Следваща крачка?

  • 8 964
  • 209
  •   1
Отговори
  • Мнения: 308
Здравейте,
От 4 години излизам с приятеля ми. В началото той имаше работа, после я напусна и записа бакалавър задочно. Докато го учи си намира тук-таме нещо да припечелва и много често остава без работа. Живее в един апартамент със семейството си. След втората година в мен започна да се поражда едно мъчително чувство, че не живеем заедно, че не сме семейство...искам и деца. Казвала съм му много пъти, че у тях не бих живяла, защото не одобрявам млада двойка да живее с родителите. Той е много затворен и трудно споделя каквото и да било, казвал ми е няколко пъти, ще иска да се оженим...но и много пъти ми е казвал, че ни е още рано, един път като се опитах да повдигна темата каза: ти какво искаш, на третата година и брак? Днес го питах как вижда връзката ни след три години, отговори ми: не знам, аз не знам утре какво ще ми се случи...в следващата година щял да си живее у тях. Разбирам много добре, че той е студент, че няма пари, че може би това го спира, защото знае че няма как да се грижи за семейство, но това всеки ден ме отблъсква и ми тежи все повече...четири години сме заедно, моята мечта е семейство и деца, а той показва, че така се чувства щастлив и си му е добре. Всяка вечер се прибирам у нас и се питам това изобщо нормално ли е за истинска връзка и зрели хора? Ако наистина толкова ме обича (като цяло поведението му към мен е много добро) но няма ли той да има това вътрешно желание да живеем заедно и да направи и невъзможното да сме заедно въпреки всичко? И защо изобщо държи толкова да е с мен, като по никакъв начин не бърза да направи следваща стъпка? Аз ли не го разбирам?

# 1
  • Мнения: 1 376
Ами ти? Професия и постоянен доход имаш ли? В днешно време е трудно сам човек да поеме наем и сметки. Тази крачка се прави и от двамата партньори. Като жена ти казвам, осигури първо теб самата, не се оставяй на мъж да те гледа. И е абсолютно нормално ако е на 24 - 25 да не мисли за семейството.

# 2
  • Мнения: 9 679
На колко години сте, ти работиш ли, имаш ли собствено жилище, след като не искаш да живееш с родители? Животът без доходи, който се крепи на пеперуди, романтика и ''света ще обърна'', за да сме заедно май го има само във филмите и книгите.

# 3
  • Мнения: 188
Приятелят ти не е готов за всичко, което ти искаш. Ако ще му напомняш всяка година за деца и бракове - няма да стане. Търси си нов. Аз съм като него и оставих бившия по тази причина.

# 4
  • София
  • Мнения: 38 475
Намерил си е сгодна женица, която търпи статуквото.
Аз уча бакалавър и работя.
Просто спри да му се обаждаш.

# 5
  • Мнения: 900
От опит ти казвам-ако 4 години се влачите само по кафета и всеки у тях си сте я зациклили здраво.
Твоят хубосник му е добре в къщи, спокоен че няма задължения и няма намерение да се изнесе скоро и има да отлага още години наред.
Трудно е изнасянето, понякога невъзможно, но не разбирам тази демотивация при младите да не желаят да се развиват и да създават свой собствен дом.
Най-малкото- къде правите секс?Извинявам се за въпроса, но да му ходиш на гости(4 години) и да правите разни неща при мисълта и стреса, че майка му може да влезе всеки момент с баница и айрян ми се струва отчайващо.
Годините нямат значение за мен след като е завършил средно.От там нататък е мързел и оправдания.
Помисли си дали би го дочакала да те мотае в най-хубавите ви години...

# 6
  • Мнения: 3 732
Ако въпросния е искал да направи някаква крачка, да я е направил. На него така си му харесва. Или се примиряваш, или си тръгваш - средно положение няма.

Ти защо си с него? Щото го обичаш ли? Кое точно му обичаш? Егоизма? Или друго?

# 7
  • Paris, France
  • Мнения: 14 014
Приятелят ти в момента няма собствено жилище, стабилна работа и все още учи. Нормално е да не иска допълнителни разходи и усложнения. Връзката ви, такава, каквато е може да продължи докато си тръгнеш. Мъжете често се женят когато решат, а не когато намерят най-добре пасващата на тях жена. След бакалавърската степен може да запише магистратура, докторантура, специализация, да иде другаде, да емигрира. Ясно е, че няма да ти предложи живот заедно и брак и деца в скоро време. В днешно време малко мъже правят бебета докато учат. Не е модерно, а и спокойно могат да мотаят някоя 5-6 години и като се разсърди да си намерят нова.

