Как тренирам - 23

  • 30 524
  • 748
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 290
Гледам, че пишете кой с какъв стаж е в залата. Аз тренирам от масец май тази година. Малко над половин година.

Поздравления за страхотните резултати Blush
Стажът в залата е малко като трудовия стаж - едни работят здраво години наред, а други пак години наред просто "ходят на работа" Grinning
Важен е стажът в залата, но и житейският също, защото постиженията и възможностите ни зависят и от ЕГН-то, колкото и да не ни е приятно. Аз тренирам в зала от 2.5 години, преди това не бях стъпвала във фитнес, но пък две десетилетия си тренирах у дома рано сутрин. През декември ставам на 47 Blush
Аз другия месец ставам на 34. Има си значение ЕГН-то.
Между другото четох за една мацка, която точно около 40-те и писва да изглежда зле след раждането и почва да тренира. Та накрая на 53 беше спечелила няколко състезания по бикини фитнес.

# 406
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 541
Видях го....казва се френско разгъване на машина.
Намерих го, благодаря ти  Peace Нямаме такъв уред и няколко пъти съм се оптивала да го правя с кривия лост, но не успявам, разтрепарват ми се ръцете на 3-тото повторение.

Поздравления за страхотните резултати Blush
Стажът в залата е малко като трудовия стаж - едни работят здраво години наред, а други пак години наред просто "ходят на работа" Grinning
Важен е стажът в залата, но и житейският също, защото постиженията и възможностите ни зависят и от ЕГН-то, колкото и да не ни е приятно. Аз тренирам в зала от 2.5 години, преди това не бях стъпвала във фитнес, но пък две десетилетия си тренирах у дома рано сутрин. През декември ставам на 47 Blush
Абсолютно съм съгласна. А и масовата аудитория в залите го потвърждава. Виждам момичета вече повече от 1 година в залата, а ефектът е нулев. Дори не знам това как не ги демотивира. Аз ако нямам резултати ще се побъркам сигурно. Преди раждането на второто ми дете ходех пак на фитнес - около 3 години някъде. Имах резултати с много по-малко усилия от сега, но бяха много далеч от моментните. огава ходех и се учех, не познавах тялото си, не познавах и механиката на фитнеса. Нямаше толкова информация за упраженията, клипове, влогъри и изобщо както се сети човек, както е сега. След третото раждане казано честно нямах никаква идея да се връщам пак във фитнеса. Обаче дойде бала на дъщеря ми и тя реши, че иска да ходя с нея и така се запалих отново. Е, балът мина, на нея фитнеса и беше до там, но за мен страстта продължава още.  Сега човек, ако се рови и чете, много неща може да научи. А и вече има достатъчно  треньори, на които може да се довери и да очаква резултат.
Та ЕГН-то наистина си има значение - обаче на 34г родих трети път и си мислех, че като съм се пъхнала пак в старите дънки от първото раждане на 22г всичко е супер. Е, да, ама не, сега на 42 други неща виждам и се радвам, че не останах като на 34  Mr. Green Mr. Green

# 407
  • София
  • Мнения: 12 012
Има и друго - една (или повече) бременност може да доведе до сериозно преразтеглена кожа, която няма прибиране без скалпел. А в тези случаи може да има огромен напрадък във фитнеса, но той да не личи, защото кожата пречи.

# 408
  • Мнения: 1 290
Има и друго - една (или повече) бременност може да доведе до сериозно преразтеглена кожа, която няма прибиране без скалпел. А в тези случаи може да има огромен напрадък във фитнеса, но той да не личи, защото кожата пречи.
Според мен не е кожата проблема, ми тва под нея. Аз доста качих и пред двете бременностти, ама проблема не беше увисналата кожа, а мазнинката дето й тежеше и я дърпаше.
Ако от 120 станеш 60 може да ме съгласиш, ама ....

# 409
  • София
  • Мнения: 12 012
Има и друго - една (или повече) бременност може да доведе до сериозно преразтеглена кожа, която няма прибиране без скалпел. А в тези случаи може да има огромен напрадък във фитнеса, но той да не личи, защото кожата пречи.
Според мен не е кожата проблема, ми тва под нея. Аз доста качих и пред двете бременностти, ама проблема не беше увисналата кожа, а мазнинката дето й тежеше и я дърпаше.
Ако от 120 станеш 60 може да ме съгласиш, ама ....
Слагам го в скрит текст, защото не е приятна гледка.
Да, чак толкова тежки случаи вероятно не са често срещани. Но е пример как само с топене на мазнини в някои случаи не става.
Скрит текст:

# 410
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 541
О, да това са изключения такива случаи. Аз имах предвид пред масовото явление в залите  Grinning Самият Страхил Иванов признава, че има абдоминопластика, тъй като е бил изключително дебел и не е успял да се справи с увисналата кожа. Но аз нямах тези случаи предвид  Peace

При мен въпреки добрата форма и релефът, който имам, някой път ще ви снимам да видите в определена поза каква ми е кожата на корема имено от разтягането при трите бремености. Така, че Змия напълно съм съгласна с теб, но аз за друга липса на резултат говорех  Mr. Green

# 411
  • Мнения: 10 013
Знам, че тежестите са индивидуални, просто ми е интересно кой какви постижение има.

52кг съм, на 44г, деца 3.
За постижение смятам 6 маратона за последните 2 години (единият скай ултра 50км) без контузии, и 3 подиума (3 място) в моята категория. Половин маратоните май са 7.

