Следваща крачка?

  • 8 967
  • 209
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 308
Здравейте,

Благодаря ви на всички за отговорите!
Някои наистина взеха темата ми присърце и някои наистина сякаш доловиха повече от историята от колкото дори бях разказала Simple Smile
Наистина, това е решение, което не може да се вземе току така и може би ще си дам още малко време да помисля. Видях себе си и вътрешната си борба в повечето коментари тук. От една страна вътрешно го обвинявам, че не е направил до сега нищо, за да се случат нещата, от друга страна го оправдавам, че все още учи, че няма реален доход и е в процес на развитие и семейство така не се създава. Причината да съм все още с него, да ми е толкова трудно да взема това решение, е че наистина го обичам и изключвайки това, което казах за семейството, всичко в нашата връзка е перфектно, той се държи наистина много добре с мен. Може би точно в това е проблемът - че когато започвах тази връзка не мислех за бъдещето ни толкова, а сега вече съм твърде "навътре" за да се откажа с лекота. Всичко това е свързано и с други въпроси в личен план, на които ще търся отговор, така че, благодаря ви! Blue Heart

# 61
  • Мнения: 25 655
От една страна вътрешно го обвинявам, че не е направил до сега нищо, за да се случат нещата, от друга страна го оправдавам, че все още учи, че няма реален доход и е в процес на развитие и семейство така не се създава.

Интересно, как точно го оправдаваш, че няма реален доход на неговите години? При положение че повечето студенти, които учат редовно, същевременно и работят? А той даже редовно не учи, че задочно е по-лесно...
Това, че не работи, е лично негов избор, а не обстоятелство, наложено от външни сили. Не виждам оправдание, освен сериозна здравословна причина, а такава очевидно няма, иначе щеше да я изтъкнеш.
Помисли върху това...

# 62
  • Мнения: X
Моят мъж (а и приятелите ни състуденти тогава) учеше редовно (ТУ), ходеше на работа-по 8-9 часа на ден, и имаше семейство и бебе.
Не казвам, че всеки трябва да носи по 3-4 "дини под една мишница" (но понякога обстоятелствата го налагат), казвам, че "....още учи, няма доходи и работа" са оправдания, не солидни причини някой да не живее (само) с половинка.
Ама, нали, всички знаем ..."Оправданието е като задника, всеки си го има!".   Smiley
И моето любимо "мото":
"Когато човек иска нещо, намира начин, когато не иска, си намира оправдание!"

# 63
  • София
  • Мнения: 7 995
И какво толкова непосилно учи, та не работи - медицина, ядрена физика, космически технологии? Мързи го и се вижда от самолет. На днешно време да не работиш на 27 години е сериозна заявка за проблем, освен ако не си роден в много заможно семейство и имаш пари и за правнуците.

# 64
  • Мнения: 25 655
Медицина задочно няма.
Аз бих се позамислила и дали реално учи, или просто хвърля прах в очите на гаджето и родителите.

# 65
  • Мнения: 308
Момичета, много сте прави! Всичко е просто оправдание... Sad
Когато започнахме да излизаме той все още не беше записал да учи. Ние живеем в малък град и е трудно да се намери работа, но ако наистина го беше премислил, аз му предлагах да се преместим в по-голям град, можехме да съберем парите, да се преместим, да започнем там работа и тогава ако иска да започва и да учи, знам ли...
Но той първо започна да учи, после каза, че в нашият град е така, няма работа и няма как да събере пари, за да се преместим...Пък и не му харесвала София, там за 1000 лева нямало как да живее, виж като завърши вече ще е друго, с по-висока заплата би отишъл. Хем има право, хем не...И така, бил ми казал че тези четири години ще е така. Той сега завършва трети курс. Остава му още една година. Сега кандидатсва за сериозна работа, но не знам дали изобщо и това ще му е стимул за нещо повече... А за после не знам... Може би наистина не е достатъчно мотивиран да е с мен и така му отърва... Семейството му го издържа, няма разходи, няма домакински задължения, готвят му, перат му... Той самият у дома не помага с никаква работа, което също съм се питала дали няма да се имплементира и в едно евентуално взаимно съжителство някой ден, но той казва, че с мен щяло да е различно...