Ти завършила ли си вече? Имаш ли жилище, в което да го поканиш? Би ли издържала едно или две деца сама, само с твоите доходи?

# 8
  • Мнения: X
Ами ти? Професия и постоянен доход имаш ли? В днешно време е трудно сам човек да поеме наем и сметки. Тази крачка се прави и от двамата партньори. Като жена ти казвам, осигури първо теб самата, не се оставяй на мъж да те гледа. И е абсолютно нормално ако е на 24 - 25 да не мисли за семейството.

Много точно. Искаш това, искаш онова - но не пишеш ти с какво допринасяш за мечтите си/ви.
Очевидно, че по някакви причини момчето не е в завидно финансово състояние и сигурно го издържат още родителите му, а ти искаш от нищото да се материализира нов дом, сватби и условията за бебета. Според написаното надали всичко това ще стане в близките години.

Независимо от причините, 99% от жените ще прекаратят тази връзка като "непреспективна" и на следващият ден ще намерят мъж, който да им предостави всички тези условия на готово. По недоволство ти виждам, че нямаш качествата да си от тези 1% за които любовта е по-важна от материалното, така че при вас изглежда жребият е вече хвърлен и си търсиш подкрепа да си продължиш по твоя път.

# 9
  • Мнения: 4 611
Не казваш на колко сте години. Ако сте под и около 25 е нормално да не се бърза, въпреки това, че сте заедно 4 години. Казваш няма работа, още учи. Как си представяш, че би могло да стане, чисто практически?

# 10
  • Мнения: 6 930
Ти какво му предлагаш да направиТЕ в тази ситуация? Как виждаш съвместно съжителство с човек, който очевидно е на друга вълна, неинициативен, не особено амбициозен и като цяло не е готов за семейство? В най-добрия случай ще го убедиш да излезете на квартира и ще си го отглеждаш, докато той търси работа, себе си и смисъла на живота и връзката ви изобщо.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 36 596
Ако наистина толкова ме обича (като цяло поведението му към мен е много добро) но няма ли той да има това вътрешно желание да живеем заедно и да направи и невъзможното да сме заедно въпреки всичко? И защо изобщо държи толкова да е с мен, като по никакъв начин не бърза да направи следваща стъпка? Аз ли не го разбирам?

Веднага питам - защо само той? Значи след брака и децата, когато някоя мама спомене, че мъжът само работи за да вади пари и да издържа семейството, но не пипва нищо вкъщи, тук се надига вой до бога и веднага й се начуква канчето, че всичко около семейството трябва да е поделено по равно. А сега изведнъж се очаква момчето да щракне с пръсти и да осигури всичко от раз, като същевременно не забрави да падне на колене с пръстен и да заяви безапелационно, че започват бебеправенето на мига. Не става така и май вече започваш да го схващаш. Ами направи ТИ невъзможното за да сте "заедно въпреки всичко". В днешно време жените са изкарани от кухнята и могат да бъдат изключително успешни на пазара на труда.

# 12
  • Мнения: 308
Здравейте!

Благодаря ви за отговорите! Simple Smile независимо от емоцията, която носят, всеки от тях е важен...
Аз съм на 28, той на 27 години. Аз завърших на 23 и от 5 години работя на една и съща сигурна работа, взимам много добра заплата. Може би и заради това чувствам, че ми е време за нещо повече...
На коментарите, че съм материалистика, бих отговорила, че никъде не споменавам, че проблемът ми е в това, че той няма пари...По-скоро за мен това е единственото оправдание, защо още стоим в това положение и се чудя дали само това може да бъде причина хората да не могат да бъдат заедно. Именно защото го обичам съм още с него, иначе наистина лесно щях да стана от жените, които както се изразиха някои, зарязват си мъжа и за кратко време се хващат с друг, с който да си постигнат тези мечти. Не искам да се оправдая, че ще го "зарязвам", исках житейски опит, мъдрост какво според вас мога да направя, защото наистина психически ми е тежко, а в същото време не искам да се разделя с него. Ако питам семейството си и приятелите си - отговорът им е ясен - да го оставя. Но както всички знаят, това са пристрастни отговори и исках да чуя странично мнение.
И наистина е притеснява тази перспектива - дали няма да вземе да реши, че има да гони още мечти, след завършване на бакалавъра и така до 35...Аз съм се стараела никога да не го притискам в това отношение, но на въпроса ми след 3 години как вижда връзката ни да не може да ми даде ясен отговор?!?

