Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 139

  • 52 948
  • 913
  •   1
Отговори
# 810
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Аз съм правила такава торта с розички с швейцарски маслен крем

Нелка моля те напиши ми  дали върху норвежката торта мога да сложа фигурки от фондан ?Направо върху целувчения блат или каква украса мога да сложа?.Ако я облека  с фондан мисля ,че няма да се справя и ще се разпадне .Нали ти бях казала ,че тази торта ни стана любима в къщи и сега детето иска за рожденият му ден (ще става на 10 год декември  )  норвежка торта с лего детайли .Той иска направо да си сложи отгоре неговото си Лего което е направил ,но ми се струва нехигиенично .Освен да изработя някоя фондан фигура с лего ,но държи да е норвежка торта .Благодаря Heart

# 811
  • Мнения: 287
Момичета Здравейте!
Бихте ли ми дали съвет как да я направя тази торта, иска ми се блатовете по-сочни, крема лек. Но отвън с какъв да я измажа? Всякакви съвети приемам, че имам Рд другата седмица и ми се иска семпло и красиво🎀

# 812
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Тази можеш с всичко да я измажеш - сметана, маскарпоне и сметана, сладкарски крем и маскарпоне/крема сирене, маслен крем, зависи какво харсваш. По нея няма фондан, който да се топи, тъй си горе долу без ограничения.

# 813
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Светле, добре че надникнах; не бях влизала от доста дни. Relaxed

И вкъщи сме все така влюбени в норвежката Simple Smile
Аз дори често съм я ползвала под фондан, защото заради маслената част на блата, тя се стяга и държи форма.
Само че, когато я обличам, обръщам точно масления блат нагоре. Е, има и вариант да се измаже и целувчената страна, но не съм го правила, преди всичко, защото това би искало повече маслен крем.

А ти върху тортата можеш да поставиш украса, но все пак по-добре е по-късно, т.е. часове преди поднасянето, без пренощуване, за всеки случай.
Легото би могла да поставиш, ако, да кажем, си разточиш малко пастилаж и го изрежеш в кръг със съответния диаметър (виждам го по-малък от този на тортата). Оставяш го да изсъхне, време имаш достатъчно, след което го притискаш върху вече сглобената торта, за да си намери той място сред целувките. Върху него поставяш играчката, а преди разрязване сваляш целия кръг и така. Когато е по-малък кръгът, можете да отрежете първите парчета и без да го отстранявате. Можеш да тонираш в подходящ цвят, ако от това има нужда. Flowers Hibiscus

Жена, благодаря ти много! Sparkling Heart Толкова рядко правя торти напоследък. Обещавам да покажа, когато това се случи.

Последна редакция: пт, 30 окт 2020, 23:39 от nelka.nelka

# 814
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Нелка благодаря ти много HeartНезнам дали съм разбрала правилно, но ако не обличам тортата с фондан ,трябва да направя пастилаж предварително от фондан и отгоре легото  и да го сложа върху целувчената страна преди да поднеса тортата ,така ли ?Може ли целувчената страна да я напръскам със спрей ?

Последна редакция: пт, 30 окт 2020, 21:15 от swetla99

# 815
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Да, Светле, долу-горе това ми се искаше да обясня. Kiss
А пастилажът и сега да го изрежеш, той не си променя цвета.
Все пак първо бих притиснала върху целувките само плочката, за да си намери тя място, а и така рискът тя да се повреди е по-малък.

Спрей...искаш да кажеш вместо/както с еърбръш ли?
Хм, не съм опитвала, но ако не пръскаш до степен да протече, защо пък не? Flowers Hibiscus

# 816
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Нелка благодаря ти още веднъж.Днеска поръчах няколко силиконови формички за лего .Нямам еърбръш и затова мисля спрей да ползвам от тези готовите за торта .