# 66
  • Варна
  • Мнения: 25 255
Добре де, какво прави по цял ден? Работи над себе си ли? Не мога да си представя, поне редовно да учеше, а задочно - 2-3 седмици лекции и после какво? Това е просто абсурдно, категорично не ти трябва такова същество. Ще трябва и него да издържаш, гаранция.

# 67
  • Мнения: 9 726
Когато попитах авторката на колко са години имах очакването да отговори 20 - 23 и тогава коментарът ми щеше да е различен. Мъж, на 27г., трети курс задочно, живеещ с мама и тати, без ясна представа какво ще прави с живота си, без трудови навици, без желание да помага в домакинството, който после щял да се промени...
На мястото на авторката бих започнала да мисля/работя по въпроса за собствено жилище и самостоятелен живот без родители, без паразити и прочие. После и за друг партньор, евентуално.

# 68
  • Мнения: 308
Спи до 10, след това закусва, излиза на кафе, прибира се обядва, следобед излиза на разходка, ходи да спортува, вечеря и към 7-8 се виждаме...Обикновено това е програмата. Когато е на работа, защото тук таме си намира, отива на работа, прибира се, хапва и излиза, но пак на семейството си не дава пари за сметките...събира ги за ученето. Понякога купува хранителни продукти...Пуши цигари и там отиват също пари... Казва, че му е тежко така и сега ще кандидатства за работа в съседен град. Планира да пътува всеки ден и да живее у тях. Един път му казах за съвместен живот и той ми каза: аз те карам да дойдеш да живееш у нас, а ти не искаш...ти си си крива...Само че на мен в апартамент с толкова хора не би ми било никак комфортно и направо го изключих като опция още в началото...

Просто мисля, мисля и ми се струва хей така на косъм всичко да потръгне - да си намери стабилна работа, да излезем някъде самостоятелно, да пробваме да поживеем заедно, не бързам чак толкова за деца, никак не би било трудно и в същото време не се получава...

# 69
  • Мнения: 18 590
Че той се е уредил по-добре и от тийновете, те поне имат да учат повечето време Simple Smile Съжалявам, докато го чета и заспах дето се вика. Човекът си е рахат и не му се занимава ни със семейство, ни с деца. Остави го на мира да си събира пари за .... ученето ли беше.

И как очаква ти да идеш в дядовата ръкавичка???

# 70
  • Мнения: 25 655
Е, мама и тати го хранят и издържат, значи могат и жена му да хранят и издържат. Някой ден и децата им ще поемат. Laughing

# 71
  • Мнения: 18 590
Жената ще внася в семейния бюджет, за да може мъжът й да учи спокойно.

# 72
  • Мнения: 574
Спи, хапва си и се разхожда общо взето. Сладък живот Simple Smile

# 73
  • Мнения: 3 130
Къде да се запиша за такова учене?
Сега сериозно колкото повече чета за този индивид, толкова повече ми се иска да те хвана, да те разтреса и да ти викна в лицето " Какво правиш, момиче?!". От самолет личи, че нищо не става от приятеля ти.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 25 255
Спи до 10, след това закусва, излиза на кафе, прибира се обядва, следобед излиза на разходка, ходи да спортува, вечеря и към 7-8 се виждаме..
Това е програма на лентяй. Само прочети какво си написала и помисли - нормално ли е на 27 години да живееш по този начин? Направо се потрисам, и искаш този да е баща на децата ти? Верно ли??? Поне вкъщи да помагаше, да чисти, да прахосмучи, да готви, нещо там.. А той - кафенца, разходки... На 27 години!

Общи условия

Активация на акаунт