Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 139

  • 53 434
  • 913
  •   1
Отговори
# 825
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Точно тази торта по точно тази рецепта е ПРЕКРАСНА, но доста се разтича, отне ми време да я докарам И на вид, като беше далеч от идеална и от снимките на Вероника.

Но това е единствената торта, от която моят дядо, който не обичаше сладко, а торти пък съвсем, си е поискал веднага второ парче след първото. Heart

Това са две мноого стари снимки, но е може би 2-3 опит, не помня вече.





Иначе в това не бих пекла, защото се опасявам, че може да се разтвори, а и не се знае какви са му покритията и как реагират на топлина, дали не отделят нещо вредно. И аз само за стягане съм го ползвала. 😃

# 826
  • Мнения: 3 096
Благодаря, момичета, за споделените мнения, опит и насоки. Снимките на Вероника наистина са уникални Heart Eyes Гледах и други снимки, но изобщо не изглеждат така апетитно и ефектно. При нея и блатовете, и кремът просто крещят "изяж ме"...

Малко се притесних, че се е разтекла при Криси. Още повече, че аз искам да бучна отгоре едни еднорози и т.н. А тя, ако не е стабилна, те ще се килнат. Трябва да мисля и с какво да я измажа така, че хем да не пострада вкусът, хем да е подходящо за декорацията.

Отказвам се от тези рингове май. Ще търся тавичка с размер 20-22 см. Ако знаете някой сайт с добри цени, ще се радвам да споделите. Обаче май и ринг ще ми трябва да сглобяването, защото формите са по-ниски. Лошо е като си навия нещо на пръста. Реша ли, че го искам, не се отказвам. Е, накрая резултатът винаги се различава от това, което съм си представяла, но.... В крайна сметка, тортата си е за нас, няма да имаме гости, може и да няма търговски вид Grin А на детето ще взема едно четириетажно дъми, мацвам го, слагам отгоре фигурките и щраквам няколко снимки Grin Тъкмо след години ще си имаме история за разказване Joy Това в кръга на шегата Grin

И последно само да вметна, наистина нямам почти никакъв опит в тортаправенето. Правила съм само бисквитена, с готови блатове и моята гордост - френска селска торта, още от времето, когато съфорумка беше пуснала тема с питане дали някой знае рецептата на тази прекрасна торта. И от сладкарница Канея бяха така добри да споделят рецептата Simple Smile Първия път ми отне около 4 часа, следващите пъти май задобрях до към 2 часа, но отдавна не съм я правила и не помня вече. Сега единственият ми проблем е, че почти едногодишното не ми оставя никакво свободно време, а като я приспя нощес, често се буди да суче и ще трябва да зарязвам тортата в кой знае в какъв етап, което може да съсипе всичко. Извинявам се, дълго стана. Благодаря ви отново. Решено е, ще я правя, обещавам да покажа и снимка Blush

Последна редакция: вт, 03 ное 2020, 00:18 от Dark_Chocolate

# 827
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 837
Този ринг ми е много удобен за всички торти, които правя - дали с желатин, обикновени и пр. Слагам го направо върху тортената чиния и след като сглобя и стегне тортата,  го разкопчавам и съм готова.  Достатъчно висок е.

# 828
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Наскоро си взех тавичка 20см от Сладката къща, но не ѝ се сваля дъното. Когато правя по-висока торта използвам ацетатно фолио, имам едно 15см високо, стига ми обикновено.

# 829
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Рингът става и за печене и за стягане. Аз лично често го ползвам за печене, но както е казала Нелка, трябва хубаво да се облепи дъното с алумниево фолио, за да не изтече сместа.

# 830
  • Мнения: 3 096
Поръчах ринг и една шпатула. Днес гледах клипчета и се опитвах да начертая план. Мисля карамелизираните ядки да ги приготвя два дена предварително. Следващата вечер мисля да изпека блатовете, като планирам да ги пека едновременно, защото поотделно белтъчната смес ще спадне най-вероятно. Следващата вечер ще правя двата крема и ще сглобя тортата. На следващия ден, когато е и рождения ден на дребната, ще я измажа (с един господ знае какво Grin) и ще бучна фигурките. Да видим какво ще излезе накрая Simple Smile

# 831
  • Мнения: 6 776
Dark_Chocolate, по принцип блатовете са една голяма ореховка, в случая обаче с лешници вместо орехи. Не са като пандишпановите, че да се наддигат кой знае колко. Когато я правих дори не съм ползвала кръгла тава, а ги пекох на принципа на Павлова. Очертах си кръгове с желания размер на хартия за печене, шприцовах по тях сместта и ги пекох в тавата на фурната.
Млечния крем трябва да е много гъст, за да не ти се разтече. Направи си го от предния ден, за да може да се охлади добре. С масления крем трябва да са с еднаква температура, за да не се пресече. Най-добре и двата да са със стайна температура и добавяш млечния към масления лъжица по лъжица.
Карамелизираните ядки ги дръж в добре затворен съд или ги направи в деня на сглобяването, защото иначе карамела се овлажнява.
Заради фигурките предполагам няма да слагаш карамелена украса отгоре, така че си отдели от сметаната, в която да не слагаш ядки и си измажи тортата с нея.

