Били ли сте на астрологична консултация?

  • 63 990
  • 736
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 4 363
Била съм.
Съжалявам, че отидох.
Съзнанието ми се "отрови".
Три години под една или друга форма се тревожих, че ще се случи. Сега вече разбрах,че няма да се случи, но..... Скъсаните ми нерви кой ще ги излекува?
Та накратко - всеки човек сам избира съдбата си и е господар на живота си! От  вас зависи какво ще се случи или няма да се случи в живота  ви.

# 316
  • Мнения: 4 706
Била съм.
Съжалявам, че отидох.
Съзнанието ми се "отрови".
Три години под една или друга форма се тревожих, че ще се случи. Сега вече разбрах,че няма да се случи, но..... Скъсаните ми нерви кой ще ги излекува?
Та накратко - всеки човек сам избира съдбата си и е господар на живота си! От  вас зависи какво ще се случи или няма да се случи в живота  ви.
Може ли да споделиш при кого си била?

# 317
  • Мнения: 202
Преди време, четох любопитна статия, за астролог от южна Индия. Бил обвинен в некомпетентност от клиент, защото не го предупредил/не познал, за смъртта на негов роднина. Хора всякакви, всеки с изискванията си Simple Smile

# 318
  • Мнения: 4 363
Била съм.
Съжалявам, че отидох.
Съзнанието ми се "отрови".
Три години под една или друга форма се тревожих, че ще се случи. Сега вече разбрах,че няма да се случи, но..... Скъсаните ми нерви кой ще ги излекува?
Та накратко - всеки човек сам избира съдбата си и е господар на живота си! От  вас зависи какво ще се случи или няма да се случи в живота  ви.
Може ли да споделиш при кого си била?
Астрологът не е популярен и вече живее в далечна чужбина.
 Освен  това случилото беше преди десетина години.

# 319
  • Мнения: 4 706
Няма значение кога е било, нито къде живее, за да прави консултации. Вие си знаете, но за обратна връзка е важно именно името на астролога, а не просто някакво мнение, защото целта на обратната връзка по форумите е ако някой друг се чуди кого да избере, дали да се консултира.
Иначе обратна връзка се дава директно на астролога според мен.

Апропо, знам за едно момиче, което беше в Индия и астролог там й каза, че ще почине скоро, няколко седмици по-късно почина в планината там... Да, бил е прав, но въпреки това каква полза, какво като е знаела и даже не повярва. Но това е Индия ... Не мисля , че астролозите тук, масата може да се сравняват. Очевидно хората получили такава прогноза са си живи и здрави...

Последна редакция: пт, 17 апр 2020, 12:28 от Kecharitomene

# 320
  • Мнения: 1 300
Не вярвайте на всичко, което четете във форумите.

Бих го преформулирала така. Не вземайте всичко за чиста монета като цяло. Никой не е в позиция да се изказва като последна инстанция. Още повече това важи за астролози, които са категорични и еднозначни, които се опитват да Ви дават тон в живота. Такива, които се се взели за едва ли не за Божий рупор т.е. насериозно и затова смятат, че са в позиция да го правят. Астролозите Не Знаят, те само Предполагат.

 
Та накратко - всеки човек сам избира съдбата си и е господар на живота си!

Всеки следва избора на съдбата си, но тя не е написано едно към едно като в бакалски тефтер.


Стар, човек няма как да знае какво ще чуе на консултацията.

Е, да де, но дава конкретни данни, които си имат определен потенциал. За годишните прогнози. Предположенията на астролога се основават на тях по някакъв начин. Не си ги вади от ръкава. Дори и те да се окажат грешни. Астрологът не е кръчмар, а барман, който разнася питиетата. Може да е сгрешил при подготовката на напитката.

# 321
  • Мнения: 9 152
Много пъти съм споделяла моят опит. И открито във Форума, и на лична кореспонденция, който ме е питал.
Личният ми опит показва, че едва ли някога отново в живота си бих се обърнала към астролог. Оказа се, че душата ми е била жестоко натровена с подобни консултации. Капката, която преля беше случаят с прогнозата ( непоискана и нетърсена) за смъртта на майка ми. Станаха пет години. Мама е жива, енергична и се кахъри сега защо трябва да си седи вкъщи заради кризата с короната. Не я свърта от енергия. Търсена е, постоянно има ангажименти.
Сама си чета астрология, в рамките на духовните ми интереси. Не търся прогнози, а насоки за спасение на душата ми. Не съм срещнала до сега такъв астролог. Конвенционално астролозите дават само едни плоски материално ориентирани прогностични консултации и много рядко виждат състоянието на душата и нуждите й.

# 322
  • Мнения: 201
Аз мога да ти пратя записа ако не ми вярваш , не ми стана никак приятно ...

Има някаква садистична нотка в него , което не ми допада ...

