Как тренирам - 23

  • 30 399
  • 748
  •   2
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 290
За се похваля, днес за първи път пробвах клек с 40кила! Много добре ми понесе. Мисля, че и с 45 бих се справила, но ще изчакам да има някой около мен да не стане гаф!

# 526
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 453
За се похваля, днес за първи път пробвах клек с 40кила! Много добре ми понесе. Мисля, че и с 45 бих се справила, но ще изчакам да има някой около мен да не стане гаф!
Браво на теб. Поздравления Simple Smile Със свободна щанга или на смит машина?

Аз успях и вчера, и днес да тренирам и съм много доволна. Радвам се, чу си направих планираните 4 тренировки, дори се чудя дали да не отида и утре, защото другата седмица се очертава много натоварена и не знам дали ще мога. Напоследък се чувствам доста изморена като цяло, но пък тренировките в залата ми вървят добре. Мисля, че е от студеното време. Като цяло минала зима през цялото време се чувствах така, явно е сега ще е същата работа. Умишлено вдигнах и храната, защото като ми е орязана, ми е още по-студено Simple Smile

# 527
  • Мнения: 10 011
Браво, Punk_girl!

Днес гърди и корем.
Утре ми е втория ден за крака, и това ще ми е първа изпълнена седмица от изготвения ми тренировъчен план. Интересно ми е какви ще са резултатите след 3 месеца.
Естествено, ще се снимам. Аз и без това си правя контролни снимки непрекъснато.

За мен започна бикини фазата (шегичка). Но, сериозно. Купих си моренцето вчера. Heart Eyes santa2 Планът е още по-добра форма от от това лято.
А лято 2019 визуално беше по-добро от 2018, въпреки че килограмите бяха същите.

# 528
  • Мнения: 1 290
Ани, свободна щанга. Мисля, че смит машината облекчава натоварването по стабилизиращите групи, а на мен целта ми е максимално натоварване.
И аз разпасах режима. След празниците ще оправям вредите. Но определено от както качих кила се чувствам по добре.
Deziderata ти се шегуваш за бикинито, ама толкова искам да се подготвя за тази категория. Иначе вярвам, че с времето въпреки еднаквите килограми мазнината се сменя с мускулна маса или просто мускулите се склупторират.

Дайте някакви упражнения за външно и вътрешна бедро, ама не на машина.

# 529
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 453
Дези, сигурна съм, че ще си страхотна за лято 2020 Simple Smile
Punk girl,  шегата настрани, но много често получавам подмятания дали няма да се престраша да се явя ило пък дали за "бикини" се готвя, че тренирам толкова Simple Smile. Подминавам ги с усмивка Simple Smile Нямам и никога не съм имала такива амбиции, а и на близо 43г не смятам за необходимо. Но ако сега бях къде 30-35 може би сериозно щях да се замисля. Така ча, давай смело , момиче!

Вчера правих този комплекс, но с малко по-разтворени крака, днес имам МТ точно на външните бричове, конкретно и само на тях Simple Smile Правих по 4 серии с 15-20 повторения, бавно и с мисълта точно за бричовете. Като спирах да усещам там, прэменях позицията, докато го усетя. Освен тях добавих и сумо клек с 15кг тежест върху две успоредни платформи и кръстосани напади с ластик. Общо бяха 9 упражнения. Добре ми дойдоха.
https://www.instagram.com/p/B5nDN-yjdMR/?igshid=l0r4bpv68op2

# 530
  • Мнения: 10 011
Ани_д, благодаря ти! Hug

Punk_girl, давай смело, щом ти е на сърце. Защо не?

Отчитам приятни 12км в терен. След обяд ще правя крака.
Исках да е вечерта, но ще имам гости и трябва да импровизирам.

Много ми се разбъркаха тренировките тази седмица, но направих почти всички предписани силови, остана 1/6.
Тичането орязах заради извънредни вечери през седмицата. Кардиото ми беше въже, но не ми стига.
Вчера моят цигулар/боксьор свири на матине в Музикалната академия, така че ми заминаха сутринта и ранния следобяд целите.

Довечера ще си напиша седмицата.
Храната съм я заковала така добре както никога. Интересно. Намерих си удобното най-после.