# 817
  • Norge
  • Мнения: 2 311
E, ти значи ще си направиш легото от фондан и в такъв случай няма страшно да го поставиш директно върху тортата. Relaxed Дано да се откроява върху рошавата (вкусна) повърхност на целувките.
Имаме още доста да почакаме докато дойде ред да се похвалиш Flowers Hibiscus

# 818
  • Мнения: 3 096
Бях помолила преди няколко дена за идеи за по-сочна торта. Попаднах на точно това, което търсех и още като видях снимката разбрах, че това е ТОРТАТА Grinning Като съдържание също ми допадна доста. Сега остава да се организирам, да подготвя продуктите и дребната да ме остави да я направя.

Купих си и откопчаваща форма, но едно ме притеснява. В рецептата пише, че блатовете са печени в тава с диаметър 26 см и ми се струва, че ще стане голяма и ниска торта. А искам да я украся с ей тези декорации: https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B07SKT28B6/ref=ox_sc_saved_imag … CMNZ13D&psc=1 Дали не трябва да търся форма с по-малък диаметър, за да стане по-прибрана и висока, че украсата някак ще се пръсне, ако е по-голяма площта, знам ли... Или да следвам 1:1 рецептата?

# 819
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 291
Бях помолила преди няколко дена за идеи за по-сочна торта. Попаднах на точно това, което търсех и още като видях снимката разбрах, че това е ТОРТАТА Grinning Като съдържание също ми допадна доста. Сега остава да се организирам, да подготвя продуктите и дребната да ме остави да я направя.

Купих си и откопчаваща форма, но едно ме притеснява. В рецептата пише, че блатовете са печени в тава с диаметър 26 см и ми се струва, че ще стане голяма и ниска торта. А искам да я украся с ей тези декорации: https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B07SKT28B6/ref=ox_sc_saved_imag … CMNZ13D&psc=1 Дали не трябва да търся форма с по-малък диаметър, за да стане по-прибрана и висока, че украсата някак ще се пръсне, ако е по-голяма площта, знам ли... Или да следвам 1:1 рецептата?
Можеш да намалиш диаметъра на 22см и да изпечеш един блат повече. Така ще получиш по висока торта.
Може ли да пуснеш рецептата, на която си се спряла, за да се ориентираме по-добре

# 820
  • Бургас
  • Мнения: 2 005
Ани, доколкото разбирам, тя си е взела откопчаваща се форма с диаметър 26 см... а за данамали диаметъра, трябва да търсипо-малка форма и за печене и за сглобяване.

# 821
  • Мнения: 3 096
Такъв ринг върши ли ми работа за изпичане на блатовете и за сглобяването на тортата после: http://m.resol.bg/?type=default&ID=870

По тази рецепта мисля да я правя: http://thegingercookies.blogspot.com/2011/10/blog-post_10.html?m=1

Иначе тази торта май е била популярна във форума 2012 година. Излязоха ми стари мнения от тогава с търсачката Simple Smile

# 822
  • Мнения: 3 157
Аз използвам такъв ринг за смягане и оформяне,не съм пекла с такъв,но не би трябвало да е проблем.По-скоро тортата ми изглежда много сложна,с много материали и дълго време за приготвяне от човек,който явно рядко се занимава с това.Лично аз не бих се засилила да я правя.За мен всеки един пандишпанов блат леко сиропиран е ок,яйчен крем/сметанов и красива декорация:)

# 823
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 763
Този ринг аз го ползвам само за оформяне и стягане на тортите. За фурна - не.
Случайно хванах едно излъчване от Мастършеф. Там една от участничките изсипа сместа за блатове в тавата от фурната и после изряза нужните й размери с ринга. Май получи четири блата. Та и това е вариант.

# 824
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Тъмен шоколад, формата върши работа и за стягане, и за печене. Relaxed
Но за да печеш в нея, е най-добре да ѝ направиш дъно от алуминиево фолио, което да подгънеш нагоре по стените - от външна страна - и да притиснеш добре. Иначе част от сместа може да изтече навън, ако тестото не е гъсто.

Общи условия

Активация на акаунт