Били ли сте на астрологична консултация?

  • 63 671
  • 736
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 80
Sotis , и на друг човек е казвал ,че ще има рак и ще умре.

# 301
  • Мнения: 3 284
Sotis , и на друг човек е казвал ,че ще има рак и ще умре.

Директно на него или за негов близък?
Не мога да повярвам, честно!
Но знаете ли какво наблюдавам при клиентите?
Колкото и да се оплакват – нещо в подхода на астролога може да не им е харесало или поради липса на познаваемост, пак отиват при същия. Ако става въпрос за известно име, там се правят компромиси. И грешки в подхода към консултацията, в самото тълкуване на хороскопа, които на някой по-неизвестен колега никога няма да бъдат простени, там просто не се забелязват. А много често бият на очи. Непонятен ми е този двоен стандарт.

# 302
  • Мнения: 80
Директно на нея.

# 303
  • Мнения: 3 284
Хм, вероятно е повдигнал темата за края на живота. Или за прогноза става въпрос?
На мен навремето един варненски астролог също ми каза, без да съм го питала, какъв може да е завършекът на живота, с какво ще е свързана смъртта.

# 304
  • BG
  • Мнения: 2 217
Хм, вероятно е повдигнал темата за края на живота. Или за прогноза става въпрос?
На мен навремето един варненски астролог също ми каза, без да съм го питала, какъв може да е завършекът на живота, с какво ще е свързана смъртта.

Такава непоискана информация е много стресираща и подтискаща. А дори и да е поискана, пак създава най-меко казано, дискомфорт. Направо съм в потрес от такива хора! Sad

# 305
  • Мнения: 80
За годишна прогноза е ставало въпрос.
Направо беше милата пред умиране след разговора с него. И като започна да ходи по доктори ,един след друг ,направо изперка.

# 306
  • SF
  • Мнения: 21 413
Познавайки домовете, планетите и аспектите, няма как да се прогнозира със сигурност такова събитие. Може клиентът да задава въпроси, някакви притеснения да го напрягат, но чак пък да отиде здрав и прав човек и някой да му каже кога ще умре...

# 307
  • Мнения: 3 284
За годишна прогноза е ставало въпрос.

Ами нямам думи тогава. Но пак си ходят при него, мазохисти. )))

# 308
  • Мнения: 1 291
Прогнозите са нож с две остриета. Игра на руска рулетка. Не прогнозират само мед и масло. Не може да разчитате на това астролога да премълчи нещо, което е част от актуална прогноза, която все пак му е поръчана.  И в това се състои неговата работа. Да прави астрологичен анализ. А според Вас какво би трябвало да Ви каже в случай на тенденция за проблемен период ? Да ви излъже и преиначи информацията ? После Вие да кажете, а тоя какво ми каза, пък то съвсем друго стана. Не е компетентен като астролог. Или нещо по витиевато, замъглено, което все пак дава някакви подсказки.
Не си правете прогнози, ако не сте в състояние наистина да се запознаете с потенциала на вашето бъдеще. Както виждате има и астрологични консултанти, за които клиентите са като чували с картофи. Или не осъзнават отговорността на съветите и астрологичните си анализи. И ефектът, който те може да имат върху клиента.

# 309
  • Мнения: 4 706
Sotis , и на друг човек е казвал ,че ще има рак и ще умре.
В крайна сметка жив ли е?
Отказах се тотално от Трифон след прочетеното...пълен потрес 😂🤣

# 310
  • SF
  • Мнения: 21 413
Не вярвайте на всичко, което четете във форумите.

# 311
  • Мнения: 80
Sotis , и на друг човек е казвал ,че ще има рак и ще умре.
В крайна сметка жив ли е?
Отказах се тотално от Трифон след прочетеното...пълен потрес 😂🤣
Sotis , и на друг човек е казвал ,че ще има рак и ще умре.
В крайна сметка жив ли е?
Отказах се тотално от Трифон след прочетеното...пълен потрес 😂🤣

Това се е случило преди 2 год и жената е жива и здрава.

# 312
  • BG
  • Мнения: 2 217
Прогнозите са нож с две остриета. Игра на руска рулетка. Не прогнозират само мед и масло. Не може да разчитате на това астролога да премълчи нещо, което е част от актуална прогноза, която все пак му е поръчана.  И в това се състои неговата работа. Да прави астрологичен анализ. А според Вас какво би трябвало да Ви каже в случай на тенденция за проблемен период ? Да ви излъже и преиначи информацията ? После Вие да кажете, а тоя какво ми каза, пък то съвсем друго стана. Не е компетентен като астролог. Или нещо по витиевато, замъглено, което все пак дава някакви подсказки.
Не си правете прогнози, ако не сте в състояние наистина да се запознаете с потенциала на вашето бъдеще. Както виждате има и астрологични консултанти, за които клиентите са като чували с картофи. Или не осъзнават отговорността на съветите и астрологичните си анализи. И ефектът, който те може да имат върху клиента.

Стар, човек няма как да знае какво ще чуе на консултацията. Мисля, че са малко хората, които отиват да чуят, че предстои приказно развитие на живота им (е, едва ли биха се разочаровали при такава прогноза, разбира се). Аз и  мои приятели, за да не говоря общи приказки, ходим за насоки и справяне с конкретни притеснения и развитие на проекти или лични взаимоотношения. Естествено, на никого не му е приятно да го разочароват, че едно или друго нещо, на което се надява няма да се случи, но сме подготвени да го чуем. До сега не съм чула приятелка да е попитала, нито пък аз, кога ще настъпи краят на живота ни. Та получаването на такава информация е далеч от разбирането ми за готовност за запознаване с бъдещето.

Последна редакция: пт, 17 апр 2020, 11:23 от Stephy

# 313
  • Мнения: 4 706
Мед и масло и прогноза за смърт, която дори не е вярна не мисля, че имат общо...това е преиначаване на грешната информация и напълно безсмислена дадена от астролог.

# 314
  • Мнения: 3 284
Мед и масло и прогноза за смърт, която дори не е вярна не мисля, че имат общо...

И аз съм на същото мнение.
Против съм всякакви захаросани трактовки, в които липсва каквато и да било конкретика. Но има клиенти и за такива астролози, някои просто искат да бъдат изслушани. В такива случаи по-добрата алтернатива е да идат на психолог.

Ако те питат нещо конкретно – отговарящ по същество, без увъртане, доколкото етиката го позволява – човешка и астрологична. Но вече съм се наслушала за прогнози на тежки болести и смърт, които в крайна сметка не са се реализирали, но клиентът е влязъл във филм и с притеснение е очаквал да се случи.
Колкото и да преиначава или преувеличава един клиент и да дава изкривена обратна връзка, когато мненията на няколко клиента съвпаднат в една посока, значи не всичко е лъжа и изопачаване.

Общи условия

Активация на акаунт