Пазаруване от Китай - проследяване и превоз на поръчките - 8

  • 46 600
  • 789
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 373
Здравейте. Нова съм в темата.. и не съм още много наясно.. та да попитам. Според вас да я чакам ли още тази пратка или да пускам диспут...
Говорих с продавача.. казва моя бъдете търпеливи... Е да де, но дните за доставка минаха.  RB836799496SG .. Още колко време да я чакам.. според мен няма и да дойде... От Аши пишат до 16.12 ако не дойде са се свържа с тях.. до тогава ли да чакам? Благодаря ви!

Минат ли 15-20 дена от ЕДИ (25.10) със сигурност пратката тие запряна някъде и няма да дойде без да вземеш мерки. Броиш 40 дена от датата на тръгване (при теб е 17.10) и пишеш на продавача "I have not received the parcel yet. Could you please initiate search procedure for the parcel." Чакаш го между 10 и 15 дена да видиш дали пратката ще се появи в София. Не се ли появи го подкаваш с диспут. За тази пратка имаш още 6 дена докато станат 40.
Скрит текст:
За да няма пак неразбрали процедура издирване се прави само за пратки R*XX (където ХХ е код на държава - BG,SG,NL,MY и т.н.) За другите номера (LVS, U*, S00000*, R*YN) няма такава процедура и диспут се отваря най-рано на 61 ден (ако не ви изтече защитата преди това).

# 91
  • Мнения: 5 259
Минат ли 15-20 дена от ЕДИ (25.10) със сигурност пратката тие запряна някъде и няма да дойде без да вземеш мерки. Броиш 40 дена от датата на тръгване (при теб е 17.10) и пишеш на продавача...
Хич не съм съгласен, защото имам много такива и всички са пристигали без да си правя труда да правя нещо. Продавачът има зор пратката ми да пристигне навреме, а не аз. Той трябва да ми пише, той трябва да следи срокове, защото аз мога да отворя диспут и да си реша проблема.

# 92
  • Мнения: X
А какъв е проблема на тази пратка? Пътува си бавно.
Аз имам от 2.10 с още 15 дена защита Grinning

# 93
  • Мнения: 728
Ми проблема ми е че я чакам и нямам търпение да се дойде.. за това и съм платила 6 долара... за доставка от 14 до 28 дни... 😄 ... ако ми се чакаше до без край нямаше да плащам.. пък и никакво движение няма... от 22.10 .. ии затова се чудя и си мисля че май няма да се появи. 🤦🏻♀

# 94
  • Мнения: 2 373
Скрит текст:
Минат ли 15-20 дена от ЕДИ (25.10) със сигурност пратката тие запряна някъде и няма да дойде без да вземеш мерки. Броиш 40 дена от датата на тръгване (при теб е 17.10) и пишеш на продавача...
Хич не съм съгласен, защото имам много такива и всички са пристигали без да си правя труда да правя нещо. Продавачът има зор пратката ми да пристигне навреме, а не аз. Той трябва да ми пише, той трябва да следи срокове, защото аз мога да отворя диспут и да си реша проблема.
И да не си това показва реалността. Едно време тези пратки и в България бяха със срок 45 дена. Сега умишлено ги вдигнаха и тях на 60 за пред клиентите. Иначе между пощите си важи правилото за 45 ден. Който иска да загуби 20 дена в чакане да си чака.

Скрит текст:
Минат ли 15-20 дена от ЕДИ (25.10) със сигурност пратката тие запряна някъде и няма да дойде без да вземеш мерки. Броиш 40 дена от датата на тръгване (при теб е 17.10) и пишеш на продавача...
Хич не съм съгласен, защото имам много такива и всички са пристигали без да си правя труда да правя нещо. Продавачът има зор пратката ми да пристигне навреме, а не аз. Той трябва да ми пише, той трябва да следи срокове, защото аз мога да отворя диспут и да си реша проблема.
И да не си това показва реалността. Едно време тези пратки и в България бяха със срок 45 дена. Сега умишлено ги вдигнаха и тях на 60 за пред клиентите. Иначе между пощите си важи правилото за 45 ден. Който иска да загуби 20 дена в чакане да си чака.
А какъв е проблема на тази пратка? Пътува си бавно.
Аз имам от 2.10 с още 15 дена защита Grinning
Един отговор за двата коментара да не се повтарям.

Последна редакция: пт, 22 ное 2019, 08:15 от bubanka

# 95
  • Мнения: 728
По съвет на netman71, писах на китаеца тов което ми беше казал...  "I have not received the parcel yet. Could you please initiate search procedure for the parcel." ... очаквах че продавача ще ми отговори неадекватно за мен и няма да получа никаква информация... копирал ми това което виждам аз при проследяване по номера...

# 96
  • Мнения: X
По съвет на netman71, писах на китаеца тов което ми беше казал...

А какво очаквахте? Защитата на платформата е 60 дена. Докато не минат нито търговеца нито Али ще ви обърнат внимание

# 97
  • Мнения: 728
По съвет на netman71, писах на китаеца тов което ми беше казал...

А какво очаквахте? Защитата на платформата е 60 дена. Докато не минат нито търговеца нито Али ще ви обърнат внимание

От защитата остават още 24дни. Али с ми писали че ако не дойде пратката до 16.12 да им пиша. Няма да чакам да изтече защитата.... да са си правили сметка с какво пращат..