Последна редакция: пн, 22 апр 2019, 08:15 от Мила_91Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 4 290
Здравейте!

Благодаря ви за отговорите! Simple Smile независимо от емоцията, която носят, всеки от тях е важен...
Аз съм на 28, той на 27 години. Аз завърших на 23 и от 5 години работя на една и съща сигурна работа, взимам много добра заплата. Може би и заради това чувствам, че ми е време за нещо повече...
На коментарите, че съм материалистика, бих отговорила, че никъде не споменавам, че проблемът ми е в това, че той няма пари...По-скоро за мен това е единственото оправдание, защо още стоим в това положение и се чудя дали само това може да бъде причина хората да не могат да бъдат заедно. Именно защото го обичам съм още с него, иначе наистина лесно щях да стана от жените, които както се изразиха някои, зарязват си мъжа и за кратко време се хващат с друг, с който да си постигнат тези мечти. Не искам да се оправдая, че ще го "зарязвам", исках житейски опит, мъдрост какво според вас мога да направя, защото наистина психически ми е тежко, а в същото време не искам да се разделя с него. Ако питам семейството си и приятелите си - отговорът им е ясен - да го оставя. Но както всички знаят, това са пристрастни отговори и исках да чуя странично мнение.
И наистина е притеснява тази перспектива - дали няма да вземе да реши, че има да гони още мечти, след завършване на бакалавъра и така до 35...Аз съм се стараела никога да не го притискам в това отношение, но на въпроса ми след 3 години как вижда връзката ни да не може да ми даде ясен отговор?!?


С последния пост картинката изглежда по друг начин
Е, на 28г не си престаряла за дете, но очевидно, ако искаш стабилна връзка и семейство ще трябва да мине време за опознаване, напасване и т.н. и вече  ще минеш 30-те...
И разбирам, че учи и няма доходи, ама аз лично с мъж на 27години, който живее с мама и тати и даже не мисли за изнасяне не мисля, че ще бъда

# 14
  • Мнения: X
Здравейте,
От 4 години излизам с приятеля ми.
Скрит текст:
В началото той имаше работа, после я напусна и записа бакалавър задочно. Докато го учи си намира тук-таме нещо да припечелва и много често остава без работа. Живее в един апартамент със семейството си. След втората година в мен започна да се поражда едно мъчително чувство, че не живеем заедно, че не сме семейство...искам и деца. Казвала съм му много пъти, че у тях не бих живяла, защото не одобрявам млада двойка да живее с родителите. Той е много затворен и трудно споделя каквото и да било, казвал ми е няколко пъти, ще иска да се оженим...но и много пъти ми е казвал, че ни е още рано, един път като се опитах да повдигна темата каза: ти какво искаш, на третата година и брак? Днес го питах как вижда връзката ни след три години, отговори ми: не знам, аз не знам утре какво ще ми се случи...в следващата година щял да си живее у тях. Разбирам много добре, че той е студент, че няма пари, че може би това го спира, защото знае че няма как да се грижи за семейство, но това всеки ден ме отблъсква и ми тежи все повече...четири години сме заедно, моята мечта е семейство и деца, а той показва, че така се чувства щастлив и си му е добре. Всяка вечер се прибирам у нас и се питам това изобщо нормално ли е за истинска връзка и зрели хора? Ако наистина толкова ме обича (като цяло поведението му към мен е много добро) но няма ли той да има това вътрешно желание да живеем заедно и да направи и невъзможното да сме заедно въпреки всичко? И защо изобщо държи толкова да е с мен, като по никакъв начин не бърза да направи следваща стъпка? Аз ли не го разбирам?
Не си жената на живота му, жената с главно Ж.
В момента, в който я намери, може и за 1 месец да се ожени.
Защо е с теб?Удобна си, не се налага да си дава зор...а по твоите думи той е от инертните типове.

Общи условия

Активация на акаунт