# 531
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 453
Вчера отчетох 5-та тренировка, направо се размазах. Днес почивам, не че нямам сили и енергия, но просто ми се налага. А и според повечето треньори, за добрия резултат трябва добро възстановяване, дори и да смятаме, че няма нужда от това.
Днес МТ на страничната част ми е доста по-силна от вчера, явно упражненията са натоварили точно, където трябва.

# 532
  • Мнения: 7 734
А и според повечето треньори, за добрия резултат трябва добро възстановяване, дори и да смятаме, че няма нужда от това.

И са абсолютно прави!
Любим лаф от Олимпийски надежди, къде на шега, къде не, е: "Почивката ражда шампиона"! Blush

# 533
  • Мнения: 10 011
А чели ли сте как почиват?

Олимпийска почивка прилича на моя тренировка. Laughing

Не се заяждам. Те тренират ...ами като шампиони. Не за красота и тонус.

Но почивката е важна, да. Няма второ мнение по въпроса.

# 534
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 453
Важна е да Simple Smile Но и на мен никога не ми е харесвало да тренирам повече от 3 последователни дни. Дори и да имам силе, време и желание пак не го правя. А едно време тренирах двуразово - сутрин бягане 30-35мин, вечер - фитнес - 5 дни седмично - от понеделник до петък Резултатът беше никакъв. Бях просто здрава и слаба Simple Smile

# 535
  • Мнения: 10 011
При мен се получи точно обратното. Чак като започнах да тренирам двуразово, тогава започнаха да ми се получават нещата.
Но ти не си имала да сваляш, друг тип метаболизъм си.

# 536
  • Мнения: 5 059
Идвам да се допитам за мнение. Както писах по-рано, сплитът ми е тридневен. Досега през останалите дни от седмицата тренирам цяло тяло, след като си направя "задължителната" част. Но наскоро се заговорих с приятел, мъж, който малко ме накара да се замисля дали е правилно това. Според него е по-добре или да си направя по-дълъг сплита, в повече дни, или да започна отначало. На практика това са два съвсем различни съвета. Съветва ме рамото да го отделя в един ден, ръцете в друг, отделно да тренирам гърди, гръб, крака и един ден кардио. Това за мъж сигурно е ок, но аз не намирам смисъл. Другият му съвет е да започна отначало сплита, тоест два пъти седмично да тренирам група. Така на практика ще тренирам по два пъти седмично мускулна група. И в двата случая имам повече почивка, отколкото по сегашната ми схема и вероятно това е логиката. Но пък не мога да съм сигурна от понеделник, че до неделя ще имам 6 тренировки. Имам доброто желание, но понякога обстоятелствата налагат друго... Вие какво бихте ме посъветвали?

# 537
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 453
Аз нищо не можах да разбера Sad
Утре ще те прочета пак Simple Smile
Само може ли да уточниш защо трябва да имаш 6 тренировъчни дни?? С кг-ми ло се бориш??

# 538
  • Мнения: 5 059
Прочетох се, и аз нищо не си разбрах Grinning А тренирам 6 дни, за да подобрявам инсулинова чувствителност. Буквално тренирам за здраве, килограмите надолу са бонус само. Чудя се дали да си продължа сплита и да е тип
1 ден - крака
2 ден - гърди, трицепс, предно и средно рамо
3 ден - гръб, бицепс, задно рамо
Ден 4,5,6 цяло тяло с по две упражнения за група.

Или да тренирам
1 и 4 ден - крака
2 и 5 ден - гърди, трицепс, предно и средно рамо
4 и 6 ден - гръб, бицепс, задно рамо

# 539
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 453
Или да тренирам
1 и 4 ден - крака
2 и 5 ден - гърди, трицепс, предно и средно рамо
4 и 6 ден - гръб, бицепс, задно рамо
Този вариант ми се вижда по-удачен. Аз обаче бих разместила малко тренировките.
1 ден - долна част с акцент глутеус
2 ден - гръб, трицепс, задно рамо
3 ден - гърди, бицепс, предно и средно рамо
4 ден почивка
5 ден - долна част с акцент бедра и странична част
6 ден = 2 ден
7 ден = 3 ден
и пак почвика
т.е на всеки три тренировки бих правила една почивка.

Общи условия

Активация на акаунт