Стаж в зала 0. Тренирам в къщи.
Клек с 50кг, тяга максимум 56кг. Пробвала съм от любопитство, но целите ми са кондиционни на първо място, визуални на второ.

Къде отиде госпожата която каза, че нямам резултати, и затова съм във форума от Х години? Mr. Green

Edit: Забравих, че тя не пише в тази тема. В Дневниците падна този бисер.

Последна редакция: чт, 28 ное 2019, 08:09 от Deziderata

# 412
  • Мнения: 1 290
Чак съзтезатели има! Супер! В коя категория се състезаваш?
Фитнес категория или и при маратоните си има категории?
И направо ме застреля с тея 50 кила. Къде ги държиш у вас?!? Мойте наследници са дребни пък и такива тежести заемат място. Може ли да споделиш колко си висока?

Иначе за постиженията критици много,  но има и хора при които няма визуален ефект и просто те оставят с такова впечатление.
Признавам си и аз понякого си мисля за жени от залата, какво правят там като ма грам не им личи, че спортуват. Но вероятно на тях не им пука и не им е цел да изглеждат добре.Satisfied Satisfied

# 413
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 541
Дезиии, хич да не ти пука  Hug Hug Ти нали си знаеш  Peace

Момичета, много съм се надъхала покрай вас  Crazy Днес ще пробвам с два диска по 15кг да направя хип тръст. Утре ще пиша дали съм успяла  Blush Все още имам доста МТ на задното бедро и глутеуса, но вчера почивах и днес пак съм в залата.

Punk_GirL, много се радвам, че се включи в темата  Hug Моля те да споделиш пиеш ли някакви добавки - протеин?, аминокиселини??

# 414
  • Мнения: 10 013
Категориите са възрастови.
Висока съм 156см. Очеизвадно е, че тренирам. Раменете и бицепсите са очертани и през пуловер се виждат.
Брич 0, целулит 0.
Изглеждам супер. Ма*ната и на фалшивата скромност. Blush

Живеех в голям апартамент с огромни стаи. Скуот рак-а беше в стаята на сина ми, и пак не заемаше много място.
Вече съм в ново жилище, където детските стаи са по-малки. Скуот рака замина. Cry
Ще тренирам в зала в дните за крака. Какво да се прави....

Ани, 🤗🤗🤗

# 415
  • Мнения: 1 290
Deziderata бас хващам, че изглеждаш супер. С 156 см и 52 кила тренирани при това резулата сигурно е трепач. Кефиш ме, че си се радваш. Аз изглеждам къде къде по зле от теб/не че съм те виждала/, ама пак съм захвърлила скормността.

Ani_d нищо не пия. Абсолютно и само храна и тренировки. Върл противник съм на това да се приемат вещества, които не можеш да си набавиш храна.

Понеже съм фен на Игри на волята и да ти кажа, там и на практика се затвърждава мнението ми, че по добре години упорит труд и постигнат резултат, вместо празни мускули направени с добавки. Много спорим на тая тема с треньора ми. Но въпреки опитите му не можа да ме убеди да пия! Smile

# 416
  • София
  • Мнения: 12 012
Аз също гледам Игри на волята и стигам до извода, че тренирането на изолирани мускули не дава добри резултати. Може да изглеждаш добре, може да се справяш с огромни тежести, но когато в реалността се наложи да използваш цялото си тяло, подобни хора издишат.

Аз имам още какво да желая за визията си, но и преди съм казвала, че тя не ми е основна цел. Аз тренирам заради психическото си здраве.

# 417
  • Мнения: 1 290
При мен нещата си почнаха изцяло за визия.
Но се получи, така че като почнах да тренирам и за едни месец свалих 6 кила- от 62 на 56, после за месец още 2 надолу. При което съм страшно слаба. Структурата ми е висока с тънки кости. И сега се мъча от няколко месеца да кача някое кило, но с много мъка стигнах 56 и не мърдам. И съответно мускулите ми растът супер бавно, а реша ли да чистя мазнина не ми се мисли какво ще стане и за това се примирих с моментната си визия. Имам надежда, че нещата бавно и с времето ще прогресират.

# 418
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 541
При мен нещата си почнаха изцяло за визия.
Но се получи, така че като почнах да тренирам и за едни месец свалих 6 кила- от 62 на 56, после за месец още 2 надолу. При което съм страшно слаба. Структурата ми е висока с тънки кости. И сега се мъча от няколко месеца да кача някое кило, но с много мъка стигнах 56 и не мърдам. И съответно мускулите ми растът супер бавно, а реша ли да чистя мазнина не ми се мисли какво ще стане и за това се примирих с моментната си визия. Имам надежда, че нещата бавно и с времето ще прогресират.
А как се храниш?? Следиш ли калории и макронутриенти?

# 419
  • Мнения: 1 290
Първоначално почнах с НВД. Следях си и калории и микронутриенти. Но като свалих толкова бързо и честно казано се стреснах. Понеже за един месец дрехите ми почнаха да стоят като крадени.
После почнах да вкарвам бавни въглехидрати като киноа, елда, черен и кафяв ориз. Целна беше да спра да свалям. Положението беше трагично...изтърва хранене и кантара е надолу. Почнах и ядки да добавям и плодове.. Резултата е, че поне спрях да свалям.
И накрая реших да се обърна към профенионалист и треньора, с който работя, ми направи хранителен режим.
Ако ви кажа колко ям и нищо не качвам ... Направо голяма мъка.
При интерес мога да си кача храната с грамажите.
Но микронутриентите винаги ги гледам.

Общи условия

Активация на акаунт