ен, сложете едното стъкло по-дебело 6 мм.
Те вече казаха, че може троен, но не може дебелината на целия стъклопакет да е повече от 32мм. То може ама трябва да се мине на по-голям профил 76мм и нагоре, ако искаме да е 44мм. или повече стъклопакета, но ще се оскъпи. Надявам се това, на което сме се спрели да е с прилична топло и шумоизолация (32мм. троен 4сезона/бяло/бяло всяко с дебелина 4мм.).  6мм. не ни се поставя, че и без това си е достатъчно тежко (знам, че за шумоизолацията ще е по-добре).
Относно плащането ни предложиха първо половината и след това другата или предварително всичко с по-голяма отстъпка. Така ли процедират повечето фирми, че нещо този втория вариант ме притеснява?

# 662
  • Мнения: 6 305
Повечето, така процедират, но не се лъжете!!! Ние платихме половината, после след монтажа доплатихме още една част. Имаха да опарят някои неща, та чак после изчистихме цялата сума.

# 663
  • Мнения: 9 827
Вече не си спомням точно, ама беше нещо като следното - капаро (не помня какъв %) при поръчката, останалата част - като е готова дограмата, но преди монтажа, който вече беше уговорен като дата.

# 664
  • София
  • Мнения: 3 037
За да няма "опарени" с парите, е най-добре първо да се плати половината като аванс и след приключването - другата половина.

# 665
  • Мнения: 463
Ние също платихме 50% предварително, остатъка след монтаж. Аз също не бих платила цялата сума преди да е свършена цялата работа. Иначе ние взехме Рехау 32, двоен стъклопакет, четири сезона+бяло, но е за вила. В апартаментта сме с троен, едното стъкло е 6мм, другите 4мм, там комбинацията е същата, а последното стъкло е К.
Супер доволна съм, в комбинация с добра изолация сметки за отопление повече от 100лв. не сме плащали.

# 666
  • Мнения: 1 868
Привет,препоръчайте фирма за Пвц дограма за София и Правец.
Избора ще е между Рехау и Саламандър.
Благодаря.

# 667
  • Мнения: 69
Здравейте!
С ММ ни предстои остъкляване на барбекю
Спрели сме се на алуминиева дограма.
Получихме оферти от Следните фирми :
Ситипласт
Братя Градеви
Трипласт - за тях доста лоши отзиви прочетох
Мастер Пластик
Green home
Уют стил
Мисля че и от Уют комфорт, ако не е едно и също.
Моля да ми дадете вашите актуални отзиви.
Доста изчетох и видях за Радо стил, Рива елит, Енерджи пласт, Лукс пласт, Койчеви. Та общо взето отворена съм за още оферти и отзиви.
Моля за вашето съдействие!

# 668
  • София
  • Мнения: 3 037
Ние слагахме от Радо Стил, но ПВЦ дограма Саламандър. Койчеви също работят с нея, но бяха доста по-скъпи.

# 669
  • Мнения: 31
Това 4S в началото на етикета, дали означава че е четири сезона стъклото. Другите числа също, ако някой знае какви са.


Не е поръчка, така е купен апартамента от строителя.

Последна редакция: пт, 08 окт 2021, 12:16 от exile

# 670
  • Мнения: 6 305
На мен ми прилича 4 сезона - дистанционер 36мм, прозрачно бяло (float) стъкло - дистанционер 36 мм - 6 мм триплекс. Вие не знаете ли какво сте поръчали?

П.П. Аз така го тълкувам.

Последна редакция: пт, 08 окт 2021, 12:21 от drago_2008

# 671
  • СОФИЯ
  • Мнения: 345
В крайна сметка стигнах до две оферти: 1. видинска фирма немски профил Aluplast със стъклопакет 32мм. 4сезона/бяло/бяло и обков Мако (това е най-доброто предложение на което попаднах за града.
2. монтанска фирма представител на Salamander със стъклопакет 40мм. 4сезона/бяло/бяло и обков Roto.

Посъветвайте ме кой вариант да избера. Разликата в цените е минимална. Сигурно за момента ще се лиша от комарници и вътрешни первази в името на това да си монтирам качествена дограма.

# 672
  • Мнения: 6 305
В крайна сметка стигнах до две оферти: 1. видинска фирма немски профил Aluplast със стъклопакет 32мм. 4сезона/бяло/бяло и обков Мако (това е най-доброто предложение на което попаднах за града.
2. монтанска фирма представител на Salamander със стъклопакет 40мм. 4сезона/бяло/бяло и обков Roto.

Посъветвайте ме кой вариант да избера. Разликата в цените е минимална. Сигурно за момента ще се лиша от комарници и вътрешни первази в името на това да си монтирам качествена дограма.

Бих със сигурност избрала:
2. монтанска фирма представител на Salamander със стъклопакет 40мм. 4сезона/бяло/бяло и обков Roto - в пъти по-качествен профил, по-широк стъклопакет.
Обаче: питайте колко дебело желязо слагат (армировката на профилите каква е при различните елементи).  Ако изложението не е чисто западно, не помня Вашия случай, аз бих сложила Ка стъкло, за да ми влиза топлина зимата и защото пропуска повече светлина! Задължително искайте отдолу транспортен профил (аншлус)!!!! Така може да сложите на по-късен етап первази вън и вътре от камък или каквито там решите.Само съобразете височината му с тях, т.е. дали да е 2, 3 или 4 см! Това е правилният монтаж на дограма, а не както масово се практикува в БГ. Цената ще Ви скочи с 30 до 50 лв, което е смешно на фона на цялата инвестиция.

# 673
  • СОФИЯ
  • Мнения: 345
Другото ми колебание е при ширина на прозореца 160см. колко да направя крилото (аз си мислех да е 70см. за да не тежи все пак е троен стъклопакет) обаче някои казват, че ако е на средата визуално стои по-добре (отдясно ще ми е отваряемо, а отляво фикс).

# 674
  • Мнения: 9 827
Равни крила направи. Аз имам един прозорец с асиметрични крила, от фирмата са казали така, аз не съм била тогава там. Не е добре така. Не е огромна драма, вършат си работата, но мисля, че е безсмислено да ги правиш асиметрични. Дали е тежко или не - от фирмата ще ти кажат.

Общи условия

Активация на акаунт