# 832
  • Мнения: 312
Здравейте, страхотни торти правите всички Simple Smile Мен не ме бива много в сладкиши те, но все пак искам да пробвам да направя един тикввн чий кейк. Може ли да ми кажете какви крема сирене и маскарпоне купувате като марка, че никога не съм ползвала такива неща Simple Smile Благодаря и се извинявам ако не е много по темата Simple Smile

# 833
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Добре е да кажеш в коя държава живееш, но на Лидл марката Голдеса ще ти свърши чудесна работа, ако я има при теб веригата. Hands V

Попринцип купувам каквото има в съответния магазин, но на Кауфланд сиренето за мазане харесвам сякаш най-много.

# 834
  • Мнения: 3 096
2в1, много благодаря за насоките. Много се вълнувам и нямам търпение да я почвам вече. Все пак съм сигурна, че ще се издъня някъде и или няма да е вкусна, или няма да има вид. Но каквото такова, мерак ми е я пробвам. В един момент се бях отказала, защото как така ще приготвя торта, от която рожденичката няма да може да яде (заради лешниците, не съм ги въвела още и заради захарта). Но тя е такъв мис каприз, че дори и да беше "бебешка" тортата, пак няма да изяде повече от хапка. За нея планирам малка купичка с боровинки, малини и ще шприцовам крема сирене отгоре Grinning

Още един глас за крема сиренето на Кауфланд. Много вкусно, а и като състав е супер. Друго не купувам никога - или кауфландско, или нищо Grinning

# 835
  • Мнения: 3 096
Момичета, блатовете и крокантът са готови, остава кремът.Кога най-рано мога да сглобя тортата, предвид, че ще се реже най-рано утре по това време или вечерта?

Има ли нещо, с което мога да заместя ацетатното фолио, подозирам, че ще стане една идея по-висока от ринга.

Иначе блатовете изглеждат леко...зле. Получиха се три различни дебелени, при все че използвах везна, за да разделя сместа поравно. Обаче детето беше почнало да се разбужда и ина вероятност да съм сбърнала някоя сметка в бързината. И ги попрепекох повече май. Но най-съжалявам, че ползвах сурови лешници, не ми мирише никак апетитно Sad

https://i.postimg.cc/sfP0FjXG/IMG-20201109-140746.jpg

# 836
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Шоколадче, първо, блатовете ти са добри, поне на външен вид - те се напояват и сплескват от кремовете и различната дебелина няма да личи. Може един сега да е по-надут, друг - по-малко, но това няма да се вижда на финала.

Второ, ацетатното фолио също не е задължително, особено щом ще има крокант отвън. То се слага с цел съвсем гладка повърхност, която обаче ти ще покриеш с кроканта, т.е. можеш напълно на до пропуснеш и да стягаш само в ринга. Така правя всичките си торти.

Трето, ако тортата се окаже по-висока, трябва да изградиш ринг над ринга. Обикновено е достатъчно да облицоваш с хартия за печене отвътре с височина по-голяма от тази на ринга.

Четвърто, тортата сглобявай веднага, тази торта има доста да стяга. Единствено кроканта остави за утре, ако ти позволяват детето 😃 и времето - дори в ноу-фрост хладилник, се овлажнява и омеква крокантът. Него добави колкото ти е възможно накрая. Същото важи и за разни карамелени украси, коси, фигурки и пособни, ако си предвидила. Облепянето с крокант отнема до 20 мин в домашни условия, ако искаш да е идеално, не си направила двойно количество крокант (за да може да пада отсрани и да се лепи бързо) и нямаш въртяща се подложка, а си я въртиш сама.

# 837
  • Мнения: 9 531
добре са блатовете, споко Wink

# 838
  • Мнения: 6 776
Можеш да си я сглобяваш вече. Тортата е хубаво да престои поне ден преди да се консумира, а и да стегне, за да можеш да я декорираш.
Блатовете си изглеждат съвсем нормално. Не се притеснявай за вкуса. Няма да се ядат самостоятелно все пак. Като се комбинират с кремовете нещата ще са различни Simple Smile.
Вместо ацетатно фолио може да ползваш от тези папки за документи, които едната им страна е прозрачна.

Криси ме изпреварила Simple Smile.

# 839
  • Мнения: 3 096
Еее, значи не са крайно зле блатовете Grin радвам се Simple Smile Мислех яйчния крем да го правя довечера, но викате да не се забавям повече.

Иначе отвън трябва да бъде измазана с нещо, най-вероятно сметана. Няма да слагам карамел отгоре, защото планирам тези фигурки



Ще покажа крайния резултат утре Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт