Следваща крачка?

  • 8 965
  • 209
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 18 526
Той не напира да живее с теб, защо му го предлагаш...? Намери си нов мъж, който света ще обърне да е с теб. На 28 никак няма да ти е трудно.

# 46
  • Мнения: 3 732
Здравейте!

Благодаря ви за отговорите! Simple Smile независимо от емоцията, която носят, всеки от тях е важен...
Аз съм на 28, той на 27 години. Аз завърших на 23 и от 5 години работя на една и съща сигурна работа, взимам много добра заплата. Може би и заради това чувствам, че ми е време за нещо повече...
На коментарите, че съм материалистика, бих отговорила, че никъде не споменавам, че проблемът ми е в това, че той няма пари...По-скоро за мен това е единственото оправдание, защо още стоим в това положение и се чудя дали само това може да бъде причина хората да не могат да бъдат заедно. Именно защото го обичам съм още с него, иначе наистина лесно щях да стана от жените, които както се изразиха някои, зарязват си мъжа и за кратко време се хващат с друг, с който да си постигнат тези мечти. Не искам да се оправдая, че ще го "зарязвам", исках житейски опит, мъдрост какво според вас мога да направя, защото наистина психически ми е тежко, а в същото време не искам да се разделя с него. Ако питам семейството си и приятелите си - отговорът им е ясен - да го оставя. Но както всички знаят, това са пристрастни отговори и исках да чуя странично мнение.
И наистина е притеснява тази перспектива - дали няма да вземе да реши, че има да гони още мечти, след завършване на бакалавъра и така до 35...Аз съм се стараела никога да не го притискам в това отношение, но на въпроса ми след 3 години как вижда връзката ни да не може да ми даде ясен отговор?!?
Ами хващай се с него! Ние какво да ти кажем щом си решила?

Мързелив, инертен, доволен от своята си собствена локва. Осинови си го, дондуркай го, поеми му разходите - щом ти харесва и го искаш.

Наречете ме егоист и всякаква, но винаги съм смятала, че ако искам дете - ще си го родя. Няма да отглеждам уж възрастен и зрял мъж като такова.

П. П.
Изчетох темата. Всички мнения са еднакви - този не става за нищо.
Чакам авторката да извади от 1000 кладенеца вода защо не може/не иска да го зареже...

Кучетата си лаят, кервана си върви ...Ние се хабим със съвети залудо ....

Какъв е смисъла от темата - не разбирам ....

Последна редакция: пн, 22 апр 2019, 20:49 от Зуки Су

# 47
  • Мнения: 6 930
Той не напира да живее с теб, защо му го предлагаш...? Намери си нов мъж, който света ще обърне да е с теб. На 28 никак няма да ти е трудно.

Ох, като почнете с тия "света ще обърне за да е с теб..." клишета.... Joy

А към авторката, пробвай и с притискане. Някои мъже обичат да бъдат водени, насочвани и ясно инструктирани какво да се прави и само тогава показват напредък. Ако те кефи подобна динамика на отношенията, де, и ако той изобщо е от този вид хора.

# 48
  • Мнения: 18 526
Не са клишета. Когато един мъж те иска, той ще промени какво ли не в живота си заради теб. Като не иска - няма и пръста си да помръдне. Кой с какъвто иска мъж да се захваща.

# 49
  • Мнения: 6 930
Те и маниакалните обсебващи типове обръщат света, за да са с някоя, та това не е атестат и гаранция за успешна връзка.

# 50
  • Мнения: 18 526
Да, да, по-добре да си лежат вкъщи с родителите, поне няма опасност да се променят Simple Smile

# 51
  • Мнения: 4 611
За мен има нещо нездраво в мъж, който е готов да зреже всичко заради жена и според мен не трябва да се изкарва, че подобни са едва ли не идеалните половинки.  Защото както за теб е обърнал всичко без да мисли за последствията, така и като се влюби (обикновено подобни романтични типове са и влюбчиви) пак ще заебе жена и деца в името на голямата любов.

# 52
  • Мнения: 18 526
Е щом не иска да заживее с теб и не иска да се изнася от родители, човекът ясно си показва, че не си му приоритет.  Много ли е ценно това да успееш да го "хванеш"..?

# 53
  • Мнения: 574
Следващата крачка е да си намериш друг мъж, поне аз в този нищо положително не виждам. Инертен, неориентиран, вероятно мързелив, все много неприятни качества за един мъж.
А и семейството и приятелите ти надали те съветват без причина да го разкараш, отстрани лесно се вижда ситуацията.

# 54
  • Мнения: 4 611
И аз така мисля, щом и близките ти това те съветват има за какво. Според мен ти искаш някак си да се опиташ да го убедиш да заживеете заедно, но защо ти е, след като няма да го поиска истински? Поне ти го казва от сега, а не да заживеете заедно и да се държи кофти с теб и да се чуди как да те накара да си тръгнеш сама.

# 55
  • София
  • Мнения: 7 990
Тоя го мързи да диша, за какво ти е?
На 27 имитира, че учи, майка му и гаджето го дондуркат и тепърва е на фазата "Накъде в живота?". Следващата фаза е, че няма късмет в тоя живот, всички го прецакват, всичко става с връзки, работата с добра заплата е само за наши хора и пр. Пускай го да плува и си търси пораснал индивид, а не вечният пубер-студент.

# 56
  • Paris, France
  • Мнения: 14 018
Всички дружно съветваме авторката да го остави, защото е инертен, но тя също не е много активна. Писа, че от 5 години работи и заплатата и е добра, но и тя не се изнася да заживее сама, а на 28 все още живее у техните.

Учила съм и редовно и задочно и имах доста колеги, които учеха задочно, но не работеха и си живееха с родителите, а си бяха англичани и можеха да се изнесат и като не работят да им се плаща наема. Обясняваха ми, че не искат да обзавеждат жилище, да си готвят и да се перат, да се прибират в празен дом и да се занимават с битовизми. Доста от тях още са ергени и моми и си живеят у техните в държава, в която това не е много прието. Повечето сега работят и печелят повече от добре, но не им се занимаваше с бракове и деца, а с възрастта и с връзки.

Повечето от нас сме се изнесли по принуда - наложило се е да учим в друг град или държава, нямало е работа в родното ни населено място. Някои сме заминали да обикаляме свят, други заради любов. Никой няма да се вдигне да бачка яко и да му отиват парите по сметки и наеми за да може някой друг да сбъдне мечтата си за дом, семейство и бебе, когато той самият не мечтае за това.  Малко 27г мъже мечтаят за бебе в Европа. На тази възраст изобщо не ми се мислеше за обвързване и деца, а даже не съм мъж и работех.

Мъжът нищо не иска от авторката и предполагам, че ако тя утре го зареже той няма и да забележи. И понеже нищо не иска, нищо и не предлага. Е, иска секс, примерно и секс предлага.

# 57
  • Мнения: 6 930
Да, да, по-добре да си лежат вкъщи с родителите, поне няма опасност да се променят Simple Smile

Между "обръща света за теб" и лежане вкъщи има океан от нюанси и възможности. Неподходящо обобщение.

# 58
  • Paris, France
  • Мнения: 14 018
Това, че мъжът живее у родители не означава, че лежи по цял ден. Може да учи езици, да спортува, да развива някакво хоби, да се разхожда, да готви, да домакинства, да брои звезди. Може и да работи. Не са един или двама мъжете, които имат някаква работа докато са студенти, но казват на приятелките си, че не работят за да не искат от тях пари, подаръци, извеждания и да не ги натискат жените за брак. Може да помага в семеен бизнес и може даже да е на заплата там.

Дори и да лежи по цял ден, какво му е лошото след като не го гледаме и издържаме ние? Поне не заема работно място, което е наистина нужно на друг човек. И да работеше, ако не получаваше яка заплата пак нямаше да иска да заживее сам. Даже и с хубава заплата днешните млади хора не виждат смисъл да се изнасят. По мое време много момичета, но и момчета, нямахме право да водим гаджета за уикенди у родителите, а някои мои съученички нямаха изобщо право да водят момчета или да преспиват навън. Сегашното поколение е свободно в това отношение и може би затова не ще да се изнася. Когато ние се изнесяхме понасяхме негативи като повишени разходи, но получавахме свобода, възможност да правим каквото искаме, да слушаме желана музика в желани от нас часове. Днешната младеж има тези права отдавна, дори в дома на родителите и няма мотив или някакъв позитив да се изнася. Преди 30-40г малко жени се навиваха на дълга, безперспективна връзка и не пускаха лесно на обикновени, живеещи у родители момчета ако момчето не работи и не може и излизания да финансира. Често за да се стигне до тек жената изискваше подпис в
гражданското.  Ако в днешно време европейка заговори за брак преди живот заедно ще я помислят за луда. Същото и с мъжете.

Явно това го устройва в момента и съм сигурна, че ако яйцето му допре до д-то ще си намери много бързо работа, жилище, че и нова жена.

Може да не обича промени. Може да се чувства неадекватно да живее с жена, която печели повече от него. Може да гледа на авторката като на временна "хвани кака да те отрака", след което, като завърши и се устрои да се ожени за по-млада. Това е доста често срещан вариант.

# 59
  • Мнения: 18 526
Нищо лошо няма. Но авторката иска деца и семейство, а той - не. Хубаво е тя да се преориентира навреме или поне да приеме, че с този човек нейните планове няма да се случат.

Общи условия

Активация на акаунт