# 98
  • Мнения: X
Имате пълното право да вдигнете диспут за недоставена пратка след 16.12.2019
Дотогава всяка комуникация с търговец или посредник е чиста загуба на време

# 99
  • Мнения: 2 373
По съвет на netman71, писах на китаеца тов което ми беше казал...  "I have not received the parcel yet. Could you please initiate search procedure for the parcel." ... очаквах че продавача ще ми отговори неадекватно за мен и няма да получа никаква информация... копирал ми това което виждам аз при проследяване по номера...
Продавачът не е направил нищо за да тръгне пратката щом няма статус от София. Прилагам снимка от друга пратка вече пристигнала в София.
Скрит текст:
Може да проверите вашият номер на адрес http://www.bgpost.bg/IPSWebTracking/IPSWeb_submit.htm Имате право да му отворите диспут. Може да правите диспут - пратката е в транзт срока на защита изтича. Защо за номера R*SG (като вашият) сайта разрешава този диспут преди да са станали 60 дена, а за номера U*, LVS* и т.н не разрешава. Значи има защо да се прави по-рано. Така се прави диспута https://www.facebook.com/AliexpressBulgariaFAQ/posts/1021838561295258

Последна редакция: сб, 23 ное 2019, 01:48 от netman71

# 100
  • Мнения: 68 703
За пръв път пускам поръчка...
Проследяващият номер е R****SG.
Пусната е на 21.11.2019.
Не ми излиза инфо при проследяване?

60 дни пише че е защитата. Пристигала обичайно за двайсетина дена..но прочетох че се гледа това което е гарантирано, а не препоръчително.

Малко преди да изтекат 60-те дни ли се отваря диспут? Питам за да не изтърва срока...

# 101
  • Мнения: 2 373
За пръв път пускам поръчка...
Проследяващият номер е R****SG.
Пусната е на 21.11.2019.
Не ми излиза инфо при проследяване?

60 дни пише че е защитата. Пристигала обичайно за двайсетина дена..но прочетох че се гледа това което е гарантирано, а не препоръчително.

Малко преди да изтекат 60-те дни ли се отваря диспут? Питам за да не изтърва срока...
R****SG първо показват статуси от 4px (за Китай) после от сингапурски пощи и нарая от бг пощи. Зависи как ги следиш. На мен ми е най-удобно през track24.ru Показва статусите от 4пь/Сингапурски и български пощи в допълнение брои дните.
За мен всичко R*XX след 20ти ден на път е заседнало някъде и няма да мръдне. По една или друга причина някой задържа пакета. Я е повреден я с цел да се крадне я нещо друго. Дали ще е диспут на 30ти или на 60ти зависи от разбиранията на купувача. Али не ограничават пратките R*XX като срок за отваряне на диспут. Такова ограничение има за U*XX, LVS* и подбни. Някой ги наричат фалшиви, но правилно е да се наричат непроследими в държавата получател защото не дават статуси когато се движат из България (или друга държава за където сте ги поръчали). За мен коректно спрямо продавача е на 40ти ден да бъде предупреден за проблема със забавянето и на 50-55 ден при липса на статус от София да се прави диспут. Когато продавача е дал признаци за мърляво отношение (т.е. няма да прави издирване доброволно) може да го подкарате с диспута още на 30 ден. Тогава али се намесват и всеки 10 дена трябва да им пишете в текста на диспута, че пратката липсва. R*XX пратките се крадат много рядко защото има добра отчетност и се знае точно куде е изчезнала, а крадците де обичат да ги разкриват. Изключение правят стоките обявени на символична стойност - 10 долара за телефон струващ 200 долара. Такив се крадат без да им мигне окото. За да имат защита на пратките някой kитайски фирми имитират номерата и ползват R*YN,  но имитацията се познава защото YN не е в списъка на държавите - ALPHA-2 - https://www.iban.com/country-codes т.е. пратка с такъв номе не се ползва със статута проследяема, а е непроследяема като U*, S000000* и LVS*

Последна редакция: сб, 23 ное 2019, 10:59 от netman71

# 102
  • Мнения: 68 703
Никъде нищо не ми излиза...нито в Сингапурски пощи..нито в Китай.
А имам мейл че е пусната уж..

Благодаря за инфото за диспута.

# 103
  • Мнения: 2 373
Никъде нищо не ми излиза...нито в Сингапурски пощи..нито в Китай.
А имам мейл че е пусната уж..

Благодаря за инфото за диспута.
моля. обикновенно се проверява 10 дена след получаване на номера. При разпродажби като 11.11 или черен петък се чака 15 дена преди проверката. Обикновенно излизат около 5 дена след получаване на номера. При липса на информация повече от 10 дена на 11 ден може да се прави диспут но по друга причина. Диспутите може да прегледате в https://www.facebook.com/AliexpressBulgariaFAQ/ Единият се води липса на проследяваща информация, а другия - пратката е в транзит срока на защита изтича.

# 104
  • Мнения: 68 703
Аха...разбрах.
Ще изчакам тогава....после ще питам китаецът що се мота.😆

Ясно..мерси.

Общи условия

Активация на акаунт