Множествена склероза или нещо друго?

  • 15 960
  • 116
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 21 282
Към 50 мин

# 91
  • Мнения: 105
Здравейте.Преди няколко месеца ми се появи изтръпване първо по краката,после по ръцете,вечер преди да заспя се е случвало и по лицето,езика та даже небцето.Усещането беше по-скоро като преминаване на ток през тялото.Ходих на двама невролози,на втория след една много тежка криза.По принцип имам хипохондрия имам и паническо разтройство.Втория невролог ме прегледа и отрече да имам склероза-изписа ми антидепресант и препоръча психолог.От тогава се поуспокоих и това изтръпване изчезна,но преди няколко дена пак се върна,сега заедно с мускулни болки в единия крак.Наистина вече съм отчаяна,не ми се обикаля повече по лекари,но пък сама се стресирам страшно много.За Ямр само като чуя и настръхвам,правиха ми преди 5 год и не искам да преживявам този ужас пак.Някой който е преминал през подобно нещо,може ли да каже освен изтръпването какво друго се усеща.Изпадам в много тежки кризи последните дни от страх.

# 92
  • Мнения: X
do98 защо не пробвате масажи/ кинезитерапевт, аз започнах да ходя заради проблеми с краката и ръцете ( мравучкане и слабост).От докторите се отказах и те от мен. Жената ми каза прищипан нерв и доста ми помага. Пробвайте. И на мен един ми каза МС даже лежах в Неврологично отделение, но не ми откриха нищо. Прегледайте си зъбите и те може да причинят такива работи тръгва по нерва по цялото тяло и става мазало.

# 93
  • Мнения: 105
Ами при мен е факт,че заставам в доста неудобни пози,особено докато уча.Но влизам в порочния кръг на премисляне и симптоми,симптоми и премисляне.Последните месеци след посещението при невролога всичко беше отшумяло и тези дни когато се натрупаха доста стресови ситуации и моменти пак се започна.Сега започна и едно треперене,потене на ръцете-това си е по цял ден,всекидневно.Наистина докторите и от мен ще вдигнат ръце скоро,защото ми казват,че нищо ми няма,изписват ми лечение,аз не го спазвам и после пак увисвам пред кабинета да се оплаквам.Ще изпробвам един масаж на цялото тяло,напълно е възможно да имам прищипани нерви или пък някакви ошипявания,знам че хората с шипове имат подобни оплаквания.Повече ме притесняват изтръпванията в крака,на останалите места са само когато съм под много голям стрес или по време на паник атака.Иначе имам запазена сетивност,рефлексите ми са нормални,ходя си нормално,бягам ( по време на движение изтръпването отшумява),но в момента в който седна или легна се започва едно мравучкане и като преминаване на ел.ток по крака ми,потрепва ми мускул или пък получавам крамп и болка.

# 94
  • Мнения: X
Няколко масажа от първият път ще почувствате малко по-добре. Не се притеснявайте ще се оправите. На мен ми направи впечатление, че никой доктор не ми каза да отида на кинезитерапевт, а знаеха че имам проблем, но не е за тях. Никой доктор не ми разреши проблема. Да е жив и здрав един мой комшия, като му споделих за моя проблем и ми каза отивай на масажи ( и той бил така преди време).

# 95
  • Мнения: 340
Ами при мен е факт,че заставам в доста неудобни пози,особено докато уча.Но влизам в порочния кръг на премисляне и симптоми,симптоми и премисляне.Последните месеци след посещението при невролога всичко беше отшумяло и тези дни когато се натрупаха доста стресови ситуации и моменти пак се започна.Сега започна и едно треперене,потене на ръцете-това си е по цял ден,всекидневно.Наистина докторите и от мен ще вдигнат ръце скоро,защото ми казват,че нищо ми няма,изписват ми лечение,аз не го спазвам и после пак увисвам пред кабинета да се оплаквам.Ще изпробвам един масаж на цялото тяло,напълно е възможно да имам прищипани нерви или пък някакви ошипявания,знам че хората с шипове имат подобни оплаквания.Повече ме притесняват изтръпванията в крака,на останалите места са само когато съм под много голям стрес или по време на паник атака.Иначе имам запазена сетивност,рефлексите ми са нормални,ходя си нормално,бягам ( по време на движение изтръпването отшумява),но в момента в който седна или легна се започва едно мравучкане и като преминаване на ел.ток по крака ми,потрепва ми мускул или пък получавам крамп и болка.