Като го казваше се смееше ... Другото нещо е , че нямам деца и той ... ами да с нещо трябва да платиш , за да имаш щастие ... живота взема някои неща ... Така не се говори на никого ... Заболя ме много , но нищо не му казах ...

Наистина Трифон , не е за хора със слаби нерви ...

Работи много добре, много неща ми е познавал , но се подгответе предварително за филм на ужасите  ...

# 323
  • Мнения: 201
Sotis , и на друг човек е казвал ,че ще има рак и ще умре.
В крайна сметка жив ли е?
Отказах се тотално от Трифон след прочетеното...пълен потрес 😂🤣
Sotis , и на друг човек е казвал ,че ще има рак и ще умре.
В крайна сметка жив ли е?
Отказах се тотално от Трифон след прочетеното...пълен потрес 😂🤣

Това се е случило преди 2 год и жената е жива и здрава.

Знам за тази жена , беше й казал , че расте нещо злокачествено в нея Simple Smile Добре , че е жива и здрава , чудех се кво е станало с нея

# 324
  • Мнения: 18 401
Вие май се шегувате?! Верно ли ходите да слушате подобни неща?? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 325
  • BG
  • Мнения: 2 217

Стар, човек няма как да знае какво ще чуе на консултацията.

Е, да де, но дава конкретни данни, които си имат определен потенциал. За годишните прогнози. Предположенията на астролога се основават на тях по някакъв начин. Не си ги вади от ръкава. Дори и те да се окажат грешни. Астрологът не е кръчмар, а барман, който разнася питиетата. Може да е сгрешил при подготовката на напитката.

Това е много интересна теза, хем прави прогнози и "не си ги вади от ръкава", хем са грешни?!
Значи не е никакъв специалист. И честно казано, да се сравняват добрите астролози с бармани и кръчмари, имайки предвид годините учене и труд, които са положили, е меко казано подценяване на работата им!

# 326
  • Мнения: 3 305
Има някаква садистична нотка в него , което не ми допада ...

Тъй като го познавам лично, мога да добавя, че само астрологията го е направила малко по-забележим. И вероятно напомпва егото, вдига самочувствие. Доста наши астролози, след като станат популярни и прочути, се разболяват от звездна болест. В резултат на това при едни качеството на консултациите се смъква надолу, а други започват да си правят гаргара с човешката етика.

# 327
  • Мнения: 201
Да по-скоро за гаргара става на въпрос, много точно си го казала, но не е приятно , все пак си плащаш не малко пари за консултация ...

Аз съм казвал , че не ми в приятно , но той си продължава нашия човек ...

# 328
  • Мнения: 1 300
Това е много интересна теза, хем прави прогнози и "не си ги вади от ръкава", хем са грешни?!
Значи не е никакъв специалист. И честно казано, да се сравняват добрите астролози с бармани и кръчмари, имайки предвид годините учене и труд, които са положили, е меко казано подценяване на работата им!

Компетентният астролог притежава смирение, че прави предположения, а не знае всичко, още по-малко едно към едно, не е безгрешен и не си самоделегира божествени права. Този, който смята, че е хванал Господ за шлифера, не може да надскочи субективното си его на една прашинка в Космоса, се смята за последна инстанция.
Останалото е метафора. "Сметка не се прави без кръчмар". А астрологът определено не е такъв. Просто защото не е в позиция на мнение тип абсолютна еднозначна истина и последна инстанция.

Този, който е астрологично компетентен може да прогнозира всичко, което е в неговите компетенции. Друг е въпросът доколко някой го смята за морално-етично. Или му харесва. Този, пък който не може, всъщност не е компетентен като цяло като астролог. В такъв смисъл какъв го предпочитате специалист или некадърник ?

Така че тези, които ходят на астрологична консултация с цел обща годишна прогноза, е хубаво да са наясно, че има възможност в прогнозата да има освен хубави неща, нещо готино, сбъдване на нещо желано и някаква проблематика. Ако примерно Ви прогнозират напрежение във взаимоотношенията с партньора, развод, че ще останете без работа, това ще Ви хареса ли ?

# 329
  • Мнения: 1 750
Много е важно да има диалог по време на консултацията.И на клиента,ако не му е приятно или почувства някаква "заплаха"  или изобщо някакво неприятно чувство да прекъсне консултацията.Трябва да има обратна връзка. Ако клиентът отива при астролог или какъвто и да е "гадател" Simple Smile  потиснат,без самочувствие и с известен страх,това вече е пагубно за него. В крайна сметка,човекът поискал консултацията е в правото си да откаже този продукт/ услуга  във всеки един момент .

Общи условия

Активация на акаунт