Съвсем накратко ще пиша. И аз се бях вкризила /не в ироничен смисъл/ от подобни симптоми. Обиколих всякакви лекари - нищо ми нямало. Невроложката отхвърли МС и всичко възможно в нейната сфера. Заключението беше: явно стресъ Ви е в повече и сега Ви избива. Аз имам богато досие от стрес, но все си мислех, че той не може да е причина за моето състояние - изтръпване на ляв крак, иглички в петата, изтръпване на пръстите на лявата ръка, на лявата скула и вежда, там видимо се появиха леки издутинки като подпухнало, сърцебиене, прескачане на сърцето, вътрешно треперене на тялото, обливане със студена пот, по някое време топли вълни, замайване в очите и главата и т.н. През времето на извънредното положение започнах да чета за съвкупността от тези симптоми без да свързвам с някакво заболяване и открих материали за нервно-вегетативна дистония и всичко описано отговаряше на моите усещания и симптоми. Едва изчаках края на ИП и отидох на кардиолог. Разгеле, тя ме изслуша търпеливо, прегледа ме - каза, че сърцето е здраво, нищо ми няма и че е от стреса, който описвам + промяна в хормоните поради възрастта. Диагнозата в амбулаторния лист: нервно-вегетативна дистония. Алелуя! Отдъхнах си и сяшак реално ми падна товар от гърба. Почти всичко изчезна освен лекото замайване в очите и главата, но и това отшумява. Ако искате, прочетете повече за нервно-вегетативната дистония, може да Ви успокои и даде отговори. Успех!

# 96
  • Мнения: 163
Здравейте! Виждам,че темата не е много активна, но искам да се посъветвам с вас! От миналата година мисля, че беше Септември почнаха болки в стъпалата и после по кракара и пръстците. Почнах да приемам магнезий и калци и болките отшумяха. След месец като спрях магнезий пак се почна, ту има, ту няма болка и сега от една седмица започнаха пак, но този път с едно мавучяне и изтръпване по краката и ръцете и чувството е много неприятно. Почнах да чета из чичо Гугъл и стигнах до симптоми на МС.... Много ми е притеснено

# 97
  • Мнения: 340
Здравейте! Виждам,че темата не е много активна, но искам да се посъветвам с вас! От миналата година мисля, че беше Септември почнаха болки в стъпалата и после по кракара и пръстците. Почнах да приемам магнезий и калци и болките отшумяха. След месец като спрях магнезий пак се почна, ту има, ту няма болка и сега от една седмица започнаха пак, но този път с едно мавучяне и изтръпване по краката и ръцете и чувството е много неприятно. Почнах да чета из чичо Гугъл и стигнах до симптоми на МС.... Много ми е притеснено


Четенето в интернет е нож с 2 остриета. И аз така по моите симтпоми стигнах до МС, обаче се оказа, че не е нищо такова. На колко години сте, начин на живот, стрес и т.н., всичко има значение за определяне на едно състояние.

# 98
  • Мнения: 163
Здравейте! Виждам,че темата не е много активна, но искам да се посъветвам с вас! От миналата година мисля, че беше Септември почнаха болки в стъпалата и после по кракара и пръстците. Почнах да приемам магнезий и калци и болките отшумяха. След месец като спрях магнезий пак се почна, ту има, ту няма болка и сега от една седмица започнаха пак, но този път с едно мавучяне и изтръпване по краката и ръцете и чувството е много неприятно. Почнах да чета из чичо Гугъл и стигнах до симптоми на МС.... Много ми е притеснено


Четенето в интернет е нож с 2 остриета. И аз така по моите симтпоми стигнах до МС, обаче се оказа, че не е нищо такова. На колко години сте, начин на живот, стрес и т.н., всичко има значение за определяне на едно състояние.
На 41 години съм. Стрес не ми липсва,а имам и панически атаки, но това не ми прилича на тях!

# 99
  • Мнения: 340
Здравейте! Виждам,че темата не е много активна, но искам да се посъветвам с вас! От миналата година мисля, че беше Септември почнаха болки в стъпалата и после по кракара и пръстците. Почнах да приемам магнезий и калци и болките отшумяха. След месец като спрях магнезий пак се почна, ту има, ту няма болка и сега от една седмица започнаха пак, но този път с едно мавучяне и изтръпване по краката и ръцете и чувството е много неприятно. Почнах да чета из чичо Гугъл и стигнах до симптоми на МС.... Много ми е притеснено


Четенето в интернет е нож с 2 остриета. И аз така по моите симтпоми стигнах до МС, обаче се оказа, че не е нищо такова. На колко години сте, начин на живот, стрес и т.н., всичко има значение за определяне на едно състояние.
На 41 години съм. Стрес не ми липсва,а имам и панически атаки, но това не ми прилича на тях!

Тази симптоми може да са индикация за много и различни неща. Аз се бях филмирала, оказа се, че имам нервно-вегетативна дистония в комбинация с хормонален дисбаланс поради възрастта. Ниските нива на витамина В12 могат да дадат същите симптоми, дори често се бъркало с МС. Направете си ПЪЛНА кръвна картина, ниво на витамини, желязо и т.н., може да е прищипан нерв, съдова стеноза, липса на оросяване, много неща може да са. Само не се шашкайте, защото това само ще Ви натовари и изтощи психически и емоционално. Успех!

# 100
  • Мнения: 163
Kateritsa,витамин Б12 ми е ок, защото правя инвитро процедури и ме накараха да го изследвам със щитовидната жлеза, та знам, че не е от него..

# 101
  • Мнения: 340
Kateritsa,витамин Б12 ми е ок, защото правя инвитро процедури и ме накараха да го изследвам със щитовидната жлеза, та знам, че не е от него..


Не знам как се отразяват инвитро процедурите на организма и дали те водят до подобни симптоми. Една позната ми е казвала, че тези процедури са много изтощителни. Желая Ви успех в тях и в намиране на отговор на търсенето Ви!

# 102
  • Мнения: 163
Благодаря ви!

# 103
  • Мнения: 1 338
Здравейте, бихте ли ми разказали, тези, които имат кризи и ремисии, как протичат кризите? Изтръпването и болките денонощни ли са или по няколко часа, примерно? Как се променят/не се променят в денонощието? Можете ли да спите спокойно или усещанията продължават и през нощта? Като цяло, колко дълго трае кризата? Благодаря предварително....

# 104
  • Мнения: 8
Здравейте, бихте ли ми разказали, тези, които имат кризи и ремисии, как протичат кризите? Изтръпването и болките денонощни ли са или по няколко часа, примерно? Как се променят/не се променят в денонощието? Можете ли да спите спокойно или усещанията продължават и през нощта? Като цяло, колко дълго трае кризата? Благодаря предварително....

Здравей, всяка криза протича по различен начин, за всеки пациент усещанията по време на криза и не само са различни, но ще ти кажа при мен конкретно как се усеща. Първата ми криза беше изтръпване на цяла лява половина, от главата до петите, не обърнах много внимание, не бях диагностицирана още. Мина за около два месеца без да правя нищо.След една година по същото време отново ми изтръпна лявата половина, определено повече от миналия път, мина се малко време и започнах да виждам мъгла с лявото око, също и може би два-три тона по-ярки цветове с едното око. Имаше момент, в който не можех да си местя очната ябълка, при навеждане на главата- ми минаваше ток през целия гръбнак. Това през цялото денонощие, тогава ме диагностицираха. Правени са ми вливания, но все пак ръката ми вече повече от 6 месеца си е изтръпнала. В момента май се задава нова криза.. двойно виждане по диагонал.

Общи условия

Активация на акаунт